- Org.nr.
- 921 878 052
- Adresse
- c/o Truls Ståle Friberg, Bjørnsrudskogen 29, 2072 Dal
Driftsresultat−5 035ikke oppgitt
Årsresultat1 199 316ikke oppgitt
Egenkapital1 986 60576,4 % av eiendelene
TSF Holding AS er et aksjeselskap innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 878 052
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.09.2026
- Stiftet
- 16.10.2018
- Registrert
- 13.12.2018
- Adresse
- c/o Truls Ståle Friberg, Bjørnsrudskogen 29, 2072 Dal
- Kommune
- Eidsvoll
- Næring
- 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvognerReparasjon og vedlikehold av motorvogner i Eidsvoll (57)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- TSF Holding AS928 245 624 · EIDSVOLL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investeringer i aksjer, eiendommer, næring og alt som for øvrig hører sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 5 035 | 7 505 | 7 530 | 7 500 | 20 |
| Sum driftskostnader | 5 035 | 7 505 | 15 978 | 18 060 | 11 430 |
| Driftsresultat | −5 035 | −7 505 | −15 978 | 296 940 | 278 570 |
| Annen finansinntekt | - | - | 3 | 12 | 408 076 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 1 300 000 | 625 500 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 3 | - | - | - | 76 |
| Sum finansinntekter | 1 300 003 | 625 500 | 3 | 12 | 408 152 |
| Annen finanskostnad | - | 5 750 | - | 1 125 000 | - |
| Annen rentekostnad | 94 529 | - | - | 93 960 | 106 466 |
| Sum finanskostnader | 94 529 | 5 750 | - | 1 218 960 | 106 466 |
| Netto finans | 1 205 474 | 619 750 | 3 | −1 218 948 | 301 686 |
| Resultat før skatt | - | - | −15 975 | −922 008 | 580 256 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −15 975 | −922 008 | 580 256 |
| Resultat før skattekostnad | 1 200 439 | 612 245 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 1 123 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 1 199 316 | 612 245 | −15 975 | −922 008 | 580 256 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 580 255 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 199 316 | 612 245 | −15 975 | −922 008 | - |
| Totalresultat | 1 199 316 | 612 245 | −15 975 | −922 008 | - |
| Ordinært utbytte | 608 710 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 590 606 | 612 245 | −15 975 | −922 008 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 199 316 | 612 245 | −15 975 | −922 008 | 580 255 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 8 448 | 10 560 | - |
| Salgsinntekt | - | - | - | 315 000 | 290 000 |
| Sum driftsinntekter | - | - | - | 315 000 | 290 000 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 11 410 |
| Investering i datterselskap | 1 153 982 | 1 150 000 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 153 982 | 1 150 000 | 2 625 000 | 2 625 000 | 3 750 000 |
| Sum anleggsmidler | 1 153 982 | 1 183 792 | 2 658 792 | 2 667 240 | 3 750 000 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 6 769 |
| Andre finansielle instrumenter | - | - | 10 000 | 10 000 | - |
| Sum investeringer | - | - | 10 000 | 10 000 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 11 127 | 2 624 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 442 502 | 218 710 | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 442 502 | 218 710 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter | 3 936 | 997 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 936 | 997 | 11 127 | 2 624 | 6 769 |
| Sum omløpsmidler | 1 446 438 | 219 707 | 21 127 | 12 624 | 6 769 |
| Sum eiendeler | 2 600 420 | 1 403 499 | 2 679 919 | 2 679 864 | 3 756 769 |
| Maskiner og anlegg | - | 33 792 | 33 792 | 42 240 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | 33 792 | 33 792 | 42 240 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | 2 625 000 | 2 625 000 | 3 750 000 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Overkurs | 664 568 | 664 568 | 664 568 | 664 568 | 664 568 |
| Sum innskutt egenkapital | 694 568 | 694 568 | 694 568 | 694 568 | 694 568 |
| Annen egenkapital | 1 292 037 | 701 431 | 89 186 | 105 161 | 1 027 169 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 292 037 | 701 431 | 89 186 | 105 161 | 1 027 169 |
| Sum egenkapital | 1 986 605 | 1 395 999 | 783 754 | 799 729 | 1 721 737 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 1 874 191 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 1 817 205 | 1 797 425 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 1 817 205 | 1 797 425 | 1 874 191 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 1 817 205 | 1 797 425 | 1 874 191 |
| Leverandørgjeld | - | 7 500 | 78 960 | 78 960 | 71 460 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 15 000 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | 3 750 | - |
| Utbytte | 608 710 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 5 105 | - | - | - | 74 381 |
| Sum kortsiktig gjeld | 613 815 | 7 500 | 78 960 | 82 710 | 160 841 |
| Sum gjeld | 613 815 | 7 500 | 1 896 165 | 1 880 135 | 2 035 032 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 600 420 | 1 403 499 | 2 679 919 | 2 679 864 | 3 756 769 |
| kr 2 000,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,36▼ | 182,63 | 0,27 | 0,15 | 0,04 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,31▲ | 0,01 | 2,42 | 2,35 | 1,18 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 64,7 %▲ | 30,3 % | −0,6 % | 9,2 % | 18,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | 94,3 % | 96,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | −292,7 % | 200,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 76,4 %▼ | 99,5 % | 29,2 % | 29,8 % | 45,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Truls Ståle Friberg | 1985 |
| Revisor | LEO REVISJON DA983 846 459 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TRULS STÅLE FRIBERG100,0 %f. 1985 · Dal · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Romerike Bilskadesenter AS100,0 %926 523 538 · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.