- Org.nr.
- 821 510 422
- Adresse
- Gilhusveien 19, 3414 Lierstranda
- Hovedeier
- Malleus Holding AS, 100 %
Trondheimsvegen 503 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 821 510 422
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 01.10.2026
- Stiftet
- 11.09.2018
- Registrert
- 05.10.2018
- Adresse
- Gilhusveien 19, 3414 Lierstranda
- Kommune
- Lier
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Lier (338)
- Aksjekapital
- 400 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Trondheimsvegen 503 AS921 599 765 · LIER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie og forvalte fast eiendom da ved kjøpe, utleie, finansiering og salg, samt annet som står i naturlig forbindelse med dette, herunder gjennom aksjetegning eller på annen måte å delta i andre selskaper og foretak. Kjøp, salg og investering i aksjer og andre verdipapirer.
Tidligere navn
- TANK NOR AS05.10.2018 til 10.09.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekt | 3 937 063 | 3 688 093 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 64 504 | 61 355 | 3 459 980 | 3 278 597 | - |
| Sum driftsinntekter | 4 001 567 | 3 749 447 | 3 459 980 | 3 278 597 | 3 454 214 |
| Varekostnad | 64 371 | 62 586 | - | 46 035 | 291 169 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 1 025 500 | 1 034 717 | 1 034 718 | 1 034 718 | 1 080 848 |
| Annen driftskostnad | 260 740 | 1 035 624 | 1 811 132 | 293 591 | 84 853 |
| Sum driftskostnader | 1 350 610 | 2 132 927 | 2 845 850 | 1 374 345 | 1 456 870 |
| Driftsresultat | 2 650 956 | 1 616 521 | 614 130 | 1 904 252 | 1 997 344 |
| Annen renteinntekt | 908 | 3 722 | 2 200 | - | - |
| Sum finansinntekter | 908 | 3 722 | 2 200 | - | - |
| Annen rentekostnad | 1 852 617 | 2 017 523 | 1 864 756 | 1 754 994 | - |
| Sum finanskostnader | - | - | 1 864 756 | 1 754 994 | 814 468 |
| Netto finans | −1 851 710 | −2 013 801 | −1 862 556 | −1 754 994 | −814 468 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 248 426 | 149 259 | 1 182 876 |
| Resultat før skattekostnad | 799 247 | −397 281 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 175 835 | −88 047 | −275 107 | 33 005 | 260 233 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −973 319 | 116 254 | - |
| Årsresultat | 623 412 | −309 234 | −973 319 | 116 254 | 922 643 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 623 412 | −309 234 | −973 319 | 116 254 | - |
| Totalresultat | 623 412 | −309 234 | −973 319 | 116 254 | - |
| Avgitt konsernbidrag | 1 034 233 | 104 515 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −410 821 | −413 749 | −973 319 | 116 254 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 623 412 | −309 234 | −973 319 | 116 254 | - |
| Utsatt skattefordel | 433 809 | 317 937 | 200 411 | 91 258 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 433 809 | 317 937 | 200 411 | 91 258 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 39 069 547 | 40 095 047 | 41 129 764 | 42 164 482 | - |
| Sum varige driftsmidler | 39 069 547 | 40 095 047 | 41 129 764 | 42 164 482 | - |
| Sum anleggsmidler | 39 503 356 | 40 412 984 | 41 330 175 | 42 255 740 | 43 199 200 |
| Kundefordringer | - | - | 417 375 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 86 181 | 66 564 | - | - | - |
| Konsernfordringer | 754 337 | 754 337 | 754 337 | - | - |
| Sum fordringer | 840 518 | 820 901 | 1 171 712 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 238 972 | 760 686 | 67 936 | 1 538 246 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 238 972 | 760 686 | 67 936 | 1 538 246 | - |
| Sum omløpsmidler | 2 079 490 | 1 581 587 | 1 239 648 | 1 538 246 | 1 760 150 |
| Sum eiendeler | 41 582 846 | 41 994 571 | 42 569 823 | 43 793 986 | 44 959 349 |
| Aksjekapital | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 10 944 478 | 10 944 478 | 10 944 478 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 11 344 478 | 11 344 478 | 11 344 478 | 400 000 | 400 000 |
| Annen egenkapital | −429 769 | −18 947 | 394 801 | 1 368 120 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −429 769 | −18 947 | 394 801 | 1 368 120 | 1 251 867 |
| Sum egenkapital | 10 914 709 | 11 325 531 | 11 739 279 | 1 768 120 | 1 651 867 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 27 650 000 | 29 050 000 | 30 450 000 | 31 850 000 | - |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | 9 460 004 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 27 650 000 | 29 050 000 | 30 450 000 | 41 310 004 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 27 650 000 | 29 050 000 | 30 450 000 | 41 310 004 | 42 447 097 |
| Leverandørgjeld | 104 214 | 69 565 | 100 435 | 42 287 | - |
| Betalbar skatt | - | - | - | 136 890 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 122 851 | 122 892 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 2 719 934 | 1 393 994 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 193 988 | 155 481 | 157 257 | 413 793 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 018 136 | 1 619 040 | 380 543 | 715 862 | 860 386 |
| Sum gjeld | 30 668 136 | 30 669 040 | 30 830 543 | 42 025 866 | 43 307 483 |
| Sum egenkapital og gjeld | 41 582 846 | 41 994 571 | 42 569 823 | 43 793 986 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,69▼ | 0,98 | 3,26 | 2,15 | 2,05 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,81▲ | 2,71 | 2,63 | 23,77 | 26,22 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,3 %▲ | 3,8 % | 1,4 % | 4,3 % | 4,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 66,2 %▲ | 43,1 % | 17,7 % | 58,1 % | 57,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 15,6 %▲ | −8,2 % | −28,1 % | 3,5 % | 26,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 26,2 %▼ | 27,0 % | 27,6 % | 4,0 % | 3,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ørjar Gjeitsund Kveta | 1974 |
| Styrets leder | Kai Flaam Moen | 1972 |
| Styremedlem | Ellen Blomquist | 1970 |
| Styremedlem | Ørjar Gjeitsund Kveta | 1974 |
| Revisor | ØSTLANDSKE REVISORER AS982 743 966 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Malleus Holding AS100,0 %Lierstranda · 400 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Malleus Holding AS
- Mjåvannsvegen 125 AS100,0 %
- Trondheimsvegen 503 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.