- Org.nr.
- 934 398 750
- Adresse
- Nedre Møllenberg gate 60, 7043 Trondheim
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat742 58133,7 % margin
EBITDA788 470før av- og nedskrivninger
Årsresultat579 18526,3 % margin
Egenkapital612 27469,8 % av eiendelene
Tonning VVS AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2024.
Omsetning, to regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 934 398 750
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 11.10.2024
- Registrert
- 01.11.2024
- Adresse
- Nedre Møllenberg gate 60, 7043 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Tonning VVS AS934 420 764 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rørleggervirksomhet og tilhørende.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 182 594 | 122 093 |
| Annen driftsinntekt | 21 546 | - |
| Sum driftsinntekter | 2 204 140 | 122 093 |
| Varekostnad | 208 809 | 45 938 |
| Lønnskostnad | 257 832 | 43 154 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 45 889 | - |
| Annen driftskostnad | 949 029 | 23 238 |
| Sum driftskostnader | 1 461 559 | 112 331 |
| Driftsresultat | 742 581 | 9 762 |
| Annen renteinntekt | 62 | - |
| Sum finansinntekter | 62 | 0 |
| Annen rentekostnad | 92 | - |
| Sum finanskostnader | 92 | 0 |
| Netto finans | −31 | 0 |
| Resultat før skatt | 742 550 | 9 762 |
| Skattekostnad | 163 365 | 890 |
| Årsresultat | 579 185 | 8 872 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 579 185 | 8 872 |
| Sum overføringer og disponeringer | 579 185 | 8 872 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 455 895 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 455 895 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 455 895 | 0 |
| Kundefordringer | 95 596 | 52 575 |
| Andre fordringer | 18 694 | 7 894 |
| Sum fordringer | 114 290 | 60 469 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 307 408 | 41 018 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 307 408 | 41 018 |
| Sum omløpsmidler | 421 698 | 101 487 |
| Sum eiendeler | 877 593 | 101 487 |
| Selskapskapital | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 784 | −5 784 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 216 | 24 216 |
| Annen egenkapital | 588 058 | 8 872 |
| Sum opptjent egenkapital | 588 058 | 8 872 |
| Sum egenkapital | 612 274 | 33 088 |
| Utsatt skatt | 16 399 | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 16 399 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 16 399 | 0 |
| Leverandørgjeld | 26 269 | 36 729 |
| Betalbar skatt | 146 966 | 890 |
| Skyldige offentlige avgifter | 54 534 | 27 492 |
| Annen kortsiktig gjeld | 21 151 | 3 288 |
| Sum kortsiktig gjeld | 248 921 | 68 399 |
| Sum gjeld | 265 320 | 68 399 |
| Sum egenkapital og gjeld | 877 593 | 101 487 |
Nøkkeltall 2024 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,69▲ | 1,48 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,43▼ | 2,07 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 151,7 %▲ | 9,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 33,7 %▲ | 8,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 26,3 %▲ | 7,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 69,8 %▲ | 32,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Tonning VVS AS33,7 %
2,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %02040
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
Tonning VVS AS33,7 % 2,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %02040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rune Tonning | 1973 |
| Styrets leder | Rune Tonning | 1973 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RUNE TONNING65,0 %f. 1973 · Trondheim · 65 ordinære aksjer
- Christian Sommer-Holten35,0 %f. 1980 · Stadsbygd · 35 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.