- Org.nr.
- 970 995 692
- Telefon
- 52 70 00 80
- Adresse
- Kvalamarka 23, 5514 Haugesund
- Hovedeier
- Indutrade AB, 100 %
- Bransje
- Bearbeiding av metaller
Driftsresultat32 282 09224,1 % margin
EBITDA35 048 149før av- og nedskrivninger
Årsresultat25 835 37019,3 % margin
Egenkapital22 870 29629,9 % av eiendelene
Thermotech AS er et aksjeselskap innen bearbeiding av metaller, stiftet 1994.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 970 995 692
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 10.06.1994
- Registrert
- 20.02.1995
- Adresse
- Kvalamarka 23, 5514 Haugesund
- Telefon
- 52 70 00 80
- Kommune
- Haugesund
- Aksjekapital
- 200 000
- Ansatte
- 57
- Hjemmeside
- www.thermotech-as.no
Underenheter
2
- THERMOTECH AS AVD HAUGESUND973 908 510 · HAUGESUND59 ansatte
- THERMOTECH AS AVD BERGEN922 319 464 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg og utleie av varmebehandlingstjenester og utstyr, handel og alt hva hermed står i forbindelse, samt å delta i andre selskap med samme eller lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Varekostnad | 22 989 611 | 25 457 477 | 24 629 593 | 15 299 010 | 4 522 697 |
| Lønnskostnad | 58 757 968 | 51 854 993 | 43 923 120 | 32 053 585 | 23 298 736 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 1 330 153 | 857 959 | - |
| Avskrivning av driftsmidler | 2 766 057 | 1 824 431 | - | - | 769 765 |
| Annen driftskostnad | 17 221 817 | 12 369 149 | 10 831 563 | 8 590 987 | - |
| Sum driftskostnader | 101 735 452 | 91 506 050 | 80 714 429 | 56 801 541 | 34 195 197 |
| Driftsresultat | 32 282 092 | 36 404 710 | 29 764 207 | 19 288 743 | 8 274 994 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 946 570 | 1 056 025 | 355 648 | - | - |
| Annen renteinntekt | 11 089 | 3 572 | 10 599 | 122 297 | 23 411 |
| Annen finansinntekt | 80 135 | 97 509 | 2 247 627 | 369 720 | 110 783 |
| Verdiøkning andre finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | - | 1 153 000 | - |
| Sum finansinntekter | 1 037 794 | 1 157 106 | 2 613 874 | 1 645 017 | 134 194 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 1 153 677 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | - | - | 2 000 000 | - | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | 18 510 | - | - |
| Annen rentekostnad | 25 210 | 38 449 | 2 133 | 34 319 | 381 |
| Annen finanskostnad | 164 821 | 210 725 | 477 923 | 106 821 | 22 022 |
| Sum finanskostnader | 190 031 | 249 174 | 2 498 566 | 141 140 | 1 176 080 |
| Netto finans | 847 763 | 907 932 | 115 308 | 1 503 877 | −1 041 886 |
| Resultat før skatt | - | 37 312 642 | 29 879 515 | 20 792 620 | 7 233 108 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 6 490 974 | 4 327 704 | 1 823 121 |
| Resultat før skattekostnad | 33 129 855 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 7 294 485 | 8 228 828 | - | - | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | 29 083 814 | 23 388 541 | 16 464 916 | 5 409 987 |
| Årsresultat | 25 835 370 | 29 083 814 | 23 388 541 | 16 464 916 | 5 409 987 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 25 835 370 | 29 083 814 | - | - | 5 409 987 |
| Totalresultat | 25 835 370 | 29 083 814 | - | - | 5 409 987 |
| Ordinært utbytte | 27 600 000 | 26 300 000 | 11 700 000 | 12 100 000 | 5 200 000 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | 11 688 541 | 4 364 916 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 2 783 814 | - | - | 209 987 |
| Overført fra annen egenkapital | −1 764 630 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 25 835 370 | 29 083 814 | 23 388 541 | 16 464 916 | 5 409 987 |
| Salgsinntekt | - | 127 910 760 | 110 478 636 | 76 090 284 | 42 344 237 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 125 954 |
| Sum driftsinntekter | - | 127 910 760 | 110 478 636 | 76 090 284 | 42 470 191 |
| Utsatt skattefordel | 465 971 | 313 561 | 298 866 | 432 763 | 415 972 |
| Sum immaterielle eiendeler | 465 971 | 313 561 | 298 866 | 432 763 | 415 972 |
| Bygningsmessige påkostninger | 821 200 | - | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | 5 977 673 | 7 375 812 | 5 461 263 | 3 389 775 | 2 070 677 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 094 267 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 7 893 140 | 7 375 812 | 5 461 263 | 3 389 775 | 2 070 677 |
| Investering i datterselskap | - | 8 159 658 | 8 159 658 | 13 287 148 | 17 134 148 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | 8 159 658 | 8 159 658 | 13 287 148 | 17 134 148 |
