- Org.nr.
- 927 272 938
- Adresse
- Dagalivegen 1506, 3632 Uvdal
Driftsresultat−7 514ikke oppgitt
Årsresultat−7 590ikke oppgitt
Egenkapital9 400 38598,9 % av eiendelene
Toppen 1209 Holding AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 272 938
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 27.09.2026
- Stiftet
- 28.05.2021
- Registrert
- 15.06.2021
- Adresse
- Dagalivegen 1506, 3632 Uvdal
- Kommune
- Nore Og Uvdal
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Nore Og Uvdal (20)
- Aksjekapital
- 168 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringsselskap, herunder å investere i aksjer, obligasjoner, andeler i selskap etter selskapsloven og annet som står i naturlig forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lønnskostnad | 0 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 7 514 | - | - | 32 541 | - |
| Sum driftskostnader | 7 514 | 24 560 | 32 824 | 32 541 | - |
| Driftsresultat | −7 514 | −24 560 | −32 824 | −32 541 | - |
| Inntekt på investering i annet foretak i samme konsern | - | - | - | 2 000 000 | - |
| Sum finansinntekter | - | - | - | 2 000 000 | - |
| Annen finanskostnad | 76 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 76 | - | - | - | - |
| Netto finans | −76 | 0 | 0 | 2 000 000 | - |
| Resultat før skatt | - | −24 560 | −32 824 | 1 967 459 | 0 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 5 355 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 1 962 104 | 0 |
| Resultat før skattekostnad | −7 590 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −7 590 | −24 560 | −28 008 | 1 962 104 | 0 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | 1 962 104 | - |
| Totalresultat | - | - | - | 1 962 104 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 1 962 104 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −7 590 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −7 590 | - | - | 1 962 104 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investering i datterselskap | 9 504 620 | - | - | 9 504 620 | 13 401 107 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 9 504 620 | - | - | 9 504 620 | 13 401 107 |
| Sum anleggsmidler | 9 504 620 | 9 504 620 | 9 504 620 | 9 504 620 | 13 401 107 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 30 000 |
| Konsernfordringer | - | - | - | 2 000 000 | - |
| Sum fordringer | - | - | - | 2 000 000 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 772 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 772 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Sum omløpsmidler | 2 772 | 5 440 | 30 000 | 2 030 000 | 30 000 |
| Sum eiendeler | 9 507 392 | 9 510 060 | 9 534 620 | 11 534 620 | 13 431 107 |
| Selskapskapital | 168 000 | - | - | - | - |
| Overkurs | 143 102 | - | - | 143 102 | 255 539 |
| Annen innskutt egenkapital | −6 720 | - | - | −6 720 | −12 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 304 382 | 304 382 | 304 382 | 304 382 | 543 539 |
| Annen egenkapital | 9 096 003 | - | - | 9 156 161 | 12 845 568 |
| Sum opptjent egenkapital | 9 096 003 | 9 103 593 | 9 128 153 | 9 156 161 | 12 845 568 |
| Sum egenkapital | 9 400 385 | 9 407 975 | 9 432 535 | 9 460 543 | 13 389 107 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 4 816 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 4 816 | 0 |
| Leverandørgjeld | −78 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 85 284 | - | - | 52 460 | 35 570 |
| Annen kortsiktig gjeld | 21 801 | - | - | 2 016 801 | 6 430 |
| Sum kortsiktig gjeld | 107 007 | 102 085 | 102 085 | 2 069 261 | 42 000 |
| Sum gjeld | 107 007 | 102 085 | 102 085 | 2 074 077 | 42 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 507 392 | - | - | 11 534 620 | 13 431 107 |
| Aksjekapital | - | - | - | 168 000 | 300 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,03▼ | 0,05 | 0,29 | 0,98 | 0,71 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,22 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,1 %▲ | −0,3 % | −0,3 % | 15,8 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,9 %▼ | 98,9 % | 98,9 % | 82,0 % | 99,7 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jarle Nørstebø | 1965 |
| Regnskapsfører | WÆRP REGNSKAP AS917 894 558 | - |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JARLE NØRSTEBØ100,0 %f. 1965 · Uvdal · 560 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Toppen 1209 AS60,0 %927 273 268 · 600 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.