- Org.nr.
- 989 167 111
- Adresse
- Ånnerødvegen 197, 3739 Skien
Driftsresultat−32 019ikke oppgitt
Årsresultat1 506 848ikke oppgitt
Egenkapital4 208 98379,6 % av eiendelene
TPK Invest AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 167 111
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.09.2026
- Stiftet
- 13.12.2005
- Registrert
- 01.02.2006
- Adresse
- Ånnerødvegen 197, 3739 Skien
- Kommune
- Skien
- Aksjekapital
- 120 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie aksjer i andre selskap, investere i aksjer og andre verdipapirer, samt virksomhet som naturlig faller innunder dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 32 019 | 27 928 | 41 158 | 44 304 | 7 618 |
| Sum driftskostnader | 32 019 | 27 928 | 41 158 | 44 304 | 7 618 |
| Driftsresultat | −32 019 | −27 928 | −41 158 | −44 304 | −7 618 |
| Inntekt på inv. i datterselskap og tilknyttet selskap | 1 503 000 | 1 302 600 | 835 000 | 1 302 600 | 1 102 200 |
| Annen finansinntekt | 35 878 | 49 391 | 37 430 | 10 610 | 4 821 |
| Sum finansinntekter | - | - | 872 430 | 1 313 210 | 1 107 021 |
| Annen finanskostnad | 11 | 8 | - | - | 41 899 |
| Sum finanskostnader | - | - | - | - | 41 899 |
| Netto finans | 1 538 867 | 1 351 983 | 872 430 | 1 313 210 | 1 065 122 |
| Resultat før skatt | - | - | 831 272 | 1 268 906 | 1 057 504 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 831 272 | 1 268 906 | 1 057 504 |
| Årsresultat | 1 506 848 | 1 324 055 | 831 272 | 1 268 906 | 1 057 504 |
| Ordinært utbytte | 1 000 000 | 1 000 000 | 750 000 | 600 000 | 194 000 |
| Tilleggsutbytte | - | 550 000 | 150 000 | 460 000 | 684 000 |
| Overføringer annen egenkapital | 506 848 | −225 945 | −68 728 | 208 906 | 179 504 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 506 848 | 1 324 055 | 831 272 | 1 268 906 | 1 057 504 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 3 286 973 | 3 286 973 | 3 286 973 | 3 286 973 | 3 286 973 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 286 973 | 3 286 973 | 3 286 973 | 3 286 973 | 3 286 973 |
| Sum anleggsmidler | 3 286 973 | 3 286 973 | 3 286 973 | 3 286 973 | 3 286 973 |
| Andre fordringer | 79 140 | 79 140 | 79 140 | 79 140 | 273 140 |
| Sum fordringer | 79 140 | 79 140 | 79 140 | 79 140 | 273 140 |
| Markedsbaserte aksjer | 600 000 | 300 000 | - | - | - |
| Sum investeringer | 600 000 | 300 000 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 322 276 | 1 040 428 | 1 317 628 | 1 236 356 | 428 150 |
| Sum omløpsmidler | 2 001 416 | 1 419 568 | 1 396 768 | 1 315 496 | 701 290 |
| Sum eiendeler | 5 288 389 | 4 706 541 | 4 683 741 | 4 602 469 | 3 988 263 |
| Aksjekapital | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 |
| Overkurs | 269 432 | 269 432 | 269 432 | 269 432 | 269 432 |
| Annen innskutt egenkapital | 680 000 | 680 000 | 680 000 | 680 000 | 680 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 069 432 | 1 069 432 | 1 069 432 | 1 069 432 | 1 069 432 |
| Annen egenkapital | 3 139 551 | 2 632 703 | 2 858 648 | 2 927 376 | 2 718 470 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 139 551 | 2 632 703 | 2 858 648 | 2 927 376 | 2 718 470 |
| Sum egenkapital | 4 208 983 | 3 702 135 | 3 928 080 | 3 996 808 | 3 787 902 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 079 406 | 1 004 406 | 755 661 | 605 661 | 200 361 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 079 406 | 1 004 406 | 755 661 | 605 661 | 200 361 |
| Sum gjeld | 1 079 406 | 1 004 406 | 755 661 | 605 661 | 200 361 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 288 389 | 4 706 541 | 4 683 741 | 4 602 469 | 3 988 263 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,85▲ | 1,41 | 1,85 | 2,17 | 3,50 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,26▼ | 0,27 | 0,19 | 0,15 | 0,05 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,6 %▼ | 28,2 % | 17,9 % | 29,5 % | 27,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 79,6 %▲ | 78,7 % | 83,9 % | 86,8 % | 95,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Terje Natedal | 1972 |
| Varamedlem | Morten Natedal | 1969 |
| Regnskapsfører | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TERJE NATEDAL100,0 %f. 1972 · Skien · 80 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 988 671 495 · 167 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.