- Org.nr.
- 918 450 327
- Adresse
- C/o Bjørn Brekke, Michael Berentsens gate 4, 4014 Stavanger
- Bransje
- Regnskapsføring og bokføring
Driftsresultat−1 651−16,5 % margin
Årsresultat168 958
Egenkapital198 21092,5 % av eiendelene
Toppanker AS er et aksjeselskap innen regnskapsføring og bokføring, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 450 327
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 05.01.2017
- Registrert
- 26.01.2017
- Adresse
- C/o Bjørn Brekke, Michael Berentsens gate 4, 4014 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringsselskaper o.l. lukket for allmennheten og annet som naturlig faller sammen med dette.
Tidligere navn
- Spinker AS26.01.2017 til 26.10.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 10 000 | - | - | 21 000 | 0 |
| Sum driftsinntekter | 10 000 | 0 | 40 000 | 21 000 | 0 |
| Annen driftskostnad | 11 651 | - | - | 3 566 | 4 634 |
| Sum driftskostnader | 11 651 | 9 474 | 6 338 | 3 566 | 4 634 |
| Driftsresultat | −1 651 | −9 474 | 33 662 | 17 434 | −4 634 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 230 109 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 230 109 | - | - | - | 0 |
| Annen rentekostnad | 0 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 59 500 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 59 500 | 174 | 28 034 | 0 | - |
| Netto finans | 170 609 | −174 | −28 034 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | - | −9 648 | 5 628 | - | −4 634 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 0 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −4 634 |
| Resultat før skattekostnad | 168 958 | - | - | 17 434 | - |
| Skattekostnad | - | - | - | 2 815 | - |
| Årsresultat | 168 958 | −9 648 | −1 778 | 14 619 | −4 634 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | −4 634 |
| Udekket tap | 748 | - | - | 14 619 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 14 619 | −4 634 |
| Annen egenkapital | 168 210 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 200 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | 59 500 | 59 500 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 200 000 | - | - | 89 500 | 89 500 |
| Sum anleggsmidler | 200 000 | 259 500 | 59 500 | 89 500 | 89 500 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 6 094 | 9 660 |
| Sum fordringer | 0 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 14 260 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 14 260 | - | - | 6 094 | 9 660 |
| Sum omløpsmidler | 14 260 | 3 010 | 2 855 | 6 094 | 9 660 |
| Sum eiendeler | 214 260 | 262 510 | 62 355 | 95 594 | 99 160 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 168 210 | - | - | 10 679 | 1 630 |
| Udekket tap | 0 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 168 210 | −748 | 8 900 | 10 679 | 1 630 |
| Sum egenkapital | 198 210 | 29 252 | 38 900 | 40 679 | 26 060 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 217 208 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 2 815 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 52 100 | 73 100 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 0 | - | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 16 050 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 16 050 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 0 | 16 050 | 23 455 | 54 915 | 73 100 |
| Sum gjeld | 16 050 | 233 258 | 23 455 | 54 915 | 73 100 |
| Sum egenkapital og gjeld | 214 260 | - | - | 95 594 | 99 160 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | - | - | - | 30 000 | - |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −5 570 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | 0,19 | 0,12 | 0,11 | 0,13 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,08▼ | 7,97 | 0,60 | 1,35 | 2,81 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 95,8 %▲ | −5,8 % | 42,6 % | 17,9 % | −4,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −16,5 % | - | 84,2 % | 83,0 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1 689,6 % | - | −4,4 % | 69,6 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 92,5 %▲ | 11,1 % | 62,4 % | 42,6 % | 26,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Toppanker AS−16,5 %
0,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %−1001020
Toppanker AS−16,5 % 0,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
AIDER AS1,3 % 1 607,6 mill.1 343 ansatte 2025
AZETS INSIGHT AS10,7 % 1 566,8 mill.907 ansatte 2025
Sparebank 1 Regnskapshuset SMN AS12,6 % 845,6 mill.585 ansatte 2025
−20 %−1001020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 69.202.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Bjørn Tore Brekke | 1985 |
| Styremedlem | Lars Ødegård Børke | 1994 |
| Regnskapsfører | CIFRA AS934 316 819 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Proxima AS50,0 %Stavanger · 500 ordinære aksjer
- DINE TING AS50,0 %Kvernaland · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- CIFRA AS100,0 %934 316 819 · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.