- Org.nr.
- 920 798 578
- Adresse
- Marie Sørdals veg 12B, 7036 Trondheim
Driftsresultat−12 355ikke oppgitt
Årsresultat−22 963ikke oppgitt
Egenkapital409 32197,9 % av eiendelene
Trefjorten AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 798 578
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 30.09.2026
- Stiftet
- 08.02.2018
- Registrert
- 28.04.2018
- Adresse
- Marie Sørdals veg 12B, 7036 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investere i verdipapirer samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 4 000 | 0 | 11 000 |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | 10 055 | - |
| Annen driftskostnad | 12 355 | - | - | 11 791 | 11 187 |
| Sum driftskostnader | 12 355 | 17 175 | 22 355 | 21 846 | 11 187 |
| Driftsresultat | −12 355 | −17 175 | −18 355 | −21 846 | −187 |
| Annen finansinntekt | 862 | - | - | 91 000 | - |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 108 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 970 | 148 617 | 50 000 | 91 000 | 95 000 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Netto finans | 970 | 148 617 | 50 000 | 91 000 | 95 001 |
| Resultat før skatt | −11 385 | 131 442 | 31 645 | 69 154 | 94 814 |
| Skattekostnad | 11 578 | - | - | −4 206 | −4 839 |
| Årsresultat | −22 963 | 130 267 | 35 352 | 73 360 | 99 653 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | 150 000 | - |
| Annen egenkapital | −22 963 | - | - | −76 640 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 73 360 | - |
| Salgsinntekt | - | - | - | 0 | - |
| Utsatt skattefordel | 0 | - | - | 9 045 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 9 045 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 388 536 | - | - | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | 163 099 | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 10 619 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 399 155 | - | - | 163 099 | - |
| Sum anleggsmidler | 399 155 | 410 733 | 231 352 | 172 144 | 167 938 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 90 619 | - |
| Sum fordringer | 0 | - | - | 90 619 | - |
| Markedsbaserte aksjer | 10 984 | - | - | 60 000 | - |
| Sum investeringer | 10 984 | - | - | 60 000 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 8 100 | - | - | 13 902 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 8 100 | - | - | 13 902 | - |
| Sum omløpsmidler | 19 084 | 29 802 | 70 666 | 164 521 | 251 617 |
| Sum eiendeler | 418 239 | 440 534 | 302 018 | 336 665 | 419 555 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Overkurs | 108 349 | - | - | 108 349 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 138 349 | 138 349 | 138 349 | 138 349 | 138 349 |
| Annen egenkapital | 270 972 | - | - | 198 316 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 270 972 | 293 935 | 163 668 | 198 316 | 274 956 |
| Sum egenkapital | 409 321 | 432 284 | 302 018 | 336 665 | 413 305 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 668 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 8 250 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 8 918 | 8 250 | 0 | 0 | 6 250 |
| Sum gjeld | 8 918 | 8 250 | 0 | 0 | 6 250 |
| Sum egenkapital og gjeld | 418 239 | - | - | 336 665 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,14▼ | 3,61 | - | - | 40,26 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,02 | 0,02 | 0,00 | 0,00 | 0,02 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,7 %▼ | 35,4 % | 9,9 % | 18,3 % | 22,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | −458,9 % | - | −1,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | 883,8 % | - | 905,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 97,9 %▼ | 98,1 % | 100,0 % | 100,0 % | 98,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Pål Eirik Strøm | 1985 |
| Regnskapsfører | RECON REGNSKAP A/S947 250 310 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PÅL EIRIK STRØM100,0 %f. 1985 · Trondheim · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Mustasj AS22,5 %920 346 847 · 13 500 ordinære aksjer
- BRIKS AS21,4 %919 388 064 · 60 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.