- Org.nr.
- 945 502 185
- Adresse
- Runnibakken 10, 2150 Årnes
Driftsresultat1 737 47562,2 % margin
EBITDA2 196 475før av- og nedskrivninger
Årsresultat8 157 940
Egenkapital9 065 64634,6 % av eiendelene
TOMTA II AS er et aksjeselskap innen produksjon av smykker og lignende artikler, stiftet 1987.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 945 502 185
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.10.2026
- Stiftet
- 30.06.1987
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Runnibakken 10, 2150 Årnes
- Postadresse
- Postboks 109
- Kommune
- Nes
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- TOMTA II AS883 314 522 · NES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eiendomsdrift og handel samt deltagelse i andre selskap og hva som dermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 107 705 | - | - | - | - |
| Leieinntekter | 2 687 469 | - | - | - | 1 984 060 |
| Sum driftsinntekter | 2 795 174 | 2 681 992 | 4 038 171 | 3 933 610 | 1 984 060 |
| Avskrivning av driftsmidler | 459 000 | - | - | - | 521 000 |
| Annen driftskostnad | 598 699 | - | - | - | 728 827 |
| Sum driftskostnader | 1 057 699 | 1 060 176 | 977 887 | 847 389 | 1 249 827 |
| Driftsresultat | 1 737 475 | 1 621 816 | 3 060 283 | 3 086 221 | 734 233 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 7 000 000 | - | - | - | 1 543 210 |
| Annen renteinntekt | 105 | - | - | - | 2 146 |
| Annen finansinntekt | 10 710 | - | - | - | 3 126 |
| Sum finansinntekter | 7 010 815 | 7 002 123 | 5 701 507 | 3 804 053 | 1 548 482 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 873 381 | - | - | - | 242 447 |
| Annen rentekostnad | 22 164 | - | - | - | 205 412 |
| Sum finanskostnader | 895 545 | 877 314 | 492 713 | 365 520 | 447 859 |
| Netto finans | 6 115 270 | 6 124 809 | 5 208 794 | 3 438 533 | 1 100 623 |
| Resultat før skatt | - | 7 746 625 | 8 269 077 | 6 524 754 | 1 834 855 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 383 049 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 451 806 |
| Resultat før skattekostnad | 7 852 745 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −305 195 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 8 157 940 | 7 580 649 | 7 703 134 | 5 925 314 | 1 451 806 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 8 157 940 | - | - | - | 1 451 806 |
| Totalresultat | 8 157 940 | - | - | - | 1 451 806 |
| Ordinært utbytte | 7 920 000 | - | - | - | 1 543 210 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | - | −91 404 |
| Avsatt til annen egenkapital | 237 940 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 8 157 940 | - | - | - | 1 451 806 |
| Utsatt skattefordel | 608 335 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 608 335 | - | - | - | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 14 224 531 | - | - | - | 18 052 642 |
| Sum varige driftsmidler | 14 224 531 | - | - | - | 18 052 642 |
| Investering i datterselskap | 3 341 468 | - | - | - | 3 341 468 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 341 468 | - | - | - | 3 341 468 |
| Sum anleggsmidler | 18 174 334 | 19 936 796 | 17 494 249 | 14 246 110 | 21 394 110 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 19 750 |
| Konsernfordringer | 7 000 000 | - | - | - | 1 543 210 |
| Sum fordringer | 7 000 000 | - | - | - | 1 562 960 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 998 414 | - | - | - | 205 355 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 998 414 | - | - | - | 205 355 |
| Sum omløpsmidler | 7 998 414 | 7 388 008 | 5 869 651 | 4 078 608 | 1 768 315 |
| Sum eiendeler | 26 172 749 | 27 324 804 | 23 363 900 | 18 324 718 | 23 162 425 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | - | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 8 965 646 | - | - | - | 2 518 609 |
| Sum opptjent egenkapital | 8 965 646 | 8 727 706 | 4 147 057 | 2 143 923 | 2 518 609 |
| Sum egenkapital | 9 065 646 | 8 827 706 | 4 247 057 | 2 243 923 | 2 618 609 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 111 911 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 111 911 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 6 665 092 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 6 665 092 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 34 671 | 261 450 | 6 777 003 |
| Betalbar skatt | 250 343 | - | - | - | 167 697 |
| Utbytte | 4 070 000 | - | - | - | 1 543 210 |
| Kortsiktig konserngjeld | 12 601 144 | - | - | - | 11 069 379 |
| Gjeld til aksjonær | 174 615 | - | - | - | 986 528 |
| Annen kortsiktig gjeld | 11 000 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 17 107 102 | 18 497 098 | 19 082 173 | 15 819 346 | 13 766 814 |
| Sum gjeld | 17 107 102 | 18 497 098 | 19 116 843 | 16 080 795 | 20 543 816 |
| Sum egenkapital og gjeld | 26 172 749 | - | - | - | 23 162 425 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,47▲ | 0,40 | 0,31 | 0,26 | 0,13 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,89▼ | 2,10 | 4,50 | 7,17 | 7,85 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 32,7 %▼ | 34,0 % | 42,0 % | 33,2 % | 9,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 62,2 %▲ | 60,5 % | 75,8 % | 78,5 % | 37,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 291,9 %▲ | 282,6 % | 190,8 % | 150,6 % | 73,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 34,6 %▲ | 32,3 % | 18,2 % | 12,2 % | 11,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
TOMTA II AS62,2 %
2,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−150 %−100−50050100
MERCY OF FIRE HK ART AS−100,0 % 4 049,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sylvsmidja AS11,2 % 132,2 mill.75 ansatte 2025
Sigmund Espeland AS12,4 % 119,9 mill.41 ansatte 2025
TOMTA II AS62,2 % 2,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−150 %−100−50050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 32.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Sigmund Espeland | 1951 |
| Varamedlem | Rita Dagny Stordahl Espeland | 1954 |
| Revisor | BDT VIKEN AS980 995 151 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Sigmund Espeland100,0 %f. 1951 · Årnes · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Sigmund Espeland AS100,0 %945 501 936 · 1 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.