- Org.nr.
- 827 719 102
- Adresse
- Oppegårdveien 2B, 1423 Ski
Driftsresultat−84 518−11,0 % margin
Årsresultat−84 932−11,1 % margin
Egenkapital7841,1 % av eiendelene
TRAFIKKSKOLENE DRIFT AS er et aksjeselskap innen annen trafikkskoleundervisning, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 827 719 102
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 27.09.2026
- Stiftet
- 27.06.2021
- Registrert
- 14.09.2021
- Adresse
- Oppegårdveien 2B, 1423 Ski
- Kommune
- Nordre Follo
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- TRAFIKKSKOLENE DRIFT AS927 768 119 · NORDRE FOLLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av trafikkskole samt virksomhet som har sammenheng med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 766 000 | - | - | 740 700 | 60 000 |
| Sum driftsinntekter | 766 000 | 844 000 | 734 400 | 740 700 | 60 000 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | - | - | 78 541 |
| Varekostnad | - | - | - | 1 198 | - |
| Lønnskostnad | 369 247 | - | - | 320 210 | - |
| Annen driftskostnad | 481 272 | - | - | 375 736 | 28 378 |
| Sum driftskostnader | 850 518 | 757 574 | 744 301 | 697 144 | 106 919 |
| Driftsresultat | −84 518 | 86 426 | −9 901 | 43 556 | −46 919 |
| Resultat før skatt | - | 86 426 | −9 985 | - | −46 919 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −46 919 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 414 | - | - | 5 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 70 | - |
| Sum finanskostnader | 414 | 0 | 84 | 75 | - |
| Netto finans | −414 | 0 | −84 | −75 | - |
| Resultat før skattekostnad | −84 932 | - | - | 43 481 | - |
| Skattekostnad | 0 | - | - | 469 | - |
| Årsresultat | −84 932 | 69 609 | −9 985 | 43 012 | −46 919 |
| Udekket tap | −29 216 | - | - | 43 011 | −46 919 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 43 011 | −46 919 |
| Annen egenkapital | −55 716 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 4 000 | - | - | 39 000 | - |
| Sum fordringer | 4 000 | - | - | 39 000 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 67 408 | - | - | 41 069 | 24 718 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 67 408 | - | - | 41 069 | 24 718 |
| Sum omløpsmidler | 71 408 | 166 031 | 74 535 | 80 069 | 24 718 |
| Sum eiendeler | 71 408 | 166 031 | 74 535 | 80 069 | 24 718 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | - | - |
| Udekket tap | 29 216 | - | - | 3 908 | 46 919 |
| Sum opptjent egenkapital | −29 216 | 55 716 | −13 893 | −3 908 | −46 919 |
| Sum egenkapital | 784 | 85 716 | 16 107 | 26 092 | −16 919 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 5 057 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 5 057 | - | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 39 | - | - | 8 112 | 855 |
| Betalbar skatt | 0 | - | - | 469 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 10 101 | - | - | 15 799 | 16 832 |
| Annen kortsiktig gjeld | 55 428 | - | - | 29 597 | 23 950 |
| Sum kortsiktig gjeld | 65 567 | 80 315 | 58 428 | 53 977 | 41 637 |
| Sum gjeld | 70 624 | 80 315 | 58 428 | 53 977 | 41 637 |
| Sum egenkapital og gjeld | 71 408 | - | - | 80 069 | 24 718 |
| å kr 200,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,09▼ | 2,07 | 1,28 | 1,48 | 0,59 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 90,08▲ | 0,94 | 3,63 | 2,07 | −2,46 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −71,2 %▼ | 71,9 % | −12,8 % | 83,1 % | −189,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −11,0 %▼ | 10,2 % | −1,3 % | 5,9 % | −78,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −11,1 %▼ | 8,2 % | −1,4 % | 5,8 % | −78,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 1,1 %▼ | 51,6 % | 21,6 % | 32,6 % | −68,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
TRAFIKKSKOLENE DRIFT AS−11,0 %
0,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %02040
Redflight Aviation AS−17,9 % 4,6 mill.1 til 4 ansatte 2025
TRAFIKKSKOLENE DRIFT AS−11,0 % 0,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
TK Utrykning AS7,9 % 8,1 mill.10 ansatte 2025
Kystskolen AS29,9 % 9,5 mill.5 ansatte 2025
−20 %02040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 85.532.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Gunnar Kristoffersen | 1976 |
| Styremedlem | Håkon Færgestad | 1970 |
| Styremedlem | Thore Kjell Melhus | 1952 |
| Regnskapsfører | MME ØKONOMI OG INTEGRASJON AS918 927 646 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HÅKON FÆRGESTAD33,3 %f. 1970 · Ski · 50 ordinære aksjer
- RETT TRAFIKKSKOLE AS33,3 %Ski · 50 ordinære aksjer
- THORE KJELL MELHUS33,3 %f. 1952 · Ski · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.