- Org.nr.
- 920 169 104
- Adresse
- Fynveien 34, 3148 Hvasser
- Hovedeier
- Carter Invest AS, 75 %
Driftsresultat−68 671ikke oppgitt
Årsresultat23 455 878ikke oppgitt
Egenkapital9 607 01532,4 % av eiendelene
Toll-Kjær Invest AS er et aksjeselskap innen produksjon av rør, rørdeler og andre hule konstruksjoner av stål, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 169 104
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.09.2026
- Stiftet
- 20.11.2017
- Registrert
- 28.12.2017
- Adresse
- Fynveien 34, 3148 Hvasser
- Kommune
- Færder
- Aksjekapital
- 68 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investere i aksjer, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 68 671 | - | - | 33 | 10 |
| Sum driftskostnader | 68 671 | 36 526 | 29 475 | 33 | 10 |
| Driftsresultat | −68 671 | −36 526 | −29 475 | −33 | −10 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 23 520 000 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 4 549 | - | - | 12 740 | - |
| Sum finansinntekter | 23 524 549 | 22 680 389 | 131 850 | 12 740 | 25 186 |
| Netto finans | 23 524 549 | 22 679 039 | 131 850 | 12 740 | 1 450 |
| Resultat før skatt | - | 22 642 513 | 102 375 | 12 707 | 1 440 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 2 796 | 5 539 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 9 911 | - |
| Resultat før skattekostnad | 23 455 878 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 23 455 878 | 22 642 513 | 102 375 | 9 911 | −4 099 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 23 455 878 | - | - | 9 911 | - |
| Totalresultat | 23 455 878 | - | - | 9 911 | - |
| Ordinært utbytte | 20 000 000 | - | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | 3 455 878 | - | - | 9 911 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 23 455 878 | - | - | 9 911 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Sum finanskostnader | - | 1 350 | - | - | 23 736 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 8 643 658 | - | - | 11 379 508 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 643 658 | - | - | 11 379 508 | - |
| Sum anleggsmidler | 8 643 658 | 8 643 658 | 8 579 508 | 11 379 508 | 14 873 658 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 267 534 | - |
| Konsernfordringer | 19 600 000 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 19 600 000 | - | - | 267 534 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 384 357 | - | - | 503 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 384 357 | - | - | 503 | - |
| Sum omløpsmidler | 20 984 357 | 14 150 896 | 35 116 | 268 037 | 284 605 |
| Sum eiendeler | 29 628 015 | 22 794 554 | 8 614 624 | 11 647 545 | 15 158 263 |
| Aksjekapital | 68 000 | - | - | 68 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 5 984 000 | - | - | 5 984 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 6 052 000 | 6 052 000 | 6 052 000 | 6 052 000 | 6 052 000 |
| Annen egenkapital | 3 555 015 | - | - | 54 249 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 3 555 015 | 2 799 137 | 156 624 | 54 249 | 44 338 |
| Sum egenkapital | 9 607 015 | 8 851 137 | 6 208 624 | 6 106 249 | 6 096 338 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | 4 200 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 4 200 000 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 1 400 000 | 4 200 000 | 7 700 000 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 2 796 | - |
| Utbytte | 20 000 000 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 21 000 | - | - | 1 338 500 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 20 021 000 | 13 943 417 | 1 006 000 | 1 341 296 | 1 361 925 |
| Sum gjeld | 20 021 000 | 13 943 417 | 2 406 000 | 5 541 296 | 9 061 925 |
| Sum egenkapital og gjeld | 29 628 015 | - | - | 11 647 545 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,05▲ | 1,01 | 0,03 | 0,20 | 0,21 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,08▲ | 1,58 | 0,39 | 0,91 | 1,49 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 89,5 %▼ | 144,2 % | 1,0 % | 0,1 % | 0,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 32,4 %▼ | 38,8 % | 72,1 % | 52,4 % | 40,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Carolina Toll | 1973 |
| Styremedlem | Terje Andre Kjær | 1971 |
| Styremedlem | Camilla Toll | 1971 |
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS AS987 009 713 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Carter Invest AS75,0 %Hvasser · 51 ordinære aksjer
- TOLL HOLDING AS25,0 %Grålum · 17 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Carter Invest AS
- Toll-Kjær Invest AS75,0 %
- TORGY AS90,1 %
- Toll-Kjær Invest AS75,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- TORGY AS90,1 %994 925 881 · 784 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.