- Org.nr.
- 924 040 971
- Adresse
- Sandnesvegen 80, 4051 Sola
Driftsresultat−20 160−16,7 % margin
Årsresultat19 895 741
Egenkapital124 497 39682,0 % av eiendelene
TS Forvaltning AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 040 971
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 04.10.2019
- Registrert
- 09.12.2019
- Adresse
- Sandnesvegen 80, 4051 Sola
- Kommune
- Sola
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Sola (383)
- Aksjekapital
- 1 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- TS Forvaltning AS932 651 432 · SOLA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering i verdipapirer og finansaktiva av enhver art, kjøp og salg samt utleie av fast eiendom, handelsvirksomhet, entreprenør og produksjon, samt deltakelse i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 120 567 | - | - | 105 678 | 59 637 |
| Sum driftsinntekter | 120 567 | 114 894 | 109 944 | 105 678 | 59 637 |
| Avskrivning | - | - | - | 16 656 | 12 919 |
| Annen driftskostnad | 140 727 | - | - | 139 521 | 84 234 |
| Sum driftskostnader | 140 727 | 133 953 | 130 956 | 156 177 | 97 153 |
| Driftsresultat | −20 160 | −19 059 | −21 012 | −50 500 | −37 516 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | 20 000 000 | - | - | 25 000 000 | 25 000 000 |
| Annen renteinntekt | 55 685 | - | - | 45 180 | 360 612 |
| Sum finansinntekter | 20 055 685 | 20 028 976 | 15 056 244 | 25 045 180 | 25 360 612 |
| Netto finans | 20 055 685 | 20 028 087 | 15 056 245 | 25 045 180 | 25 360 612 |
| Resultat før skatt | - | 20 009 028 | 15 035 233 | 24 994 680 | 25 323 096 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 236 081 |
| Resultat før skattekostnad | 20 035 525 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 139 784 | - | - | 163 830 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 24 830 850 | 25 087 015 |
| Årsresultat | 19 895 741 | 19 874 847 | 14 929 041 | 24 830 850 | 25 087 015 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 19 895 741 | - | - | 24 830 850 | 25 087 015 |
| Totalresultat | 19 895 741 | - | - | 24 830 850 | 25 087 015 |
| Ordinært utbytte | 20 000 000 | - | - | 20 000 000 | 20 000 000 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | 10 000 000 | 3 |
| Overført fra annen egenkapital | −104 259 | - | - | −5 169 150 | −9 912 985 |
| Sum overføringer og disponeringer | 19 895 741 | - | - | 24 830 850 | 25 087 015 |
| Sum finanskostnader | - | 889 | - | - | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 3 151 949 | - | - | 3 151 949 | 3 151 949 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | - | - | 16 656 |
| Sum varige driftsmidler | 3 151 949 | - | - | 3 151 949 | 3 168 605 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 122 532 896 | - | - | 122 532 896 | 122 532 896 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 122 532 896 | - | - | 122 532 896 | 122 532 896 |
| Sum anleggsmidler | 125 684 845 | 125 684 845 | 125 684 845 | 125 684 845 | 125 703 658 |
| Andre kortsiktige fordringer | 25 693 765 | - | - | 31 049 123 | 28 407 637 |
| Sum fordringer | 25 693 765 | - | - | 31 049 123 | 28 407 637 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 390 571 | - | - | 1 735 304 | 5 159 091 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 390 571 | - | - | 1 735 304 | 5 159 091 |
| Sum omløpsmidler | 26 084 336 | 38 208 767 | 21 253 626 | 32 784 427 | 33 566 728 |
| Sum eiendeler | 151 769 180 | 163 893 611 | 146 938 470 | 158 469 272 | 159 270 386 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 2 157 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 2 157 |
| Aksjekapital | 1 000 000 | - | - | 1 000 000 | 1 000 000 |
| Overkurs | 19 264 950 | - | - | 19 264 950 | 19 264 950 |
| Sum innskutt egenkapital | 20 264 950 | 20 264 950 | 20 264 950 | 20 264 950 | 20 264 950 |
| Annen egenkapital | 104 232 447 | - | - | 109 532 818 | 114 701 968 |
| Sum opptjent egenkapital | 104 232 447 | 104 336 706 | 104 461 859 | 109 532 818 | 114 701 968 |
| Sum egenkapital | 124 497 396 | 124 601 655 | 124 726 808 | 129 797 768 | 134 966 918 |
| Utsatt skatt | 132 000 | - | - | 94 343 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 132 000 | - | - | 94 343 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 132 000 | 132 000 | 95 275 | 94 343 | 0 |
| Betalbar skatt | 139 784 | - | - | 67 330 | 303 468 |
| Utbytte | 20 000 000 | - | - | 20 000 000 | 20 000 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 7 000 000 | - | - | 8 509 831 | 4 000 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 27 139 784 | 39 159 956 | 22 116 387 | 28 577 161 | 24 303 468 |
| Sum gjeld | 27 271 784 | 39 291 956 | 22 211 662 | 28 671 504 | 24 303 468 |
| Sum egenkapital og gjeld | 151 769 180 | - | - | 158 469 272 | 159 270 386 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,96▼ | 0,98 | 0,96 | 1,15 | 1,38 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,22▼ | 0,32 | 0,18 | 0,22 | 0,18 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 12,7 %▼ | 12,9 % | 9,8 % | 15,7 % | 15,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −16,7 %▼ | −16,6 % | −19,1 % | −47,8 % | −62,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 16 501,8 %▼ | 17 298,4 % | 13 578,8 % | 23 496,7 % | 42 066,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 82,0 %▲ | 76,0 % | 84,9 % | 81,9 % | 84,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
TS Forvaltning AS−16,7 %
0,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
TS Forvaltning AS−16,7 % 0,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jan Klingsheim | 1973 |
| Styrets leder | Tommy Stangeland | 1976 |
| Styremedlem | Jan Klingsheim | 1973 |
| Revisor | ERGA REVISJON AS980 024 679 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TOMMY STANGELAND100,0 %f. 1976 · Tjelta · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Stangeland Holding AS50,0 %923 118 918 · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.