- Org.nr.
- 985 658 110
- Telefon
- 38 26 20 04
- Adresse
- Store Elvegate 23A, 4514 Mandal
Tonica Musikk AS er et aksjeselskap innen utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk, stiftet 2003.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 985 658 110
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 30.04.2003
- Registrert
- 06.05.2003
- Adresse
- Store Elvegate 23A, 4514 Mandal
- Telefon
- 38 26 20 04
- Kommune
- Lindesnes
- Næring
- 90.201 Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikkUtøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk i Lindesnes (88)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Tonica Musikk AS871 782 512 · LINDESNES · Detaljhandel med kulturvarer ikke nevnt annet sted
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Musikkforretning, handel, erverv og drift av eiendommer samt alt hva dermed står i forbindelse, herunder gjennom aksjetegning eller på annen måte å delta i andre selskaper eller foretak. Virksomheten inkluderer også artistformidling, lyd- og lystjenester, sceneproduksjon samt tjenester knyttet til festivalarrangementer.
Tidligere navn
- Tonica Musikk AS06.05.2003 til 21.05.2003
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 7 228 158 | 7 494 532 | 6 949 564 | 9 361 680 | 6 601 225 |
| Annen driftsinntekt | - | 35 | - | 3 394 | 501 161 |
| Sum driftsinntekter | 7 228 158 | 7 494 567 | 6 949 564 | 9 365 073 | 7 102 386 |
| Varekostnad | 4 983 912 | 5 432 047 | 4 553 727 | 6 608 864 | 5 136 012 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | - | - | 972 375 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 28 750 |
| Lønnskostnad | 1 434 621 | 1 289 875 | 1 461 291 | 1 532 093 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 163 426 | 47 498 | 4 047 | - | - |
| Annen driftskostnad | 615 683 | 640 333 | 854 024 | 690 572 | 542 284 |
| Sum driftskostnader | 7 197 641 | 7 409 753 | 6 873 089 | 8 831 529 | 6 679 421 |
| Driftsresultat | 30 517 | 84 814 | 76 475 | 533 544 | 422 965 |
| Annen renteinntekt | 31 | 255 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 1 571 | 2 653 | 2 587 | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 602 | 2 908 | 2 587 | - | - |
| Annen rentekostnad | 44 504 | 16 764 | 12 143 | 12 115 | 14 041 |
| Annen finanskostnad | 4 978 | 5 571 | - | - | 4 983 |
| Sum finanskostnader | 49 482 | 22 335 | 12 143 | 12 115 | 19 024 |
| Netto finans | −47 880 | −19 427 | −9 556 | −12 115 | −19 024 |
| Resultat før skatt | - | - | 66 919 | 521 429 | 403 942 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 89 002 |
| Resultat før skattekostnad | −17 362 | 65 387 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 18 314 | 12 492 | 10 064 | 115 084 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 56 855 | 406 345 | 314 940 |
| Årsresultat | −35 676 | 52 895 | 56 855 | 406 345 | 314 940 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 314 940 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −35 676 | 52 895 | 56 855 | 406 345 | - |
| Totalresultat | −35 676 | 52 895 | 56 855 | 406 345 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 52 895 | 56 855 | 406 345 | - |
| Udekket tap | −35 676 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −35 676 | 52 895 | 56 855 | 406 345 | 314 940 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 359 631 | - | 117 375 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 606 205 | 359 631 | 117 375 | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 7 500 |
| Andre langsiktige fordringer | 7 500 | 7 500 | 7 500 | 7 500 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 57 500 | 57 500 | 57 500 | 57 500 | 57 501 |
| Sum anleggsmidler | 663 705 | 417 131 | 174 875 | 57 500 | 61 901 |
| Varer | - | - | - | - | 883 152 |
| Sum varer | 1 368 000 | 1 200 392 | 1 203 000 | 954 000 | 883 152 |
| Kundefordringer | 763 963 | 638 369 | 403 742 | 450 154 | 285 189 |
| Andre kortsiktige fordringer | 17 675 | 121 985 | 74 395 | 141 083 | - |
| Sum fordringer | 781 638 | 760 354 | 478 137 | 591 237 | 402 521 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 1 275 650 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 418 533 | 830 416 | 570 008 | 851 010 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 418 533 | 830 416 | 570 008 | 851 010 | 1 275 650 |
| Sum omløpsmidler | 2 568 170 | 2 791 162 | 2 251 145 | 2 396 247 | 2 561 322 |
| Sum eiendeler | 3 231 875 | 3 208 293 | 2 426 020 | 2 453 747 | 2 623 223 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 4 400 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 4 400 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | - | 1 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 1 660 705 | 1 696 382 | 1 643 486 | 1 586 631 | 1 180 286 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 660 705 | - | 1 643 486 | 1 586 631 | 1 180 286 |
| Sum egenkapital | 1 760 705 | 1 796 382 | 1 743 486 | 1 686 631 | 1 280 286 |
| Utsatt skatt | 18 314 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 18 314 | - | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 461 926 | 242 237 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 461 926 | 242 237 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 480 240 | 242 237 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | 12 492 | 10 064 | 110 684 | 82 606 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 129 667 |
| Leverandørgjeld | 625 185 | - | 320 220 | 352 399 | 530 273 |
| Skyldig offentlige avgifter | 222 313 | 187 610 | 207 693 | 189 362 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 143 431 | 140 230 | 144 556 | 114 671 | 600 392 |
| Sum kortsiktig gjeld | 990 930 | 1 169 674 | 682 533 | 767 116 | 1 342 937 |
| Sum gjeld | 1 471 170 | 1 411 911 | 682 533 | 767 116 | 1 342 937 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 231 875 | 3 208 293 | 2 426 020 | 2 453 747 | 2 623 223 |
| å kr 1 000,00) | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,59▲ | 2,39 | 3,30 | 3,12 | 1,91 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,84▲ | 0,79 | 0,39 | 0,45 | 1,05 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,0 %▼ | 3,1 % | 3,2 % | 21,0 % | 16,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,4 %▼ | 1,1 % | 1,1 % | 5,7 % | 6,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −0,5 %▼ | 0,7 % | 0,8 % | 4,3 % | 4,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 54,5 %▼ | 56,0 % | 71,9 % | 68,7 % | 48,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 90.201.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Kjell Ivar Løvslett | 1964 |
| Varamedlem | Vibeke Ariansen Løvslett | 1971 |
| Revisor | REVISORSENTERET MANDAL AS988 481 580 | - |
| Regnskapsfører | AJOUR REGNSKAP MANDAL AS987 209 704 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KJELL IVAR LØVSLETT100,0 %f. 1964 · Mandal · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Imandal AS4,35 %992 470 984 · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.