- Org.nr.
- 990 424 683
- Telefon
- 91863125
- Adresse
- Ringvegen 104B, 9018 Tromsø
- Hovedeier
- MÆLEN HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat−7 066ikke oppgitt
Årsresultat−6 627ikke oppgitt
Egenkapital302 22852,7 % av eiendelene
Tromsø Utbygging AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 990 424 683
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.09.2026
- Stiftet
- 26.09.2006
- Registrert
- 01.11.2006
- Adresse
- Ringvegen 104B, 9018 Tromsø
- Telefon
- 91863125
- Kommune
- Tromsø
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Tromsø (193)
- Aksjekapital
- 2 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.eiso.no
Underenheter
1
- Tromsø Utbygging AS917 279 632 · TROMSØ
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Prosjektutvikling i egen regi.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 7 066 | - | - | 2 350 113 | 2 352 375 |
| Sum driftskostnader | 7 066 | 15 217 | 723 410 | 3 137 943 | 3 697 969 |
| Driftsresultat | −7 066 | −15 217 | −473 410 | −1 762 943 | −1 935 469 |
| Annen renteinntekt | 439 | - | - | - | 24 |
| Sum finansinntekter | 439 | 939 | 987 | 1 661 | 24 |
| Annen rentekostnad | 0 | - | - | - | 503 |
| Sum finanskostnader | 0 | −541 | 14 583 | 381 | 503 |
| Netto finans | 439 | 1 480 | −13 596 | 1 280 | −480 |
| Resultat før skatt | - | −13 737 | −487 006 | −1 761 663 | −1 935 949 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −1 935 949 |
| Resultat før skattekostnad | −6 627 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −6 627 | −13 737 | −487 006 | −1 761 663 | −1 935 949 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −1 935 949 |
| Udekket tap | −6 627 | - | - | - | −1 935 949 |
| Sum overføringer og disponeringer | −6 627 | - | - | - | −1 935 949 |
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 1 762 500 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 250 000 | 1 375 000 | 1 762 500 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 750 498 | 1 308 262 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | 37 332 | 37 332 |
| Skattekostnad | - | - | - | 0 | - |
| Varer | 326 495 | - | - | - | 326 495 |
| Sum varer | 326 495 | - | - | - | 326 495 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 2 359 375 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 24 781 |
| Konsernfordringer | 223 776 | - | - | - | 396 322 |
| Sum fordringer | 223 776 | - | - | - | 2 780 478 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 417 111 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 23 680 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 23 680 | - | - | - | 417 111 |
| Sum omløpsmidler | 573 951 | 578 101 | 607 069 | 1 271 005 | 3 524 084 |
| Sum eiendeler | 573 951 | 578 101 | 607 069 | 1 302 115 | 3 592 526 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 68 442 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 68 442 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 | 31 110 | 68 442 |
| Selskapskapital | 2 000 000 | - | - | - | 2 000 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 |
| Udekket tap | 1 697 772 | - | - | - | 5 445 327 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 697 772 | −1 691 145 | −1 677 408 | −1 190 402 | −5 445 327 |
| Sum egenkapital | 302 228 | 308 855 | 322 592 | 809 598 | −3 445 327 |
| Langsiktig konserngjeld | 269 245 | - | - | - | 6 608 296 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 269 245 | - | - | - | 6 608 296 |
| Sum langsiktig gjeld | 269 245 | 269 245 | 269 245 | 269 245 | 6 608 296 |
| Leverandørgjeld | 2 478 | - | - | - | 37 525 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 95 320 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 296 712 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 478 | 0 | 15 232 | 223 272 | 429 557 |
| Sum gjeld | 271 723 | 269 245 | 284 477 | 492 517 | 7 037 853 |
| Sum egenkapital og gjeld | 573 951 | - | - | - | 3 592 526 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 231,62 | - | 39,85 | 5,69 | 8,20 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,90▲ | 0,87 | 0,88 | 0,61 | −2,04 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,2 %▲ | −2,4 % | −49,5 % | −72,0 % | −53,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | −189,4 % | −128,2 % | −109,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | −194,8 % | −128,1 % | −109,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 52,7 %▼ | 53,4 % | 53,1 % | 62,2 % | −95,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Einar Sørensen | 1951 |
| Styrets leder | Einar Sørensen | 1951 |
| Styremedlem | Jon Egil Sørensen | 1966 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MÆLEN HOLDING AS100,0 %Tromsø · 2 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- MÆLEN HOLDING AS
- Kaldslett AS100,0 %
- ASTRO EIENDOM AS100,0 %
- Gammelgård Utbygging AS100,0 %
- Mæhlen Eiendom AS100,0 %
- Ishavsportalen AS100,0 %
- Kaldslett Panorama AS66,6 %
- Tromsø Utbygging AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.