- Org.nr.
- 920 802 419
- Adresse
- Gamleveien 14, 1350 Lommedalen
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−45 803−12,1 % margin
Årsresultat−125 772−33,1 % margin
Egenkapital156 266104,2 % av eiendelene
Thygesen Invest AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 802 419
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 09.04.2018
- Registrert
- 30.04.2018
- Adresse
- Gamleveien 14, 1350 Lommedalen
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Bærum (2 566)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringer
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 380 100 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 380 100 | 0 | 0 | 0 | - |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 425 903 | - | - | 28 414 | 63 940 |
| Sum driftskostnader | 425 903 | 6 340 | 361 203 | 28 414 | 63 940 |
| Driftsresultat | −45 803 | −6 340 | −361 203 | −28 414 | −63 940 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | - | - | 655 |
| Annen renteinntekt | 8 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 35 | - | - | - | 342 371 |
| Sum finansinntekter | 43 | 173 | 611 548 | 6 869 | 343 026 |
| Annen rentekostnad | 12 | - | - | - | 2 386 |
| Annen finanskostnad | 80 000 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 80 012 | - | 263 283 | 6 416 | 2 386 |
| Netto finans | −79 969 | 173 | 348 265 | 453 | 340 640 |
| Resultat før skatt | - | −6 167 | −12 937 | −27 961 | 276 700 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 276 700 |
| Resultat før skattekostnad | −125 772 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −125 772 | −6 167 | −12 937 | −27 961 | 276 700 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 276 700 |
| Totalresultat | - | - | - | - | 276 700 |
| Overført til / fra annen egenkapital | - | - | - | - | 276 700 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −125 772 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −125 772 | - | - | - | 276 700 |
| Investering i datterselskap | 0 | - | - | - | - |
| Andre fordringer | 0 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | - | 361 280 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 80 600 | 50 000 | 562 126 | 601 212 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 95 437 |
| Kundefordringer | −325 000 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 150 000 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 | - | - | - | 95 437 |
| Sum omløpsmidler | 150 004 | 345 151 | 547 425 | 122 243 | 95 437 |
| Sum eiendeler | 150 004 | 425 751 | 597 425 | 684 369 | 696 649 |
| Anlegg under utførelse | - | - | - | - | 239 932 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 239 932 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | - | 250 000 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | - | - | - | - | 111 280 |
| Selskapskapital | 30 000 | - | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −6 808 | - | - | - | −6 808 |
| Sum innskutt egenkapital | 23 193 | 23 193 | 23 193 | 23 193 | 23 193 |
| Annen egenkapital | 133 074 | - | - | - | 305 911 |
| Sum opptjent egenkapital | 133 074 | 258 846 | 265 013 | 277 950 | 305 911 |
| Sum egenkapital | 156 266 | 282 038 | 288 205 | 301 142 | 329 104 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 35 595 |
| Skyldige offentlige avgifter | 95 025 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | −101 287 | - | - | - | 331 950 |
| Sum kortsiktig gjeld | −6 262 | 143 713 | 309 220 | 383 226 | 367 545 |
| Sum gjeld | −6 262 | 143 713 | 309 220 | 383 226 | 367 545 |
| Sum egenkapital og gjeld | 150 004 | - | - | - | 696 649 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | −23,95▼ | 2,40 | 1,77 | 0,32 | 0,26 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −0,04▼ | 0,51 | 1,07 | 1,27 | 1,12 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −15,9 %▼ | −1,2 % | 39,1 % | −3,1 % | 40,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −12,1 % | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −33,1 % | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 104,2 %▲ | 66,2 % | 48,2 % | 44,0 % | 47,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Thygesen Invest AS−12,1 %
0,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
Thygesen Invest AS−12,1 % 0,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
FOREX NORGE NUF5,5 % 1 418,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Geminor AS9,6 % 912,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HVO AS97,2 % 1 770,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 00.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Pål Thygesen | 1974 |
| Styremedlem | Kristin Selmer-Olsen Thygesen | 1974 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PÅL THYGESEN100,0 %f. 1974 · Lommedalen · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- BÆRUM BOLIGUTVIKLING AS50,0 %926 923 757 · 250 000 ordinære aksjer
- OPTIMAL DRIFT AS17,0 %933 247 236 · 1 700 ordinære aksjer
- VT Eiendom (Holding) AS11,0 %958 385 757 · 111 100 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.