- Org.nr.
- 917 797 234
- Adresse
- Forusparken 10, 4031 Stavanger
Driftsresultat−25 743ikke oppgitt
Årsresultat102 601ikke oppgitt
Egenkapital10 458 57795,1 % av eiendelene
Tinngata 8 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 797 234
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.09.2026
- Stiftet
- 19.09.2016
- Registrert
- 28.09.2016
- Adresse
- Forusparken 10, 4031 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Stavanger (1 827)
- Aksjekapital
- 900 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering og utvikling i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, utleie av fast eiendom og alt som står i forbindelse med dette.
Tidligere navn
- Inceptum 951 AS28.09.2016 til 02.11.2016
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 25 743 | - | - | 56 216 | 48 744 |
| Sum driftskostnader | 25 743 | 28 529 | 53 527 | 56 216 | 48 744 |
| Driftsresultat | −25 743 | −28 529 | −53 527 | −56 216 | −48 744 |
| Annen renteinntekt | 245 042 | - | - | 244 165 | 239 930 |
| Sum finansinntekter | 245 042 | 247 815 | 246 968 | 244 165 | 239 930 |
| Annen rentekostnad | 12 920 | - | - | 180 | 131 |
| Annen finanskostnad | 58 375 | - | - | 168 029 | 162 294 |
| Sum finanskostnader | 71 295 | 17 970 | 191 805 | 168 209 | 162 425 |
| Netto finans | 173 747 | 229 845 | 55 163 | 75 956 | 77 505 |
| Resultat før skatt | - | 201 317 | 1 636 | 19 740 | 28 760 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 42 032 |
| Resultat før skattekostnad | 148 005 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 45 404 | - | - | 41 309 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −21 569 | −13 272 |
| Årsresultat | 102 601 | 157 027 | −38 466 | −21 569 | −13 272 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 102 601 | - | - | −21 569 | −13 272 |
| Totalresultat | 102 601 | - | - | −21 569 | −13 272 |
| Avsatt til annen egenkapital | 102 601 | - | - | −21 569 | −13 272 |
| Sum overføringer og disponeringer | 102 601 | - | - | −21 569 | −13 272 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investering i datterselskap | 1 956 907 | - | - | 1 496 726 | 1 350 267 |
| Lån til foretak i samme konsern | 8 918 441 | - | - | 9 105 000 | 8 964 649 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 875 348 | - | - | 10 601 726 | 10 314 916 |
| Sum anleggsmidler | 10 875 348 | 11 025 650 | 10 803 105 | 10 601 726 | 10 314 916 |
| Kundefordringer | - | - | - | 1 935 | 5 189 |
| Sum fordringer | - | - | - | 1 935 | 5 189 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 126 904 | - | - | 25 967 | 222 074 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 126 904 | - | - | 25 967 | 222 074 |
| Sum omløpsmidler | 126 904 | 30 952 | 108 311 | 27 902 | 227 263 |
| Sum eiendeler | 11 002 252 | 11 056 603 | 10 911 415 | 10 629 628 | 10 542 179 |
| Aksjekapital | 900 000 | - | - | 900 000 | 900 000 |
| Overkurs | 7 130 000 | - | - | 7 130 000 | 7 130 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 8 030 000 | 8 030 000 | 8 030 000 | 8 030 000 | 8 030 000 |
| Annen egenkapital | 2 428 577 | - | - | 2 207 416 | 2 228 985 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 428 577 | 2 325 976 | 2 168 949 | 2 207 416 | 2 228 985 |
| Sum egenkapital | 10 458 577 | 10 355 976 | 10 198 949 | 10 237 416 | 10 258 985 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 335 920 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 335 920 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 335 920 | 478 000 | 310 600 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 375 | - | - | 184 264 | 179 382 |
| Annen kortsiktig gjeld | 206 380 | - | - | 207 948 | 103 812 |
| Sum kortsiktig gjeld | 207 755 | 222 627 | 401 866 | 392 212 | 283 194 |
| Sum gjeld | 543 675 | 700 627 | 712 466 | 392 212 | 283 194 |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 002 252 | - | - | 10 629 628 | 10 542 179 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,61▲ | 0,14 | 0,27 | 0,07 | 0,80 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,05▼ | 0,07 | 0,07 | 0,04 | 0,03 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,0 % | 2,0 % | 1,8 % | 1,8 % | 1,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 95,1 %▲ | 93,7 % | 93,5 % | 96,3 % | 97,3 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Fredrik Skadal | 1975 |
| Styremedlem | Øyvind Mikalsen | 1976 |
| Regnskapsfører | KJELL HAVER REGNSKAPSSERVICE AS947 214 489 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Runestad Investering AS50,0 %Stavanger · 15 000 ordinære aksjer
- CAMAR EIENDOM AS50,0 %Stavanger · 15 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Tinngata 8 Utvikling AS100,0 %924 287 640 · 162 189 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.