- Org.nr.
- 922 832 110
- Adresse
- Bernt Ankers gate 17, 1534 Moss
- Bransje
- Takarbeid
Driftsresultat606 4651,6 % margin
Årsresultat307 6220,8 % margin
Egenkapital2 987 86216,1 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
Troldtekt AS er et aksjeselskap innen takarbeid, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 832 110
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 02.04.2019
- Registrert
- 03.06.2019
- Adresse
- Bernt Ankers gate 17, 1534 Moss
- Kommune
- Moss
- Næring
- 43.410 TakarbeidTakarbeid i Moss (13)
- Aksjekapital
- 100 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Troldtekt AS932 570 432 · MOSS
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive handelsvirksomhet, samt annet som står i naturlig forbindelse til dette.
Tidligere navn
- Imperbel Holding AS03.06.2019 til 05.06.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 37 582 253 | 26 536 165 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 37 582 253 | 26 536 165 | 2 565 930 | 0 | - |
| Varekostnad | 28 977 950 | 20 312 413 | 92 504 | - | - |
| Lønnskostnad | 4 618 150 | 3 457 390 | 1 678 144 | - | - |
| Annen driftskostnad | 3 379 688 | 1 771 140 | 824 262 | 64 156 | 64 875 |
| Sum driftskostnader | 36 975 788 | 25 540 943 | 2 594 910 | 64 156 | 64 875 |
| Driftsresultat | 606 465 | 995 223 | −28 980 | −64 156 | −64 875 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | - | - | 1 903 280 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 24 634 | 103 114 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | - | 12 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 24 634 | 103 127 | - | - | 1 903 280 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 134 749 | 9 032 | - | - | 89 636 |
| Annen rentekostnad | 11 736 | 199 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 3 900 | - | - | - | 2 849 |
| Sum finanskostnader | 150 385 | 9 232 | 21 876 | 98 303 | 92 485 |
| Netto finans | −125 751 | 93 895 | −21 876 | −98 303 | 1 810 795 |
| Resultat før skatt | - | - | −50 856 | −162 459 | 1 745 920 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 745 920 |
| Resultat før skattekostnad | 480 715 | 1 089 118 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 173 093 | 278 046 | −4 041 | - | - |
| Årsresultat | 307 622 | 811 072 | −46 815 | −162 459 | 1 745 920 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 307 622 | 811 072 | - | - | 1 745 920 |
| Totalresultat | 307 622 | 811 072 | - | - | 1 745 920 |
| Udekket tap | - | 46 815 | - | - | 198 376 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 764 257 | - | - | 1 547 544 |
| Avgitt konsernbidrag | 539 790 | - | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −232 168 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 307 622 | 811 072 | - | - | 1 745 920 |
| Utsatt skattefordel | 21 176 | 42 020 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 21 176 | 42 020 | - | - | - |
| Investering i annet foretak i samme konsern | 6 939 574 | 6 939 574 | - | - | 6 939 574 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 939 574 | 6 939 574 | - | - | 6 939 574 |
| Sum anleggsmidler | 6 960 750 | 6 981 594 | 6 939 574 | 6 939 574 | 6 939 574 |
| Kundefordringer | 6 005 711 | 2 586 044 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 600 457 | - | - | - | 5 000 |
| Konsernfordringer | 4 870 279 | 1 098 316 | - | - | - |
| Sum fordringer | 11 476 447 | 3 684 360 | - | - | 5 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 104 887 | 9 860 | - | - | 445 096 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 104 887 | 9 860 | - | - | 445 096 |
| Sum omløpsmidler | 11 581 334 | 3 694 220 | 1 918 817 | 1 463 411 | 450 096 |
| Sum eiendeler | 18 542 084 | 10 675 814 | 8 858 391 | 8 402 985 | 7 389 670 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | - | - | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 2 887 862 | 3 120 031 | - | - | 1 547 544 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 887 862 | 3 120 031 | 2 308 959 | 2 227 446 | 1 547 544 |
| Sum egenkapital | 2 987 862 | 3 220 031 | 2 408 959 | 2 327 446 | 1 647 544 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 175 066 | 69 305 | - | - | - |
| Betalbar skatt | - | 320 066 | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 886 966 | 1 611 483 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 11 626 378 | 5 003 589 | - | - | 5 742 126 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 865 813 | 451 340 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 15 554 222 | 7 455 784 | 6 449 432 | - | 5 742 126 |
| Sum gjeld | 15 554 222 | 7 455 784 | 6 449 432 | 6 075 540 | 5 742 126 |
| Sum egenkapital og gjeld | 18 542 084 | 10 675 814 | - | - | 7 389 670 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,74▲ | 0,50 | 0,30 | - | 0,08 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,21▲ | 2,32 | 2,68 | 2,61 | 3,49 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,3 %▼ | 11,2 % | −0,3 % | −0,8 % | 24,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,6 %▼ | 3,8 % | −1,1 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,8 %▼ | 3,1 % | −1,8 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 16,1 %▼ | 30,2 % | 27,2 % | 27,7 % | 22,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Troldtekt AS1,6 %
37,6 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−10 %−505
Protan Entreprenør AS−8,0 % 377,3 mill.173 ansatte 2025
Troldtekt AS1,6 % 37,6 mill.1 til 4 ansatte 2025
FLØYSAND TAK AS2,6 % 308,1 mill.160 ansatte 2025
A. Hansen Gruppen AS3,2 % 251,5 mill.113 ansatte 2025
−10 %−505
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.410.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Michael Heeager Nystrup | 1980 |
| Styrets leder | Michael Heeager Nystrup | 1980 |
| Styremedlem | Claus Juhlin | 1972 |
| Styremedlem | Mark James Connor | 1986 |
| Styremedlem | David Mc Mahon | 1977 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Imperbel100,0 %1360, Perwez · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SANDNES TAK AS100,0 %938 697 310 · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.