- Org.nr.
- 922 188 238
- Telefon
- 77 72 93 00
- Adresse
- Templarheimvegen 35, 9010 Tromsø
- Hovedeier
- Tromsø Klatreklubb, 100 %
- Bransje
- Treningssentervirksomhet
Driftsresultat−655 729−9,0 % margin
EBITDA−357 141før av- og nedskrivninger
Årsresultat−658 434−9,0 % margin
Egenkapital−1 391 633−50,2 % av eiendelene
Tromsø Klatresenter AS er et aksjeselskap innen treningssentervirksomhet, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 188 238
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 15.01.2019
- Registrert
- 09.02.2019
- Adresse
- Templarheimvegen 35, 9010 Tromsø
- Telefon
- 77 72 93 00
- Kommune
- Tromsø
- Aksjekapital
- 2 450 000
- Ansatte
- 35
- Hjemmeside
- www.tromsoklatresenter.no
Underenheter
1
- Tromsø Klatresenter AS922 216 541 · TROMSØ34 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive klatrehallen i Tromsø samt hva hermed står i forbindelse. Selskapet kan delta i andre selskaper eller foretak.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 7 081 139 | 6 965 357 | - | - | 8 717 576 |
| Annen driftsinntekt | 237 841 | 88 000 | - | - | 81 906 |
| Sum driftsinntekter | 7 318 980 | 7 053 357 | 7 000 125 | 8 337 004 | 8 799 483 |
| Varekostnad | 677 341 | 869 861 | 743 033 | 849 719 | 749 890 |
| Lønnskostnad | 4 110 900 | 4 526 784 | 4 272 885 | 4 418 938 | 4 084 106 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | 342 100 | 420 079 | 346 216 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 298 588 | 369 063 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 2 887 880 | 2 629 365 | 2 734 942 | 3 078 106 | 2 488 797 |
| Sum driftskostnader | 7 974 709 | 8 395 073 | 8 092 961 | 8 766 842 | 7 669 010 |
| Driftsresultat | −655 729 | −1 341 716 | −1 092 836 | −429 837 | 1 130 473 |
| Annen renteinntekt | - | 1 234 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 508 | 110 | - | - | 744 |
| Sum finansinntekter | 508 | 1 344 | 2 610 | 2 236 | 744 |
| Annen rentekostnad | 2 262 | 7 114 | - | - | 8 886 |
| Annen finanskostnad | 951 | 3 573 | - | - | 2 462 |
| Sum finanskostnader | 3 213 | 10 687 | 53 815 | 33 940 | 11 348 |
| Netto finans | −2 704 | −9 343 | −51 205 | −31 704 | −10 604 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 144 041 | −461 541 | 1 119 869 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | −54 909 | 246 646 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 873 223 |
| Resultat før skattekostnad | −658 434 | −1 351 060 | - | - | - |
| Årsresultat | −658 434 | −1 351 060 | −1 144 041 | −406 632 | 873 223 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −658 434 | −1 351 060 | - | - | 873 223 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 873 223 |
| Totalresultat | −658 434 | −1 351 060 | - | - | - |
| Udekket tap | −658 434 | −1 351 060 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −658 434 | −1 351 060 | - | - | 873 223 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 247 600 | 1 546 188 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 247 600 | 1 546 188 | - | - | 1 583 717 |
| Investering i datterselskap | 0 | - | - | - | 35 570 |
| Andre langsiktige fordringer | 19 264 | 52 288 | - | - | 151 414 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 19 264 | 52 288 | - | - | 186 984 |
| Sum anleggsmidler | 1 266 864 | 1 598 476 | 1 659 483 | 1 594 106 | 1 784 145 |
| Varer | - | - | - | - | 241 190 |
| Sum varer | 183 653 | 188 711 | - | - | 241 190 |
| Kundefordringer | 19 470 | 94 140 | - | - | 90 370 |
| Andre kortsiktige fordringer | 160 850 | 204 859 | - | - | 143 324 |
| Sum fordringer | 180 320 | 298 999 | - | - | 233 694 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 141 582 | 1 143 639 | - | - | 4 363 452 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 141 582 | 1 143 639 | - | - | 4 363 452 |
| Sum omløpsmidler | 1 505 555 | 1 631 349 | 1 818 333 | 2 978 107 | 4 838 337 |
| Sum eiendeler | 2 772 419 | 3 229 825 | 3 477 817 | 4 572 214 | 6 622 482 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser o.l. | - | - | - | - | 13 444 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 13 444 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 1 583 717 |
| Aksjekapital | 1 100 000 | 1 100 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 1 100 000 | 1 100 000 | 1 100 000 | 1 100 000 | 1 100 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 1 068 534 |
| Udekket tap | 2 491 633 | 1 833 199 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −2 491 633 | −1 833 199 | −482 139 | - | 1 068 534 |
| Sum egenkapital | −1 391 633 | −733 199 | 617 861 | 1 761 902 | 2 168 534 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 54 909 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 54 909 |
| Langsiktig konserngjeld | 1 700 000 | 1 000 000 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 700 000 | 1 000 000 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 1 700 000 | 1 000 000 | 0 | 0 | 54 909 |
| Leverandørgjeld | 322 995 | 839 708 | - | - | 311 637 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 239 126 |
| Skyldig offentlige avgifter | 184 442 | 171 957 | - | - | 218 129 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 1 054 341 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 956 615 | 1 951 358 | - | - | 2 575 805 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 464 051 | 2 963 024 | 2 859 956 | - | 4 399 039 |
| Sum gjeld | 4 164 051 | 3 963 024 | 2 859 956 | 2 810 312 | 4 453 948 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 772 419 | 3 229 825 | - | - | 6 622 482 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 1 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,61▲ | 0,55 | 0,64 | - | 1,10 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −2,99▲ | −5,41 | 4,63 | 1,60 | 2,05 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −21,8 %▲ | −40,0 % | −27,1 % | −7,6 % | 17,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −9,0 %▲ | −19,0 % | −15,6 % | −5,2 % | 12,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −9,0 %▲ | −19,2 % | −16,3 % | −4,9 % | 9,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −50,2 %▼ | −22,7 % | 17,8 % | 38,5 % | 32,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 209 114
- Resultat per ansatt, kroner
- −18 735
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Tromsø Klatresenter AS−9,0 %
7,3 mill. 35 ansatte 2025
−10 %0102030
Tromsø Klatresenter AS−9,0 % 7,3 mill.35 ansatte 2025
Studentsamskipnaden på Vestlandet10,7 % 762,4 mill.538 ansatte 2025
SATS NORWAY AS23,3 % 1 616,5 mill.3 824 ansatte 2025
SPORTY NORGE AS24,0 % 568,8 mill.1 413 ansatte 2025
−10 %0102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 93.130.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Casper Bjørn Bang-Helgestad | 1987 |
| Styrets leder | Kolbjørn Engeseth | 1958 |
| Styremedlem | Rebekka Jastamin Steene | 1989 |
| Styremedlem | Bjarte Kristoffersen | 1974 |
| Styremedlem | Frida Ellen Steiro | 1997 |
| Styremedlem | Stein Tronstad | 1959 |
| Varamedlem | Bjarte Åsrum Skille | 1974 |
| Revisor | REVICOM AS931 282 506 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET NORD-NORGE AS851 987 142 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Tromsø Klatreklubb100,0 %Tromsø · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Tromsø Klatreklubb
- Tromsø Klatresenter AS100,0 %
- Tromsø Buldresenter AS100,0 %
- Tromsø Klatresenter AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Tromsø Buldresenter AS100,0 %926 978 233 · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.