- Org.nr.
- 928 107 892
- Adresse
- Gilstadlia 167, 7608 Levanger
- Bransje
- Grunnarbeid
Driftsresultat16 3086,4 % margin
Årsresultat15 0775,9 % margin
Egenkapital−142 836−139,5 % av eiendelene
TN Maskin AS er et aksjeselskap innen grunnarbeid, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 107 892
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 16.09.2021
- Registrert
- 10.11.2021
- Adresse
- Gilstadlia 167, 7608 Levanger
- Kommune
- Levanger
- Næring
- 43.120 GrunnarbeidGrunnarbeid i Levanger (42)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- TN Maskin AS928 141 519 · LEVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Graving, massetransport, kjøp og salg av landbruksutstyr og anleggsutstyr, samt kjøp og salg av gras. I tillegg deltakelse i andre selskaper med lignende aktivitet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 256 550 | - | - | 236 965 | - |
| Sum driftsinntekter | 256 550 | 147 769 | 221 219 | 236 965 | 0 |
| Varekostnad | 36 281 | - | - | 39 166 | - |
| Annen driftskostnad | 203 961 | - | - | 204 028 | 1 230 |
| Sum driftskostnader | 240 242 | 241 298 | 297 535 | 243 194 | 1 230 |
| Driftsresultat | 16 308 | −93 529 | −76 316 | −6 230 | −1 230 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 1 231 | - | - | 2 801 | - |
| Sum finanskostnader | 1 231 | 1 283 | 953 | 2 801 | - |
| Netto finans | −1 231 | −1 283 | −953 | −2 801 | 0 |
| Resultat før skatt | 15 077 | −94 813 | −77 269 | −9 031 | −1 230 |
| Skattekostnad l, | - | - | - | −1 986 | −1 496 |
| Skattekostnad Il, | 0 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 15 077 | −115 295 | −60 269 | −7 045 | 266 |
| Udekket tap | 15 077 | - | - | −7 045 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −7 045 | - |
| Utsatt skattefordel Il, | 0 | - | - | 3 482 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 3 482 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 20 482 | 3 482 | 1 496 |
| Kundefordringer | 76 013 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 12 078 | - | - | 14 454 | - |
| Sum fordringer | 88 090 | - | - | 40 454 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 14 313 | - | - | 31 417 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 14 313 | - | - | 31 417 | - |
| Sum omløpsmidler | 102 403 | 68 454 | 129 794 | 71 870 | 29 820 |
| Sum eiendeler | 102 403 | 68 454 | 150 276 | 75 352 | 31 316 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 24 430 |
| Udekket tap | 172 836 | - | - | 12 349 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −172 836 | −187 913 | −72 618 | −12 349 | 266 |
| Sum egenkapital | −142 836 | −157 913 | −42 618 | 17 651 | 24 696 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 17 294 | - | - | 31 529 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 8 735 | - | - | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 219 210 | - | - | 26 172 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 245 239 | 226 367 | 192 895 | 57 701 | 6 620 |
| Sum gjeld | 245 239 | 226 367 | 192 895 | 57 701 | 6 620 |
| Sum egenkapital og gjeld | 102 403 | - | - | 75 352 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,42▲ | 0,30 | 0,67 | 1,25 | 4,50 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,72▼ | −1,43 | −4,53 | 3,27 | 0,27 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 19,1 %▲ | −85,5 % | −67,6 % | −11,7 % | −3,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,4 %▲ | −63,3 % | −34,5 % | −2,6 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,9 %▲ | −78,0 % | −27,2 % | −3,0 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −139,5 %▲ | −230,7 % | −28,4 % | 23,4 % | 78,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
TN Maskin AS6,4 %
0,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %2468
AF HÆHRE & CONTUR ANS2,9 % 2 347,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
TN Maskin AS6,4 % 0,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
VASSBAKK & STOL AS6,4 % 3 162,2 mill.812 ansatte 2025
ANLEGG ØST ENTREPRENØR AS7,7 % 2 004,4 mill.391 ansatte 2025
0 %2468
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ole-Martin Nilsen | 1974 |
| Styrets leder | Sven Erik Tangen | 1967 |
| Styremedlem | Ole-Martin Nilsen | 1974 |
| Regnskapsfører | ADMENTO AS989 176 013 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Ole-Martin Nilsen50,0 %f. 1974 · Skogn · 15 ordinære aksjer
- SVEN ERIK TANGEN50,0 %f. 1967 · Levanger · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.