- Org.nr.
- 929 950 976
- Telefon
- 61 33 01 90
- Adresse
- Storgata 30, 2750 Gran
- Hovedeier
- BM2C HOLDING AS, 100 %
- Bransje
- Detaljhandel med klær
Driftsresultat48 0540,5 % margin
EBITDA65 820før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 6880,0 % margin
Egenkapital621 98126,2 % av eiendelene
TRÅKK INN AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med klær, stiftet 1981.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 950 976
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 25.03.1981
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Storgata 30, 2750 Gran
- Telefon
- 61 33 01 90
- Postadresse
- Postboks 37
- Kommune
- Gran
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 17
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- TRÅKK INN AS971 960 302 · GRAN16 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handel.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 8 802 395 | 8 340 614 | 8 586 889 | 8 665 231 | 7 958 065 |
| Annen driftsinntekt | 38 562 | 10 381 | - | 5 847 | 121 480 |
| Sum driftsinntekter | 8 840 957 | 8 350 995 | 8 586 889 | 8 671 077 | 8 079 545 |
| Varekostnad | 5 124 808 | 4 820 828 | 5 252 005 | 4 878 500 | 4 381 066 |
| Lønnskostnad | 2 133 782 | 2 094 724 | 2 039 011 | 1 862 087 | 1 482 111 |
| Avskrivning på driftsmidler | 17 766 | 17 768 | 19 522 | - | 6 885 |
| Annen driftskostnad | 1 516 547 | 1 423 344 | 1 611 942 | 1 675 363 | 1 539 803 |
| Sum driftskostnader | 8 792 902 | 8 356 663 | 8 922 480 | 8 427 234 | 7 409 864 |
| Driftsresultat | 48 054 | −5 668 | −335 592 | 243 843 | 669 680 |
| Annen renteinntekt | 5 764 | 4 120 | 3 647 | 3 341 | 7 488 |
| Sum finansinntekter | 5 764 | 4 120 | 3 647 | 3 341 | 7 488 |
| Annen rentekostnad | 45 359 | 43 764 | 31 332 | 13 516 | 19 007 |
| Annen finanskostnad | 6 772 | 10 968 | 26 805 | 12 718 | 4 386 |
| Sum finanskostnader | 52 131 | 54 732 | 58 137 | 26 234 | 23 392 |
| Netto finans | −46 366 | −50 612 | −54 491 | −22 893 | −15 904 |
| Resultat før skatt | - | - | −390 082 | 220 950 | 653 776 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −390 082 | 173 081 | 653 776 |
| Resultat før skattekostnad | 1 688 | −56 280 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | - | −38 599 | - | 47 869 | - |
| Årsresultat | 1 688 | −17 681 | −390 082 | 173 081 | 653 776 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 688 | −17 681 | −390 082 | 173 081 | 653 776 |
| Totalresultat | 1 688 | −17 681 | −390 082 | 173 081 | 653 776 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 335 652 |
| Overført annen egenkapital | 1 688 | −17 681 | −390 082 | 173 081 | 318 124 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 688 | −17 681 | −390 082 | 173 081 | 653 776 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 38 761 | 56 527 | 74 295 | 38 455 | 27 744 |
| Sum varige driftsmidler | 38 761 | 56 527 | 74 295 | - | 27 744 |
| Sum anleggsmidler | 38 761 | 56 527 | 74 295 | 38 455 | 27 744 |
| Lager av varer og annen beholdning | 2 231 845 | 1 990 499 | 1 927 209 | 2 361 392 | 1 739 103 |
| Sum varer | 2 231 845 | 1 990 499 | 1 927 209 | 2 361 392 | 1 739 103 |
| Kundefordringer | 19 272 | 71 478 | 124 628 | 49 778 | 22 847 |
| Andre kortsiktige fordringer | 7 138 | 10 277 | 10 159 | 5 439 | 2 757 |
| Fordringer konsernselskap | - | 175 451 | - | - | 300 000 |
| Sum fordringer | 26 410 | 257 206 | 134 787 | 55 217 | 325 604 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 76 843 | 100 892 | 114 752 | 68 088 | 235 413 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 76 843 | 100 892 | 114 752 | 68 088 | 235 413 |
| Sum omløpsmidler | 2 335 098 | 2 348 597 | 2 176 748 | 2 484 697 | 2 300 120 |
| Sum eiendeler | 2 373 859 | 2 405 124 | 2 251 043 | 2 523 152 | 2 327 864 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 436 852 | 436 852 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 536 852 | 536 852 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
| Annen egenkapital | 85 129 | 83 441 | 101 122 | 491 204 | 318 124 |
| Sum opptjent egenkapital | 85 129 | 83 441 | 101 122 | 491 204 | 318 124 |
| Sum egenkapital | 621 981 | 620 293 | 501 122 | 891 204 | 718 124 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 746 225 |
| Gjeld konsernselskap | 197 328 | 372 779 | 246 751 | 246 751 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 197 328 | 372 779 | 246 751 | 246 751 | 746 225 |
| Sum langsiktig gjeld | 197 328 | 372 779 | 246 751 | 246 751 | 746 225 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 521 680 | 493 510 | 443 458 | 304 748 | - |
| Leverandørgjeld | 410 705 | 357 233 | 360 490 | 275 039 | 281 808 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 47 869 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 317 605 | 268 218 | 293 341 | 273 510 | 295 303 |
| Annen kortsiktig gjeld | 304 560 | 293 091 | 405 881 | 484 029 | 286 405 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 554 550 | 1 412 052 | 1 503 170 | 1 385 197 | 863 516 |
| Sum gjeld | 1 751 878 | 1 784 831 | 1 749 921 | 1 631 948 | 1 609 741 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 373 859 | 2 405 124 | 2 251 043 | 2 523 152 | 2 327 864 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,50▼ | 1,66 | 1,45 | 1,79 | 2,66 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,82▼ | 2,88 | 3,49 | 1,83 | 2,24 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,3 %▲ | −0,1 % | −13,9 % | 10,2 % | 29,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,5 %▲ | −0,1 % | −3,9 % | 2,8 % | 8,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,0 %▲ | −0,2 % | −4,5 % | 2,0 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 26,2 %▲ | 25,8 % | 22,3 % | 35,3 % | 30,8 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 520 056
- Resultat per ansatt, kroner
- 2 827
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
TRÅKK INN AS0,5 %
8,8 mill. 17 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
TRÅKK INN AS0,5 % 8,8 mill.17 ansatte 2025
H & M Hennes & Mauritz AS4,2 % 4 845,1 mill.2 493 ansatte 2025
VOICE NORGE AS7,1 % 2 271,0 mill.1 698 ansatte 2025
CUBUS AS8,0 % 2 535,6 mill.1 522 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.710.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Benedicte Lund | 1977 |
| Styrets leder | Mikkel Antonsen | 1976 |
| Styremedlem | Benedicte Lund | 1977 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | HAUGEN REGNSKAP AS912 483 215 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BM2C HOLDING AS100,0 %Gran · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- BM2C HOLDING AS
- TRÅKK INN AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.