- Org.nr.
- 923 825 886
- Adresse
- c/o Tore Slaatta, Akersborg terrasse 24, 0852 Oslo
Driftsresultat−20 825−3,4 % margin
Årsresultat−16 358−2,7 % margin
Egenkapital6 6915,2 % av eiendelene
TSL Analytics AS er et aksjeselskap innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 825 886
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 20.09.2026
- Stiftet
- 08.10.2019
- Registrert
- 15.11.2019
- Adresse
- c/o Tore Slaatta, Akersborg terrasse 24, 0852 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 70.200 Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivningBedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Oslo (8 764)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- TSL Analytics AS923 999 027 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Tilby analyse, rådgiving og formidling for kunnskapsbasert ledelse i kultur- og kunnskapssektorene.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 611 431 | - | - | 177 278 | 455 056 |
| Sum driftsinntekter | 611 431 | 385 772 | 252 865 | 177 278 | 455 056 |
| Varekostnad | 181 000 | - | - | - | 5 000 |
| Lønnskostnad | 205 704 | - | - | 97 642 | 316 299 |
| Annen driftskostnad | 245 553 | - | - | 40 330 | 99 624 |
| Sum driftskostnader | 632 256 | 385 735 | 229 071 | 137 972 | 420 923 |
| Driftsresultat | −20 825 | 37 | 23 794 | 39 306 | 34 133 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 102 |
| Sum finansinntekter | - | - | - | - | 102 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 53 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 63 |
| Sum finanskostnader | - | 0 | 200 | 0 | 116 |
| Netto finans | - | 0 | −200 | 0 | −14 |
| Resultat før skatt | - | 37 | 23 594 | - | 34 120 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 34 120 |
| Resultat før skattekostnad | −20 825 | - | - | 39 306 | - |
| Skattekostnad | −4 467 | - | - | 8 647 | - |
| Årsresultat | −16 358 | 29 | 23 594 | 30 659 | 34 120 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 34 120 |
| Totalresultat | - | - | - | - | 34 120 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | - | 34 120 |
| Udekket tap | −16 358 | - | - | −26 261 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | 56 920 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −16 358 | - | - | 30 659 | 34 120 |
| Utsatt skattefordel | 4 467 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 4 467 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 4 467 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 49 646 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 123 663 | - | - | 62 508 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 123 663 | - | - | 62 508 | 49 646 |
| Sum omløpsmidler | 123 663 | 80 112 | 102 185 | 62 508 | 49 646 |
| Sum eiendeler | 128 130 | 80 112 | 102 185 | 62 508 | 49 646 |
| Selskapskapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | −62 320 |
| Udekket tap | 23 309 | - | - | 26 261 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −23 309 | −6 950 | −2 667 | −26 261 | −62 320 |
| Sum egenkapital | 6 691 | 23 050 | 27 333 | 3 739 | −32 320 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | −15 331 | - | - | −4 759 | 5 132 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 54 453 |
| Betalbar skatt | 17 623 | - | - | 8 647 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 116 765 | - | - | 44 429 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 381 | - | - | 10 453 | 22 381 |
| Sum kortsiktig gjeld | 121 438 | 57 062 | 74 852 | 58 770 | 81 966 |
| Sum gjeld | 121 438 | 57 062 | 74 852 | 58 770 | 81 966 |
| Sum egenkapital og gjeld | 128 130 | - | - | 62 508 | 49 646 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,02▼ | 1,40 | 1,37 | 1,06 | 0,61 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 18,15▲ | 2,48 | 2,74 | 15,72 | −2,54 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −20,0 %▼ | 0,0 % | 28,9 % | 70,1 % | 69,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −3,4 %▼ | 0,0 % | 9,4 % | 22,2 % | 7,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −2,7 %▼ | 0,0 % | 9,3 % | 17,3 % | 7,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 5,2 %▼ | 28,8 % | 26,7 % | 6,0 % | −65,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
TSL Analytics AS−3,4 %
0,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
706,3 mill. 107 ansatte 2025
−10 %−505
BAIN & COMPANY NORWAY AS−6,2 % 422,6 mill.64 ansatte 2025
TSL Analytics AS−3,4 % 0,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
THE BOSTON CONSULTING GROUP NORDIC AB NUF3,4 % 1 315,1 mill.202 ansatte 2025
MCKINSEY & COMPANY INC NORWAY norsk avdeling av utenlandsk foretak NUF4,7 % 706,3 mill.107 ansatte 2025
−10 %−505
De tre andre er de største selskapene i næringskode 70.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tore Slaatta | 1957 |
| Styrets leder | Tore Slaatta | 1957 |
| Regnskapsfører | KUNST & KULTUR REGNSKAP AS991 908 501 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TORE SLAATTA100,0 %f. 1957 · Oslo · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.