- Org.nr.
- 985 446 318
- Telefon
- 37 01 02 20
- Adresse
- Harebakken Senter, Langsæveien 5, 4846 Arendal
- Bransje
- Detaljhandel med klær
Driftsresultat433 5819,8 % margin
Årsresultat319 2787,2 % margin
Egenkapital1 622 57156,4 % av eiendelene
TREND MOTE AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med klær, stiftet 2003.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 985 446 318
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 04.02.2003
- Registrert
- 12.03.2003
- Adresse
- Harebakken Senter, Langsæveien 5, 4846 Arendal
- Telefon
- 37 01 02 20
- Kommune
- Arendal
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- TREND MOTE AS985 500 487 · ARENDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av klær.
Tidligere navn
- Nøtteliten AS12.03.2003 til 11.05.2009
- TREND BARNEKLÆR AS11.05.2009 til 18.11.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 4 420 219 | 4 495 844 | 4 906 709 | 2 245 269 | - |
| Sum driftsinntekter | 4 420 219 | 4 495 844 | 4 906 709 | 2 245 269 | 3 014 564 |
| Varekostnad | 2 025 417 | 2 116 706 | 2 410 222 | 1 121 560 | 1 495 163 |
| Lønnskostnad | 1 431 135 | 1 325 820 | 1 340 438 | 758 532 | 858 476 |
| Annen driftskostnad | 530 086 | 539 674 | 586 971 | 533 231 | 499 289 |
| Sum driftskostnader | 3 986 638 | 3 982 200 | 4 337 631 | 2 413 323 | 2 852 928 |
| Driftsresultat | 433 581 | 513 644 | 569 078 | −168 054 | 161 636 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | - | - | - | 179 067 | - |
| Annen renteinntekt | 3 974 | 10 817 | 5 273 | 597 | - |
| Sum finansinntekter | 3 974 | 10 817 | 5 273 | 179 664 | 500 077 |
| Annen finanskostnad | 28 283 | 24 585 | 20 569 | 11 574 | - |
| Sum finanskostnader | 28 283 | 24 585 | 20 569 | 11 574 | 13 479 |
| Netto finans | −24 309 | −13 768 | −15 296 | 168 090 | 486 598 |
| Resultat før skatt | - | - | 553 782 | 36 | 648 234 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 121 856 | 0 | 32 611 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 431 926 | 36 | - |
| Resultat før skattekostnad | 409 272 | 499 876 | - | - | - |
| Skattekostnad | 89 994 | 110 602 | - | - | - |
| Årsresultat | 319 278 | 389 274 | 431 926 | 36 | 615 623 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | 650 000 | - |
| Ordinært utbytte | 700 000 | 300 000 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −380 722 | 89 274 | 431 926 | −649 964 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 319 278 | 389 274 | 431 926 | 36 | - |
| Varer | 413 000 | 426 430 | 392 780 | 302 718 | - |
| Sum varer | 413 000 | 426 430 | 392 780 | 302 718 | - |
| Kundefordringer | - | 21 828 | - | - | - |
| Andre fordringer | 11 463 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 11 463 | 21 828 | 0 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 453 348 | 2 379 548 | 2 047 502 | 567 584 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 453 348 | 2 379 548 | 2 047 502 | 567 584 | - |
| Sum omløpsmidler | 2 877 811 | 2 827 806 | 2 440 282 | 870 302 | 1 911 752 |
| Sum eiendeler | 2 877 811 | 2 827 806 | 2 440 282 | 970 302 | 2 011 752 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 100 000 | 100 000 |
| Investering i datterselskap | - | - | - | 100 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 100 000 | - |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 1 522 571 | 1 903 293 | 1 814 019 | 14 984 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 522 571 | 1 903 293 | 1 814 019 | 14 984 | 664 948 |
| Sum egenkapital | 1 622 571 | 2 003 293 | 1 914 019 | 114 984 | 764 948 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 6 073 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 89 994 | 110 602 | 121 856 | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 190 034 | 169 970 | 179 775 | 128 325 | - |
| Utbytte | 700 000 | 300 000 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 269 139 | 243 941 | 198 802 | 726 993 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 255 240 | - | 526 263 | 855 318 | 1 246 804 |
| Sum gjeld | 1 255 240 | 824 513 | 526 263 | 855 318 | 1 246 804 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 877 811 | 2 827 806 | 2 440 282 | 970 302 | - |
| Selskapskapital | - | - | 100 000 | 100 000 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,29▼ | 3,43 | 4,64 | 1,02 | 1,53 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,77▲ | 0,41 | 0,27 | 7,44 | 1,63 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 15,3 %▼ | 19,9 % | 33,7 % | 0,8 % | 32,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 9,8 %▼ | 11,4 % | 11,6 % | −7,5 % | 5,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,2 %▼ | 8,7 % | 8,8 % | 0,0 % | 20,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 56,4 %▼ | 70,8 % | 78,4 % | 11,9 % | 38,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
TREND MOTE AS9,8 %
4,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0,0 %2,55,07,510,0
H & M Hennes & Mauritz AS4,2 % 4 845,1 mill.2 480 ansatte 2025
VOICE NORGE AS7,1 % 2 271,0 mill.1 621 ansatte 2025
CUBUS AS8,0 % 2 535,6 mill.1 513 ansatte 2025
TREND MOTE AS9,8 % 4,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.710.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Anne Linda Seldal | 1975 |
| Varamedlem | Sverre Sandberg | 1975 |
| Regnskapsfører | AGDER-TEAM REVISJON AS981 497 023 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ANNE LINDA SELDAL100,0 %f. 1975 · Arendal · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.