- Org.nr.
- 989 036 718
- Telefon
- 55 30 99 34
- Adresse
- Bukkedalsåsen 35, 5113 Tertnes
- Bransje
- Revisjon
Driftsresultat−89 048ikke oppgitt
Årsresultat142 888ikke oppgitt
Egenkapital19 762 93899,7 % av eiendelene
TRAS AS er et aksjeselskap innen revisjon, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 036 718
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 21.09.2026
- Stiftet
- 25.11.2005
- Registrert
- 14.01.2006
- Adresse
- Bukkedalsåsen 35, 5113 Tertnes
- Telefon
- 55 30 99 34
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 69.201 RevisjonRevisjon i Bergen (72)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Revisjon, revisjonsnære tjenester og annen virksomhet i tilknytning til dette, samt investering i selskap med tilsvarende formål. I tillegg kan selskapet investere i verdipapirer og eiendom samt dertil hørende virksomhet. Selskapet kan også engasjere seg i andre foretak uansett formål og selskapsform.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lønnskostnad | 11 295 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 77 753 | 58 786 | 31 370 | - | 10 913 |
| Sum driftskostnader | 89 048 | 58 786 | 31 370 | - | 10 913 |
| Driftsresultat | −89 048 | −58 786 | −31 370 | - | −10 913 |
| Inntekt på andre investeringer | - | - | 2 908 | - | 1 900 293 |
| Annen renteinntekt | - | - | 115 534 | - | 47 391 |
| Sum finansinntekter | - | - | 118 442 | - | 1 947 684 |
| Annen finansinntekt | 232 294 | 54 010 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 358 | 9 064 | 6 736 | - | 128 898 |
| Sum finanskostnader | - | - | 6 736 | - | 128 898 |
| Netto finans | 231 936 | 44 946 | 111 706 | - | 1 818 786 |
| Resultat før skatt | - | - | 80 336 | - | 1 807 873 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 22 549 | - | 8 063 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 57 787 | - | 1 799 810 |
| Resultat før skattekostnad | 142 888 | −13 840 | - | - | - |
| Årsresultat | 142 888 | −13 840 | 57 787 | - | 1 799 810 |
| Overføring til/fra fond | - | - | - | - | 1 199 810 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | - | 600 000 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | 57 787 | - | - |
| Overføringer annen egenkapital | 142 888 | −13 840 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 142 888 | −13 840 | 57 787 | - | 1 799 810 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 18 408 167 | 17 868 568 | 15 981 452 | - | 11 919 614 |
| Andre fordringer | 1 249 000 | 1 249 000 | 3 958 805 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 19 657 167 | 19 117 568 | 19 940 257 | - | 11 919 614 |
| Sum anleggsmidler | 19 657 167 | 19 117 568 | 19 940 257 | - | 11 919 614 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 62 118 | - | 111 059 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 160 573 | 506 121 | 62 118 | - | 111 059 |
| Sum omløpsmidler | 160 573 | 506 121 | 62 118 | - | 111 059 |
| Sum eiendeler | 19 817 740 | 19 623 689 | 20 002 375 | - | 12 030 673 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - | 100 000 |
| Annen egenkapital | 19 662 938 | 19 520 050 | 19 692 927 | - | 11 557 450 |
| Sum opptjent egenkapital | 19 662 938 | 19 520 050 | 19 692 927 | - | 11 557 450 |
| Sum egenkapital | 19 762 938 | 19 620 050 | 19 792 927 | - | 11 657 450 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | - | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | 22 549 | - | 8 063 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 186 899 | - | 365 160 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 43 507 | 3 639 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 43 507 | 3 639 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 11 295 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 11 295 | - | 209 448 | - | 373 223 |
| Sum gjeld | 54 802 | 3 639 | 209 448 | - | 373 223 |
| Sum egenkapital og gjeld | 19 817 740 | 19 623 689 | 20 002 375 | - | 12 030 673 |
| Selskapskapital | - | - | 100 000 | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 14,22 | - | 0,30 | - | 0,30 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,01 | - | 0,03 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,5 %▼ | −0,0 % | 0,4 % | - | 16,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,7 %▼ | 100,0 % | 99,0 % | - | 96,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Tom Rasmussen | 1964 |
| Varamedlem | Harald Sylta | 1961 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TOM RASMUSSEN97,0 %f. 1964 · Tertnes · 97 A-aksjer
- ESPEN BRATTAULE RASMUSSEN1,00 %f. 1988 · Bergen · 1 B-aksjer
- Martin Rasmussen1,00 %f. 1983 · Eidsvågneset · 1 B-aksjer
- TOM RASMUSSEN1,00 %f. 1964 · Tertnes · 1 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Merkanta AS16,7 %960 288 130 · 100 ordinære aksjer
- HAUGE AQUA AS0,60 %999 267 041 · 25 638 A-aksjer
- OVUM AS0,53 %916 708 300 · 173 194 ordinære aksjer
- ENTRA ASA0,00 %999 296 432 · 1 163 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.