- Org.nr.
- 927 889 579
- Adresse
- Kystkulturveien 2285, 9470 Gratangen
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−29 500ikke oppgitt
Årsresultat13 989 057ikke oppgitt
Egenkapital58 939 95299,8 % av eiendelene
TL & FAM. HOLDING AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 889 579
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 20.09.2026
- Stiftet
- 17.09.2021
- Registrert
- 08.10.2021
- Adresse
- Kystkulturveien 2285, 9470 Gratangen
- Kommune
- Gratangen
- Næring
- 00.000 Uoppgitt
- Aksjekapital
- 600 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie aksjer i andre selskaper. Selskapet kan delta i annen økonomisk virksomhet, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 29 500 | - | - | 52 851 | - |
| Sum driftskostnader | 29 500 | 30 944 | 26 558 | 52 851 | - |
| Driftsresultat | −29 500 | −30 944 | −26 558 | −52 851 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 271 | - |
| Sum finanskostnader | - | 2 569 | - | 271 | - |
| Annen renteinntekt | 61 225 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 14 056 660 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 14 117 885 | 56 928 | 14 551 712 | - | 10 489 621 |
| Netto finans | 14 117 885 | 54 359 | 14 551 712 | −271 | - |
| Resultat før skatt | - | 23 415 | 14 525 154 | −53 122 | 10 489 621 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −53 122 | - |
| Resultat før skattekostnad | 14 088 385 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 99 328 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 13 989 057 | 17 699 | 14 415 629 | −53 122 | 5 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 13 989 057 | - | - | −53 122 | - |
| Totalresultat | 13 989 057 | - | - | −53 122 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | −53 122 | - |
| Tilleggsutbytte | 12 000 000 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 989 057 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 13 989 057 | - | - | −53 122 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 47 162 000 | - | - | 47 162 000 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 7 000 000 | - | - | 7 000 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 54 162 000 | - | - | 54 162 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 54 162 000 | 54 162 000 | 54 162 000 | 54 162 000 | 54 162 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 180 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 180 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 4 877 100 | - | - | 364 505 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 877 100 | - | - | 364 505 | - |
| Sum omløpsmidler | 4 877 280 | 2 793 611 | 2 884 471 | 364 505 | 489 621 |
| Sum eiendeler | 59 039 280 | 56 955 611 | 57 046 471 | 54 526 505 | 54 651 621 |
| Aksjekapital | 600 000 | - | - | 600 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 |
| Annen egenkapital | 58 339 952 | - | - | 53 917 567 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 58 339 952 | 56 350 895 | 56 333 196 | 53 917 567 | 53 970 689 |
| Sum egenkapital | 58 939 952 | 56 950 895 | 56 933 196 | 54 517 567 | 54 570 689 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 3 368 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 5 570 | - |
| Betalbar skatt | 99 328 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 99 328 | 4 716 | 113 275 | 8 938 | 80 932 |
| Sum gjeld | 99 328 | 4 716 | 113 275 | 8 938 | 80 932 |
| Sum egenkapital og gjeld | 59 039 280 | - | - | 54 526 505 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 49,10▼ | 592,37 | 25,46 | 40,78 | 6,05 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 24,3 %▲ | 0,0 % | 26,0 % | −0,1 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,8 %▼ | 100,0 % | 99,8 % | 100,0 % | 99,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tore Lundberg | 1964 |
| Styrets leder | Tore Lundberg | 1964 |
| Styremedlem | Monica Lundberg | 1991 |
| Styremedlem | Hanne Lundberg | 1995 |
| Styremedlem | Mathias Lundberg | 1998 |
| Revisor | HÅLOGALAND REVISJON AS934 147 014 | - |
| Regnskapsfører | ADMENTO EVENSKJER AS950 533 676 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Gratangen · 150 ordinære aksjer
- Gratangen · 150 ordinære aksjer
- Gratangen · 150 ordinære aksjer
- Gratangen · 150 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 989 219 960 · 47 162 A-aksjer
- Gratanglaks AS8,94 %988 365 777 · 4 516 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.