- Org.nr.
- 922 135 207
- Adresse
- Holmen 2, 4842 Arendal
Driftsresultat−23 649ikke oppgitt
Årsresultat727 193ikke oppgitt
Egenkapital3 512 84499,5 % av eiendelene
TNL AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 135 207
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.09.2026
- Stiftet
- 07.01.2019
- Registrert
- 30.01.2019
- Adresse
- Holmen 2, 4842 Arendal
- Kommune
- Arendal
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Selskapets virksomhet skal omfatte handel, investering i fast eiendom og verdipapirer, rådgivning og andre tjenesteytelser samt annen virksomhet i tilknytning til dette, herunder deltagelse i andre selskaper med tilsvarende virksomhet gjennom egenkapital, lån eller ved avgivelse av garantier.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Lønnskostnad | 5 000 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 18 648 | - | - | 1 516 | 3 |
| Sum driftskostnader | 23 649 | 14 646 | 3 012 | 1 516 | 3 |
| Driftsresultat | −23 649 | −14 646 | −3 012 | −1 516 | −3 |
| Inntekt på andre investeringer | - | - | - | - | 200 000 |
| Annen renteinntekt | 824 | - | - | 201 337 | 551 |
| Annen finansinntekt | 754 221 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 755 045 | 753 384 | 503 980 | 201 337 | 200 551 |
| Annen rentekostnad | 0 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 4 221 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 4 221 | 82 | - | - | - |
| Netto finans | 750 824 | 753 302 | 503 980 | 201 337 | 200 551 |
| Resultat før skatt | - | 738 656 | 500 968 | 199 821 | 200 548 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 1 281 | 1 441 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 198 540 | 199 107 |
| Resultat før skattekostnad | 727 175 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | −18 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 727 193 | 736 165 | 497 455 | 198 540 | 199 107 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 727 193 | - | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | - | - | - | - |
| Totalresultat | 727 193 | - | - | - | - |
| Tilleggsutbytte | 0 | - | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 727 193 | - | - | - | 199 107 |
| Sum overføringer og disponeringer | 727 193 | - | - | - | 199 107 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 3 504 221 | - | - | 4 221 | 4 221 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 504 221 | - | - | 4 221 | 4 221 |
| Sum anleggsmidler | 3 504 221 | 4 221 | 4 221 | 4 221 | 4 221 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 229 087 | 361 063 |
| Sum varer | 0 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 0 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 27 591 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 27 591 | - | - | 229 087 | 361 063 |
| Sum omløpsmidler | 27 591 | 20 370 | 28 759 | 229 087 | 361 063 |
| Sum eiendeler | 3 531 812 | 24 591 | 32 980 | 233 308 | 365 284 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 3 482 844 | - | - | 202 031 | 333 490 |
| Udekket tap | 0 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 3 482 844 | −14 349 | −514 | 202 031 | 333 490 |
| Sum egenkapital | 3 512 844 | 15 651 | 29 486 | 232 031 | 363 490 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 12 500 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 0 | - | - | 1 277 | 1 441 |
| Annen kortsiktig gjeld | 6 468 | - | - | - | 353 |
| Sum kortsiktig gjeld | 18 968 | 8 940 | 3 494 | 1 277 | 1 794 |
| Sum gjeld | 18 968 | 8 940 | 3 494 | 1 277 | 1 794 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 531 812 | - | - | 233 308 | 365 284 |
| Selskapskapital | - | - | - | 30 000 | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,45▼ | 2,28 | 8,23 | 179,39 | 201,26 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01▼ | 0,57 | 0,12 | 0,01 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 41,1 %▼ | 2 566,4 % | 376,3 % | 66,8 % | 54,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,5 %▲ | 63,6 % | 89,4 % | 99,5 % | 99,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Tara Nathalie Lyche | 1991 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TARA NATHALIE LYCHE100,0 %f. 1991 · Arendal · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- LUCKY FRISØR AS39,0 %976 766 695 · 39 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.