- Org.nr.
- 916 301 901
- Telefon
- 466 97 879
- Adresse
- Melsomvikveien 7, 3160 Stokke
Driftsresultat1 550 9427,0 % margin
EBITDA1 604 297før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 163 3935,2 % margin
Egenkapital8 520 82593,3 % av eiendelene
Tintline Autocenter AS er et aksjeselskap innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 301 901
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.09.2026
- Stiftet
- 19.09.2015
- Registrert
- 26.11.2015
- Adresse
- Melsomvikveien 7, 3160 Stokke
- Telefon
- 466 97 879
- Kommune
- Sandefjord
- Næring
- 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvognerReparasjon og vedlikehold av motorvogner i Sandefjord (113)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Tintline Autocenter AS916 313 853 · SANDEFJORD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Montasje solfilm og folie til bil og fasade samt kjøp og salg av motorvogn.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 21 749 911 | 14 699 286 | 17 560 575 | 17 176 546 | 18 518 676 |
| Annen driftsinntekt | 439 321 | 1 022 203 | 1 113 909 | 1 120 552 | 790 857 |
| Sum driftsinntekter | 22 189 233 | 15 721 490 | 18 674 484 | 18 297 098 | 19 309 534 |
| Varekostnad | 18 937 514 | 11 660 617 | 14 324 275 | 13 346 126 | 15 355 330 |
| Lønnskostnad | 484 742 | 1 714 711 | 1 359 624 | 2 076 184 | 2 188 082 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 33 608 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 53 355 | 57 363 | 46 315 | 33 395 | - |
| Annen driftskostnad | 1 162 680 | 1 579 398 | 2 348 060 | 1 729 436 | 1 499 752 |
| Sum driftskostnader | 20 638 291 | 15 012 089 | 18 078 274 | 17 185 142 | 19 076 772 |
| Driftsresultat | 1 550 942 | 709 401 | 596 210 | 1 111 956 | 232 762 |
| Annen renteinntekt | 3 958 | 6 453 | 863 | 4 075 | 2 070 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 231 |
| Annen finansinntekt (0) | - | 2 701 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 3 958 | 9 154 | 863 | 4 075 | 2 300 |
| Annen rentekostnad | 59 751 | 8 418 | 78 134 | 39 893 | 20 742 |
| Annen finanskostnad (0) | - | - | - | 108 | - |
| Annen finanskostnad | 4 012 | - | - | - | 6 |
| Sum finanskostnader | 63 763 | 8 418 | 78 134 | 40 001 | 20 748 |
| Netto finans | −59 805 | 736 | −77 272 | −35 926 | −18 447 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 214 315 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 47 150 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 167 165 |
| Resultat før skattekostnad | 1 491 137 | 710 137 | 518 939 | 1 076 030 | - |
| Skattekostnad | 327 744 | 157 384 | 116 008 | 240 075 | - |
| Årsresultat | 1 163 393 | 552 753 | 402 930 | 835 955 | 167 165 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 167 165 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 167 165 |
| Annen egenkapital | 1 163 393 | 552 753 | 402 930 | 835 955 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 402 930 | 835 955 | 167 165 |
| Utsatt skattefordel | 88 498 | 96 157 | 129 145 | 33 437 | 21 712 |
| Sum immaterielle eiendeler | 88 498 | 96 157 | 129 145 | 33 437 | 21 712 |
| Maskiner og anlegg | 104 133 | 203 008 | 67 013 | 94 293 | 134 290 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 33 101 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 25 558 | 29 994 | 148 829 | 38 864 | - |
| Sum varige driftsmidler | 129 691 | 233 002 | 215 843 | 133 158 | 167 390 |
| Andre langsiktige fordringer | 89 341 | 46 875 | - | - | 5 950 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 89 341 | 46 875 | 0 | 0 | 5 950 |
| Sum anleggsmidler | 307 530 | 376 035 | 344 987 | 166 595 | 195 053 |
| Varer | 7 900 404 | 6 089 096 | 6 121 026 | 6 558 314 | 4 805 874 |
| Sum varer | - | - | 6 121 026 | 6 558 314 | 4 805 874 |
| Kundefordringer | 62 039 | 21 467 | 1 207 074 | 651 202 | 233 750 |
| Andre kortsiktige fordringer | 76 068 | 152 782 | 500 454 | 149 475 | 324 634 |
| Sum fordringer | 138 106 | 174 249 | 1 707 528 | 800 677 | 558 384 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 797 025 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 789 260 | 1 378 179 | 108 424 | 437 789 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 789 260 | 1 378 179 | 108 424 | 437 789 | 797 025 |
| Sum omløpsmidler | 8 827 770 | 7 641 524 | 7 936 978 | 7 796 779 | 6 161 282 |
| Sum eiendeler | 9 135 300 | 8 017 559 | 8 281 965 | 7 963 374 | 6 356 335 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 8 490 825 | 7 327 432 | 6 774 679 | 6 371 749 | 5 535 794 |
| Sum opptjent egenkapital | 8 490 825 | 7 327 432 | 6 774 679 | 6 371 749 | 5 535 794 |
| Sum egenkapital | 8 520 825 | 7 357 432 | 6 804 679 | 6 401 749 | 5 565 794 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | 0 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 0 | 623 462 | 255 341 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 623 462 | 255 341 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 623 462 | 255 341 |
| Leverandørgjeld | 131 024 | 247 710 | 345 664 | 142 305 | 233 260 |
| Betalbar skatt | 320 085 | 124 396 | 211 716 | 251 800 | 4 065 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 118 153 |
| Skyldige offentlige avgifter | 131 981 | 138 683 | 68 830 | 267 985 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 31 385 | 149 338 | 851 076 | 276 074 | 179 722 |
| Sum kortsiktig gjeld | 614 475 | - | 1 477 286 | 938 163 | 535 200 |
| Sum gjeld | 614 475 | 660 127 | 1 477 286 | 1 561 625 | 790 541 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 135 300 | 8 017 559 | 8 281 965 | 7 963 374 | 6 356 335 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 14,37▲ | 11,58 | 5,37 | 8,31 | 11,51 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,07▼ | 0,09 | 0,22 | 0,24 | 0,14 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 18,1 %▲ | 8,8 % | 7,4 % | 15,6 % | 3,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 7,0 %▲ | 4,5 % | 3,2 % | 6,1 % | 1,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,2 %▲ | 3,5 % | 2,2 % | 4,6 % | 0,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 93,3 %▲ | 91,8 % | 82,2 % | 80,4 % | 87,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Tintline Autocenter AS7,0 %
22,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %51015
MØLLER BIL ØST AS2,2 % 4 390,0 mill.462 ansatte 2025
BILIA NORGE AS2,9 % 6 518,2 mill.768 ansatte 2025
Tintline Autocenter AS7,0 % 22,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
NORSK SCANIA AS13,9 % 8 792,9 mill.1 335 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 95.310.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Nicklas Andrè Sydow | 1989 |
| Styrets leder | Nicklas Andrè Sydow | 1989 |
| Revisor | REVISORKOMPANIET TROMSØ AS996 107 485 | - |
| Regnskapsfører | BAUTA REGNSKAP AS991 181 954 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- NICKLAS ANDRÈ SYDOW100,0 %f. 1989 · Sandefjord · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.