- Org.nr.
- 924 877 316
- Adresse
- c/o Morten Kleven, Skuggenhaugen 10, 6015 Ålesund
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−45 795ikke oppgitt
Årsresultat3 952 561ikke oppgitt
Egenkapital251 330 93199,1 % av eiendelene
Topptur Holding AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 877 316
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.09.2026
- Stiftet
- 13.03.2020
- Registrert
- 01.04.2020
- Adresse
- c/o Morten Kleven, Skuggenhaugen 10, 6015 Ålesund
- Kommune
- Ålesund
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Ålesund (687)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringer i andre selskap som aksjonær, andelseier eller interessent på annen måte, og alt som dermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 45 795 | - | 52 397 | 97 385 | 50 128 |
| Sum driftskostnader | 45 795 | 53 677 | 52 397 | 97 385 | 50 128 |
| Driftsresultat | −45 795 | −53 677 | −52 397 | −97 385 | −50 128 |
| Inntekt på inv. i datterselskap og tilknyttet selskap | 4 000 000 | - | - | 6 400 000 | 960 000 |
| Annen finansinntekt | 17 177 | - | 88 378 | 61 029 | - |
| Sum finansinntekter | - | 48 187 | 88 378 | 6 461 029 | 960 000 |
| Annen finanskostnad | - | - | 508 | - | - |
| Sum finanskostnader | - | - | 508 | - | - |
| Netto finans | - | 48 187 | 87 870 | 6 461 029 | 960 000 |
| Resultat før skatt | - | −5 490 | 35 473 | 6 363 644 | 909 872 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 22 075 | 6 328 038 | 909 872 |
| Resultat før skattekostnad | 3 971 382 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | 18 821 | - | - | 13 398 | - |
| Årsresultat | 3 952 561 | −5 490 | 22 075 | 6 328 038 | - |
| Overføringer annen egenkapital | 3 952 561 | - | 22 075 | 6 328 039 | 909 872 |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 952 561 | - | 22 075 | 6 328 039 | 909 872 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 250 951 386 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 250 951 386 | - | 92 198 240 | 92 198 240 | 92 198 240 |
| Sum anleggsmidler | 250 951 386 | 92 198 240 | 92 198 240 | 92 198 240 | 92 198 240 |
| Andre fordringer | 22 302 | - | 2 649 408 | 3 461 029 | - |
| Sum fordringer | 22 302 | - | 2 649 408 | 3 461 029 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 685 459 | - | 340 534 | 233 681 | 487 928 |
| Sum omløpsmidler | 2 707 761 | 1 323 661 | 2 989 942 | 3 694 710 | 487 928 |
| Sum eiendeler | 253 659 147 | 93 521 901 | 95 188 182 | 95 892 950 | 92 686 168 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | 92 198 240 | 92 198 240 | 92 198 240 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 244 099 443 | - | 85 346 297 | 85 346 297 | 85 346 297 |
| Sum innskutt egenkapital | 244 129 443 | 85 376 297 | 85 376 297 | 85 376 297 | 85 376 297 |
| Annen egenkapital | 7 201 488 | - | 7 254 416 | 7 232 341 | 904 302 |
| Sum opptjent egenkapital | 7 201 488 | 7 248 927 | 7 254 416 | 7 232 341 | 904 302 |
| Sum egenkapital | 251 330 931 | 92 625 224 | 92 630 713 | 92 608 638 | 86 280 599 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 27 365 | - | - |
| Betalbar skatt | 18 821 | - | 13 398 | 35 606 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 309 395 | - | 2 516 706 | 3 248 706 | 6 405 569 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 328 216 | 896 677 | 2 557 469 | 3 284 312 | 6 405 569 |
| Sum gjeld | 2 328 216 | 896 677 | 2 557 469 | 3 284 312 | 6 405 569 |
| Sum egenkapital og gjeld | 253 659 147 | - | 95 188 182 | 95 892 950 | 92 686 168 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,16▼ | 1,48 | 1,17 | 1,12 | 0,08 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01 | 0,01 | 0,03 | 0,04 | 0,07 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,0 % | −0,0 % | 0,0 % | 6,7 % | 1,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,1 % | 99,0 % | 97,3 % | 96,6 % | 93,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Morten Hustad Kleven | 1992 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Morten Hustad Kleven100,0 %f. 1992 · Ålesund · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- JAMAK AS16,0 %835 226 352 · 300 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.