- Org.nr.
- 919 186 208
- Adresse
- Røsslyngveien 8, 6511 Kristiansund N
- Hovedeier
- MTC Holding AS, 62,5 %
Driftsresultat−35 620ikke oppgitt
Årsresultat−241 935ikke oppgitt
Egenkapital31 9701,1 % av eiendelene
TSAN HOLDING AS er et aksjeselskap innen engroshandel med klær og skotøy, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 186 208
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 18.09.2026
- Stiftet
- 08.06.2017
- Registrert
- 23.06.2017
- Adresse
- Røsslyngveien 8, 6511 Kristiansund N
- Postadresse
- Postboks 452
- Kommune
- Kristiansund
- Aksjekapital
- 80 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer og verdipapirer og alt som står i forbindelse med dette. Deltagelse i andre selskaper samt andre aktiviteter i naturlig sammenheng med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 35 620 | - | - | 17 062 | 5 566 |
| Sum driftskostnader | 35 620 | 32 133 | 30 052 | 17 062 | 5 566 |
| Driftsresultat | −35 620 | −32 133 | −30 052 | −17 062 | −5 566 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 3 | - |
| Sum finansinntekter | - | - | - | 3 | 0 |
| Annen rentekostnad | 206 314 | - | - | 3 700 | 2 333 |
| Sum finanskostnader | 206 314 | - | 1 | 3 700 | 2 333 |
| Netto finans | −206 314 | 0 | −1 | −3 697 | −2 333 |
| Resultat før skatt | - | −32 133 | −30 053 | −20 759 | −7 899 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −20 759 | −7 899 |
| Resultat før skattekostnad | −241 935 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −241 935 | −32 133 | −30 053 | −20 759 | −7 899 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −241 935 | - | - | −20 759 | - |
| Totalresultat | −241 935 | - | - | −20 759 | −7 899 |
| Udekket tap | −241 935 | - | - | −20 759 | −7 899 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 1 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −241 935 | - | - | −20 759 | −7 899 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Investering i datterselskap | 2 860 178 | - | - | 2 860 178 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | 354 006 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 860 178 | - | - | 3 214 184 | 360 180 |
| Sum anleggsmidler | 2 860 178 | 2 860 178 | 3 214 184 | 3 214 184 | 360 180 |
| Sum varer | - | - | - | - | 0 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 250 000 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 250 000 |
| Sum investeringer | - | - | - | - | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 62 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 565 | - | - | 442 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 565 | - | - | 442 | 62 |
| Sum omløpsmidler | 565 | 174 | 303 | 442 | 250 062 |
| Sum eiendeler | 2 860 743 | 2 860 352 | 3 214 487 | 3 214 626 | 610 242 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 0 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 0 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | - | 360 180 |
| Aksjekapital | 80 000 | - | - | 80 000 | - |
| Overkurs | 310 000 | - | - | 310 000 | 310 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 390 000 | 390 000 | 390 000 | 390 000 | 390 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | −33 152 |
| Udekket tap | 358 030 | - | - | 53 910 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −358 030 | −116 096 | −83 963 | −53 910 | −33 152 |
| Sum egenkapital | 31 970 | 273 905 | 306 037 | 336 090 | 356 848 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 0 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 250 000 |
| Langsiktig konserngjeld | 2 817 063 | - | - | 1 000 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 817 063 | - | - | 1 000 000 | 250 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 817 063 | 2 174 287 | 1 595 072 | 1 000 000 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 2 503 | 1 061 |
| Annen kortsiktig gjeld | 11 710 | - | - | 1 876 033 | 2 333 |
| Sum kortsiktig gjeld | 11 710 | 412 160 | 1 313 378 | 1 878 536 | 3 394 |
| Sum gjeld | 2 828 773 | 2 586 447 | 2 908 450 | 2 878 536 | 253 394 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 860 743 | - | - | 3 214 626 | 610 242 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 80 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,05▲ | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 73,68 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 88,48▲ | 9,44 | 9,50 | 8,56 | 0,71 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,2 %▼ | −1,1 % | −0,9 % | −0,9 % | −0,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 1,1 %▼ | 9,6 % | 9,5 % | 10,5 % | 58,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | David Strømman Nedal | 1986 |
| Revisor | NORVIK REVISJON AS823 191 022 | - |
| Regnskapsfører | EB REGNSKAP AS919 641 061 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MTC Holding AS62,5 %Kristiansund N · 50 000 ordinære aksjer
- THOMAS SOLLI SANDVIK32,5 %f. 1986 · Kristiansund N · 26 000 ordinære aksjer
- DAN GUNNAR ISTAD5,00 %f. 1991 · Vevang · 4 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- MTC Holding AS
- D S N AS90,0 %
- TSAN HOLDING AS62,5 %
- Julius Caesar AS82,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Julius Caesar AS82,0 %989 814 761 · 66 350 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.