| Sum anleggsmidler | 8 359 111 | 15 849 031 | 13 919 787 | 17 109 686 | 19 620 797 |
| Varer | - | - | 3 125 793 | 3 060 634 | - |
| Sum varer | 4 377 348 | 3 344 957 | 3 125 793 | 3 060 634 | 2 199 745 |
| Kundefordringer | 12 858 232 | 30 578 692 | 21 764 226 | 12 241 515 | 4 689 487 |
| Andre fordringer | - | - | 1 878 057 | 457 991 | - |
| Konsernfordringer | - | - | 22 281 787 | 13 821 922 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 3 723 000 | 538 369 | - | - | 496 683 |
| Fordring på selskap i samme konsern | - | - | - | - | 1 000 000 |
| Konsernfordring, konsernkonto bankinnskudd | 45 091 397 | 30 479 081 | - | - | 654 |
| Sum fordringer | 61 672 628 | 61 596 142 | 45 924 070 | 26 521 428 | 6 186 824 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 1 342 616 | 1 136 153 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 972 804 | 1 700 098 | - | - | 5 833 911 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 972 804 | 1 700 098 | 1 342 616 | 1 136 153 | 5 833 911 |
| Sum omløpsmidler | 68 022 780 | 66 641 197 | 50 392 479 | 30 718 215 | 14 220 480 |
| Sum eiendeler | 76 381 891 | 82 490 228 | 64 312 266 | 47 827 901 | 33 841 277 |
| Aksjekapital | 200 000 | 200 000 | - | - | 200 000 |
| Overkurs | 7 632 987 | 6 765 871 | 2 767 320 | 2 767 320 | 6 765 871 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | 3 998 551 | 3 998 551 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 7 832 987 | 6 965 871 | 6 965 871 | 6 965 871 | 6 965 871 |
| Annen egenkapital | 15 037 309 | 22 039 200 | 19 255 386 | 7 566 845 | 3 201 929 |
| Sum opptjent egenkapital | 15 037 309 | 22 039 200 | 19 255 386 | 7 566 845 | 3 201 929 |
| Sum egenkapital | - | 29 005 071 | 26 221 257 | 14 532 716 | 10 167 800 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 10 000 000 |
| Andre avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 5 000 000 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 5 000 000 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 2 500 000 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 2 500 000 | - | 10 000 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 2 500 000 | 5 000 000 | 10 000 000 |
| Leverandørgjeld | 1 167 807 | 2 323 823 | 2 145 395 | 1 850 553 | 1 033 348 |
| Betalbar skatt | 7 391 890 | 8 243 523 | 5 919 709 | 4 344 495 | 1 937 663 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 6 111 734 | 4 144 565 | - |
| Utbytte | - | - | 12 373 731 | 12 100 000 | - |
| Skattetrekk og andre trekk | 8 417 134 | 6 125 914 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 27 600 000 | 26 300 000 | - | - | 5 200 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 8 934 765 | 10 491 897 | 9 040 440 | 5 855 572 | 3 540 395 |
| Sum kortsiktig gjeld | 53 511 595 | 53 485 157 | 35 591 009 | 28 295 185 | 13 673 477 |
| Sum gjeld | 53 511 595 | 53 485 157 | 38 091 009 | 33 295 185 | 23 673 477 |
| Sum egenkapital og gjeld | 76 381 891 | 82 490 228 | 64 312 266 | 47 827 901 | 33 841 277 |
| Selskapskapital | - | - | 200 000 | 200 000 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,27▲ | 1,25 | 1,42 | 1,09 | 1,04 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,34▲ | 1,84 | 1,45 | 2,29 | 2,33 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 41,9 %▼ | 51,2 % | 57,7 % | 51,3 % | 24,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 24,1 %▼ | 28,5 % | 26,9 % | 25,3 % | 19,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 19,3 %▼ | 22,7 % | 21,2 % | 21,6 % | 12,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 29,9 %▼ | 35,2 % | 40,8 % | 30,4 % | 30,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 351 185
- Resultat per ansatt, kroner
- 566 352
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Thermotech AS24,1 %
134,0 mill. 57 ansatte 2025
0 %102030
Tibnor AS1,0 % 1 627,3 mill.98 ansatte 2025
NORSK STÅL AS1,2 % 1 750,6 mill.229 ansatte 2025
Aarbakke AS4,8 % 1 011,8 mill.350 ansatte 2025
Thermotech AS24,1 % 134,0 mill.57 ansatte 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 25.530.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Svein Kvale | 1966 |
| Styrets leder | Jan Richard Denlin | 1976 |
| Styremedlem | Evelyn Høy Erlandsen | 1980 |
| Styremedlem | Carl Markus Evers | 1962 |
| Revisor | KPMG AS935 174 627 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Indutrade AB100,0 %SE 164 06 KISTA · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Indutrade AB
- Thermotech AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.