- Org.nr.
- 996 853 195
- Telefon
- 975 96 000
- Adresse
- Jæktsmedgata 1, 7725 Steinkjer
- Hovedeier
- Fuglesangdahl AS, 100 %
- Bransje
- Detaljhandel med motorvogner
Driftsresultat−82 925ikke oppgitt
Årsresultat122 295ikke oppgitt
Egenkapital1 489 60681,2 % av eiendelene
Ansatte10i Aa‑registeret
TRØNDELAG MOTOR AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med motorvogner, stiftet 2011.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 996 853 195
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 17.09.2026
- Stiftet
- 12.04.2011
- Registrert
- 12.05.2011
- Adresse
- Jæktsmedgata 1, 7725 Steinkjer
- Telefon
- 975 96 000
- Kommune
- Steinkjer
- Aksjekapital
- 60 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- TRØNDELAG MOTOR AS996 922 723 · STEINKJER10 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av tilhengere, båtmotorer, båter og andre typer kjøretøy, service og vedlikehold av kjøretøy, båtmotorer og båter, utleie av verktøy og utstyr, samt andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.
Tidligere navn
- Fuglesangdahl Eiendom AS12.05.2011 til 06.12.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Varekostnad | 45 000 | 277 939 | 6 129 281 | 661 297 | 6 648 168 |
| Annen driftskostnad | 37 925 | 123 418 | 306 354 | 393 512 | 541 228 |
| Sum driftskostnader | 82 925 | 401 357 | 6 435 635 | 1 054 809 | 7 189 396 |
| Driftsresultat | −82 925 | −401 357 | 334 003 | −832 809 | −15 826 |
| Annen finansinntekt | 37 734 | 54 147 | 73 754 | 60 602 | 20 649 |
| Sum finansinntekter | - | - | 73 754 | 60 602 | 20 649 |
| Annen finanskostnad | 1 144 | 2 412 | 2 540 | 1 323 | 4 530 |
| Sum finanskostnader | - | - | 2 540 | 1 323 | 4 530 |
| Netto finans | 36 590 | 51 735 | 71 214 | 59 279 | 16 119 |
| Resultat før skatt | - | - | 405 217 | −773 530 | 293 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 405 217 | −773 530 | 229 |
| Resultat før skattekostnad | −46 335 | −349 622 | - | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | −168 630 | - | - | - | 64 |
| Årsresultat | 122 295 | −349 622 | 405 217 | −773 530 | 229 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 2 500 000 | - |
| Overføringer annen egenkapital | 122 295 | −349 622 | 405 217 | −3 273 530 | 229 |
| Sum overføringer og disponeringer | 122 295 | −349 622 | 405 217 | −773 530 | 229 |
| Salgsinntekt | - | - | 6 693 638 | - | 7 056 070 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 76 000 | 222 000 | 117 500 |
| Sum driftsinntekter | - | - | 6 769 638 | 222 000 | 7 173 570 |
| Utsatt skattefordel | 15 400 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 15 400 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 15 400 | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum varer | - | - | 2 | 6 057 257 | 6 057 257 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 45 000 |
| Andre fordringer | 928 435 | - | 1 530 | 11 530 | 10 000 |
| Sum fordringer | 928 435 | - | 1 530 | 11 530 | 55 000 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 889 639 | 1 116 281 | 1 190 918 | 1 947 923 | 4 995 147 |
| Sum omløpsmidler | 1 818 074 | 1 116 281 | 1 192 448 | 8 016 710 | 11 107 404 |
| Sum eiendeler | 1 833 474 | 1 116 281 | 1 192 448 | 8 016 710 | 11 107 404 |
| Aksjekapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 3 000 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 610 650 | 67 380 | 67 380 | 67 380 | 67 380 |
| Sum innskutt egenkapital | 670 650 | 127 380 | 127 380 | 127 380 | 3 067 380 |
| Annen egenkapital | 818 956 | 696 661 | 1 046 282 | 641 065 | 3 914 596 |
| Sum opptjent egenkapital | 818 956 | 696 661 | 1 046 282 | 641 065 | 3 914 596 |
| Sum egenkapital | 1 489 606 | 824 041 | 1 173 662 | 768 445 | 6 981 976 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 233 357 | 222 240 | 18 786 | 37 053 | 19 883 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 64 |
| Annen kortsiktig gjeld | 110 511 | 70 000 | - | 7 211 212 | 4 105 481 |
| Sum kortsiktig gjeld | 343 868 | 292 240 | 18 786 | 7 248 265 | 4 125 428 |
| Sum gjeld | 343 868 | 292 240 | 18 786 | 7 248 265 | 4 125 428 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 833 474 | 1 116 281 | 1 192 448 | 8 016 710 | 11 107 404 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,29▲ | 3,82 | 63,48 | 1,11 | 2,69 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,23▼ | 0,35 | 0,02 | 9,43 | 0,59 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −5,6 %▲ | −30,1 % | 8,9 % | −8,1 % | 0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | 4,9 % | −375,1 % | −0,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | 6,0 % | −348,4 % | 0,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 81,2 %▲ | 73,8 % | 98,4 % | 9,6 % | 62,9 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- Ikke oppgitt
- Resultat per ansatt, kroner
- −8 293
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Terje Ljøkjell | 1963 |
| Styrets leder | Helene Elisabeth Sivertsen Hofstad | 1977 |
| Styremedlem | Erling Fuglesang | 1961 |
| Styremedlem | Terje Ljøkjell | 1963 |
| Styremedlem | Kjell Guldahl | 1972 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Fuglesangdahl AS100,0 %Steinkjer · 60 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- HUGIN EIENDOMSUTVIKLING AS
- Fuglesangdahl AS67,4 %
- FUGLESANGDAHL BOLIG AS100,0 %
- Kirkegata 43 Eiendom AS100,0 %
- TRØNDELAG MOTOR AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.