- Org.nr.
- 924 790 474
- Adresse
- Olav Tryggvasons gate 24, 7011 Trondheim
Driftsresultat6 307 59245,3 % margin
Årsresultat7 284 64652,3 % margin
Egenkapital5 378 05952,7 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
TRABA AS er et aksjeselskap innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 790 474
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 08.03.2020
- Registrert
- 18.03.2020
- Adresse
- Olav Tryggvasons gate 24, 7011 Trondheim
- Postadresse
- Reidulvs gate 9
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 86.221 Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenesterSpesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester i Trondheim (231)
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- TRABA HOLDING AS933 781 763 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Spesialisert legevirksomhet, samt andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette. Delta i andre selskap med lignende virksomhet. Kjøp og salg av aksjer og eiendom og alt som hermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- TRABA HOLDING AS18.03.2020 til 23.07.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | 564 091 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | - | 4 429 576 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 13 916 930 | 4 993 667 | 0 | - | - |
| Varekostnad | - | 2 090 749 | - | - | - |
| Lønnskostnad Il, | - | 580 845 | 0 | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 307 500 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | - | −194 678 | 33 991 | 1 959 | - |
| Sum driftskostnader | 7 609 337 | 2 784 416 | 33 991 | 1 959 | - |
| Driftsresultat | 6 307 592 | 2 209 251 | −33 991 | −1 959 | - |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | - | 1 494 375 | 3 850 000 | 3 700 000 | - |
| Annen renteinntekt | - | 22 715 | 26 850 | 5 546 | - |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | 50 818 | 20 794 | 0 | - |
| Sum finansinntekter | 2 420 656 | 1 567 908 | 3 897 644 | 3 705 546 | 3 000 000 |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | 0 | 3 699 | - |
| Sum finanskostnader | 643 | 0 | 0 | 3 699 | - |
| Netto finans | 2 420 013 | 1 567 908 | 3 897 644 | 3 701 847 | 3 000 000 |
| Resultat før skatt | 8 727 605 | - | - | - | 3 000 000 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 0 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 3 000 000 |
| Resultat før skattekostnad | - | 3 777 158 | 3 863 653 | 3 699 888 | - |
| Skattekostnad | - | 489 463 | 0 | 789 | - |
| Årsresultat | 7 284 646 | 3 287 696 | 3 863 653 | 3 699 099 | 3 000 000 |
| Avsatt til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | 3 000 000 |
| Ordinært utbytte | - | 3 300 000 | 3 200 000 | 2 800 000 | - |
| Ekstraordinært utbytte | - | 0 | 3 500 000 | - | - |
| Annen egenkapital | - | −12 304 | −2 836 347 | 899 099 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | 3 287 696 | 3 863 653 | 3 699 099 | 3 000 000 |
| Finansinntekter | - | - | - | - | 3 000 000 |
| Utsatt skattefordel | - | 110 200 | - | - | - |
| Goodwill | - | 170 833 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 281 033 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | 0 | 0 | 0 | - |
| Investering i datterselskap | - | 0 | 30 000 | - | 30 000 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | 9 375 | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | 1 250 000 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | 1 259 375 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum anleggsmidler | 2 127 587 | 1 540 408 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Kundefordringer | - | 374 304 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 46 432 | - | - | - |
| Konsernfordringer | - | 0 | 3 850 000 | 3 700 000 | 2 700 000 |
| Sum fordringer | - | 420 736 | 3 850 000 | 3 700 000 | 2 700 000 |
| Bankinnskudd | - | - | - | - | 300 000 |
| Markedsbaserte aksjer | - | 267 913 | 217 096 | 96 301 | - |
| Sum investeringer | - | 267 913 | 217 096 | 96 301 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | 3 387 212 | 195 657 | 103 587 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | 3 387 212 | 195 657 | 103 587 | 300 000 |
| Sum omløpsmidler | 8 074 811 | 4 075 861 | 4 262 753 | 3 899 888 | 3 000 000 |
| Sum eiendeler | 10 202 398 | 5 616 270 | 4 292 753 | 3 929 888 | 3 030 000 |
| Aksjekapital | - | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | 1 063 413 | 1 062 752 | 3 899 099 | 3 000 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 348 059 | 1 063 413 | 1 062 752 | 3 899 099 | 3 000 000 |
| Sum egenkapital | 5 378 059 | 1 093 413 | 1 092 752 | 3 929 099 | 3 030 000 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 0 | 0 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | 285 725 | - | - | - |
| Betalbar skatt | - | 542 717 | 0 | 789 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | - | 86 795 | - | - | - |
| Utbytte | - | 3 300 000 | 3 200 000 | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 307 620 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 824 339 | 4 522 857 | 3 200 000 | 789 | - |
| Sum gjeld | 4 824 339 | 4 522 857 | 3 200 000 | 789 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | 5 616 270 | 4 292 752 | 3 929 888 | 3 030 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,67▲ | 0,90 | 1,33 | 4 942,82 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,90▼ | 4,14 | 2,93 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 110,4 %▲ | 76,2 % | 94,0 % | 106,4 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 45,3 %▲ | 44,2 % | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 52,3 %▼ | 65,8 % | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 52,7 %▲ | 19,5 % | 25,5 % | 100,0 % | 100,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
TRABA AS45,3 %
13,9 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−20 %0204060
Klinikk Hausken AS−2,3 % 100,8 mill.42 ansatte 2025
Memira AS13,0 % 279,2 mill.56 ansatte 2025
Moloklinikken AS15,0 % 109,9 mill.42 ansatte 2025
TRABA AS45,3 % 13,9 mill.1 til 4 ansatte 2025
−20 %0204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Sammy Basit | 1977 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | TALERA AS925 913 731 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SAMMY BASIT100,0 %f. 1977 · Trondheim · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- VISUS ØYELEGESENTER AS50,0 %924 925 116 · 625 ordinære aksjer
- EVILA ØYELEGESENTER AS14,8 %922 858 772 · 75 000 B-aksjer
- .EAGL TECHNOLOGIES AS0,18 %923 569 839 · 2 727 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.