- Org.nr.
- 920 388 213
- Adresse
- Lygnaveien 476, 4590 Snartemo
- Bransje
- Grunnarbeid
Driftsresultat−25 721ikke oppgitt
Årsresultat4 774 397ikke oppgitt
Egenkapital7 343 96552,2 % av eiendelene
TO TEKNIKK HOLDING AS er et aksjeselskap innen grunnarbeid, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 388 213
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.09.2026
- Stiftet
- 15.01.2018
- Registrert
- 06.02.2018
- Adresse
- Lygnaveien 476, 4590 Snartemo
- Kommune
- Hægebostad
- Næring
- 43.120 GrunnarbeidGrunnarbeid i Hægebostad (36)
- Aksjekapital
- 37 050
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie aksjer i andre selskaper og øvrige investeringer som står i naturlig forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 25 721 | - | - | 24 056 | 23 596 |
| Sum driftskostnader | 25 721 | 27 748 | 22 989 | 24 056 | 23 596 |
| Driftsresultat | −25 721 | −27 748 | −22 989 | −24 056 | −23 596 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 6 000 000 | - | - | 2 000 000 | 2 000 000 |
| Annen renteinntekt | 63 614 | - | - | 72 009 | 7 030 |
| Annen finansinntekt | 65 251 | - | - | - | 400 000 |
| Sum finansinntekter | 6 128 865 | 2 991 840 | 2 131 214 | 2 072 009 | 2 407 030 |
| Annen rentekostnad | 546 | - | - | 831 | - |
| Sum finanskostnader | 546 | 275 302 | 5 414 | 831 | - |
| Netto finans | 6 128 319 | 2 716 538 | 2 125 800 | 2 071 178 | 2 407 030 |
| Resultat før skatt | - | 2 688 791 | 2 102 811 | 2 047 122 | 2 383 434 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 438 995 |
| Resultat før skattekostnad | 6 102 598 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 1 328 201 | - | - | 450 550 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 1 596 572 | 1 944 439 |
| Årsresultat | 4 774 397 | 2 228 751 | 1 639 001 | 1 596 572 | 1 944 439 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 4 774 397 | - | - | 1 596 572 | 1 944 439 |
| Totalresultat | 4 774 397 | - | - | 1 596 572 | 1 944 439 |
| Ordinært utbytte | 5 000 000 | - | - | 4 000 000 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −225 603 | - | - | −2 403 428 | 1 944 439 |
| Sum overføringer og disponeringer | 4 774 397 | - | - | 1 596 572 | 1 944 439 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investering i datterselskap | 5 412 096 | - | - | 2 018 000 | 2 018 000 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | 271 000 | 271 000 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 1 386 760 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 798 856 | - | - | 2 289 000 | 2 289 000 |
| Sum anleggsmidler | 6 798 856 | 6 325 760 | 2 289 000 | 2 289 000 | 2 289 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 6 040 000 | - | - | 2 020 000 | 2 010 000 |
| Sum fordringer | 6 040 000 | - | - | 2 020 000 | 2 010 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 237 405 | - | - | 4 447 606 | 2 849 479 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 237 405 | - | - | 4 447 606 | 2 849 479 |
| Sum omløpsmidler | 7 277 405 | 1 706 223 | 4 118 867 | 6 467 606 | 4 859 479 |
| Sum eiendeler | 14 076 261 | 8 031 983 | 6 407 867 | 8 756 606 | 7 148 479 |
| kr 1 235) | 37 050 | - | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | 157 950 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 195 000 | 195 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 7 148 965 | - | - | 4 275 056 | 6 678 484 |
| Sum opptjent egenkapital | 7 148 965 | 7 374 568 | 5 914 057 | 4 275 056 | 6 678 484 |
| Sum egenkapital | 7 343 965 | 7 569 568 | 5 944 057 | 4 305 056 | 6 708 484 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 250 | - | - | 1 000 | 1 000 |
| Betalbar skatt | 1 328 201 | - | - | 450 550 | 438 995 |
| Foreslått utbytte | 5 000 000 | - | - | 4 000 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 402 845 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 732 296 | 462 415 | 463 810 | 4 451 550 | 439 995 |
| Sum gjeld | 6 732 296 | 462 415 | 463 810 | 4 451 550 | 439 995 |
| Sum egenkapital og gjeld | 14 076 261 | - | - | 8 756 606 | 7 148 479 |
| kr 1 000 ) | - | - | - | 30 000 | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,08▼ | 3,69 | 8,88 | 1,45 | 11,04 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,92▲ | 0,06 | 0,08 | 1,03 | 0,07 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 55,2 %▲ | 41,1 % | 27,8 % | 25,8 % | 33,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 52,2 %▼ | 94,2 % | 92,8 % | 49,2 % | 93,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Christian Tveiten | 1989 |
| Styremedlem | Ole André Olsen | 1988 |
| Revisor | O. M. PEDERSEN REVISJON AS893 546 502 | - |
| Regnskapsfører | TALL TELLER AS997 065 859 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Tveiten Maskin AS50,0 %Herøysundet · 15 ordinære aksjer
- O A OLSEN DRIFT AS50,0 %Tingvatn · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- TO TEKNIKK AS100,0 %916 847 874 · 100 ordinære aksjer
- Ecotekk AS66,7 %933 217 515 · 20 ordinære aksjer
- TT Eigedom AS66,6 %926 828 576 · 666 ordinære aksjer
- 922 937 923 · 18 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.