- Org.nr.
- 921 533 012
- Adresse
- Hellebergveien 6, 3960 Stathelle
TOFU HOLDING AS er et aksjeselskap innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 533 012
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 15.09.2018
- Registrert
- 10.10.2018
- Adresse
- Hellebergveien 6, 3960 Stathelle
- Kommune
- Bamble
- Næring
- 70.200 Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivningBedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Bamble (72)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- TOFU HOLDING AS921 614 977 · BAMBLE
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rådgivning og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet kan også drive med kjøp/drift av fast eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 66 000 | - | - | 455 133 | 102 488 |
| Sum driftsinntekter | 66 000 | 82 280 | 134 450 | 455 133 | 102 488 |
| Lønnskostnad | 4 000 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 67 519 | - | - | 66 854 | 30 169 |
| Sum driftskostnader | 71 519 | 65 874 | 147 196 | 66 854 | 30 169 |
| Driftsresultat | −5 519 | 16 406 | −12 746 | 388 278 | 72 319 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | 504 427 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 38 191 | - | - | 7 452 | 6 569 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 3 513 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 22 799 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 565 417 | 34 696 | 2 980 204 | 7 452 | 10 082 |
| Annen rentekostnad | 36 | - | - | 4 208 | 6 427 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 328 | - |
| Sum finanskostnader | 36 | 464 | 1 943 | 4 536 | 6 427 |
| Netto finans | 565 381 | 34 232 | 2 978 261 | 2 916 | 3 655 |
| Resultat før skatt | - | 50 638 | 2 965 515 | 391 194 | 75 974 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 15 941 |
| Resultat før skattekostnad | 559 862 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 7 417 | - | - | 93 661 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 297 533 | 60 033 |
| Årsresultat | 552 445 | 45 579 | 2 929 213 | 297 533 | 60 033 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 552 445 | - | - | 297 533 | 60 033 |
| Totalresultat | 552 445 | - | - | 297 533 | 60 033 |
| Ordinært utbytte | 1 300 000 | - | - | 85 000 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 212 533 | 60 033 |
| Overført fra annen egenkapital | −747 555 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 552 445 | - | - | 297 533 | 60 033 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 907 350 | - | - | 125 000 | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | - | - | - | 187 693 | 150 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | - | 125 000 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | - | 20 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 907 350 | - | - | 312 693 | 295 000 |
| Sum anleggsmidler | 907 350 | 1 607 350 | 329 541 | 312 693 | 295 000 |
| Kundefordringer | 11 219 | - | - | 10 291 | 2 363 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 338 750 | - | - | 85 000 | 30 301 |
| Sum fordringer | 1 349 969 | - | - | 95 291 | 32 664 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 011 135 | - | - | 243 779 | 5 999 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 011 135 | - | - | 243 779 | 5 999 |
| Sum omløpsmidler | 2 361 104 | 1 323 676 | 3 077 209 | 339 069 | 38 662 |
| Sum eiendeler | 3 268 454 | 2 931 026 | 3 406 750 | 651 762 | 333 662 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 1 899 704 | - | - | 402 467 | 189 934 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 899 704 | 2 647 259 | 2 831 680 | 402 467 | 189 934 |
| Sum egenkapital | 1 929 704 | 2 677 259 | 2 861 680 | 432 467 | 219 934 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 31 227 | 91 287 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 31 227 | 91 287 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 31 227 | 91 287 |
| Leverandørgjeld | 3 594 | - | - | 3 849 | 3 000 |
| Betalbar skatt | 7 417 | - | - | 93 661 | 15 941 |
| Skyldig offentlige avgifter | 2 739 | - | - | 5 558 | 3 500 |
| Utbytte | 1 300 000 | - | - | 85 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 25 000 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 338 750 | 253 767 | 545 070 | 188 068 | 22 441 |
| Sum gjeld | 1 338 750 | 253 767 | 545 070 | 219 295 | 113 728 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 268 454 | - | - | 651 762 | 333 662 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,76▼ | 5,22 | 5,65 | 1,80 | 1,72 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,69▲ | 0,09 | 0,19 | 0,51 | 0,52 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 18,1 %▲ | 1,6 % | 146,2 % | 80,3 % | 24,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −8,4 %▼ | 19,9 % | −9,5 % | 85,3 % | 70,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 837,0 %▲ | 55,4 % | 2 178,7 % | 65,4 % | 58,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 59,0 %▼ | 91,3 % | 84,0 % | 66,4 % | 65,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 70.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tomas Jordon Fuglset | 1991 |
| Styrets leder | Tomas Jordon Fuglset | 1991 |
| Styremedlem | Heidi Jordon Fuglset | 1992 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TOMAS JORDON FUGLSET100,0 %f. 1991 · Stathelle · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Sciigo AS24,5 %930 088 587 · 735 ordinære aksjer
- AIDER MANCO AS0,05 %934 160 061 · 900 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.