- Org.nr.
- 917 892 008
- Adresse
- Svartedalsvegen 2, 5305 Florvåg
Ttaqua AS er et aksjeselskap innen tjenester tilknyttet fiske, fangst og akvakultur, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 892 008
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.10.2016
- Registrert
- 17.10.2016
- Adresse
- Svartedalsvegen 2, 5305 Florvåg
- Postadresse
- c/o Tord Teigstad, Postboks 193
- Kommune
- Askøy
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Ttaqua AS932 634 104 · ASKØY
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Leverandør av service, tjenester og utstyr til landbasert fiskeoppdrett og andre tjenester og produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender samt kjøp, salg og utleie av fast eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 6 661 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 6 661 | 373 691 | 152 080 | 2 181 213 | 1 126 093 |
| Lønnskostnad | - | - | 3 882 | 5 841 | - |
| Varekostnad | - | 197 768 | - | 1 283 969 | 808 293 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | 40 219 | - | - | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 8 635 | - | 7 097 | 5 559 | - |
| Annen driftskostnad | 35 735 | 35 291 | 71 763 | 196 119 | 99 932 |
| Sum driftskostnader | 84 589 | 233 058 | 82 742 | 1 491 489 | 908 225 |
| Driftsresultat | −77 928 | 140 633 | 69 338 | 689 724 | 217 868 |
| Annen renteinntekt | 13 636 | 1 547 | - | - | 132 |
| Annen finansinntekt | 777 | 600 285 | 8 629 | 338 | 80 000 |
| Sum finansinntekter | 14 413 | 601 832 | 8 629 | 338 | 80 132 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | 704 | 76 100 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 369 | - | −54 941 | −18 838 | 311 |
| Annen finanskostnad | 1 004 071 | 2 080 | - | 34 873 | 20 000 |
| Sum finanskostnader | 1 005 144 | 78 180 | −54 941 | 16 035 | 20 311 |
| Netto finans | −990 731 | 523 652 | 63 570 | −15 697 | 59 821 |
| Resultat før skatt | - | - | 132 908 | 674 027 | 277 689 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 47 892 |
| Resultat før skattekostnad | −1 068 659 | 664 284 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −3 387 | 31 258 | 15 400 | 144 761 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 117 508 | 529 266 | 229 797 |
| Årsresultat | −1 065 272 | 633 026 | 117 508 | 529 266 | 229 797 |
| Overføring til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | −229 797 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 065 272 | 633 026 | 117 508 | 529 266 | - |
| Totalresultat | −1 065 272 | 633 026 | 117 508 | 529 266 | - |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 100 000 | - |
| Tilleggsutbytte | - | 100 000 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 533 026 | 117 508 | 429 267 | - |
| Overført fra annen egenkapital | −1 065 272 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 065 272 | 633 026 | 117 508 | 529 267 | −229 797 |
| Salgsinntekt | - | 373 691 | 152 080 | 2 181 213 | 1 126 093 |
| Investering i datterselskap | 165 000 | 165 000 | - | - | - |
| Investering i annet foretak i samme konsern | - | 779 935 | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 291 733 | 31 683 | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 238 457 | 225 000 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 695 190 | 1 201 618 | 826 618 | 828 520 | 528 333 |
| Sum anleggsmidler | 695 190 | 1 210 253 | 835 253 | 844 252 | 528 333 |
| Varer | - | - | - | - | 40 219 |
| Sum varer | - | 40 219 | 40 219 | 40 219 | 40 219 |
| Kundefordringer | 15 212 | 15 212 | 8 451 | 8 451 | 8 950 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 14 452 |
| Andre kortsiktige fordringer | 72 359 | 291 458 | 66 184 | 135 072 | - |
| Sum fordringer | 87 572 | 306 671 | 74 635 | 143 523 | 23 402 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 558 022 |
| Markedsbaserte aksjer | 5 636 | 6 340 | 180 988 | 118 172 | - |
| Sum investeringer | 5 636 | 6 340 | 180 988 | 118 172 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 39 598 | 284 522 | 142 748 | 661 469 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 39 598 | 284 522 | 142 748 | 661 469 | 558 022 |
| Sum omløpsmidler | 132 805 | 637 752 | 438 590 | 963 383 | 621 643 |
| Sum eiendeler | 827 996 | 1 848 005 | 1 273 843 | 1 807 635 | 1 149 976 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | 8 635 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | - | 8 635 | 8 635 | 15 732 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | 826 618 | 828 520 | 528 333 |
| Maskiner og anlegg | - | - | 8 635 | 15 732 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 0 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 324 743 | 1 390 015 | 856 988 | 739 481 | 310 214 |
| Sum opptjent egenkapital | 324 743 | 1 390 015 | 856 988 | 739 481 | 310 214 |
| Sum egenkapital | 354 743 | 1 420 015 | 886 988 | 769 481 | 340 214 |
| Utsatt skatt | - | 3 387 | 1 900 | 182 | - |
| Andre avsetninger for forpliktelser | - | - | 6 845 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 3 387 | 8 745 | 182 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 320 000 | 320 000 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 320 000 | 320 000 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 320 000 | 323 387 | 8 745 | 182 | 0 |
| Leverandørgjeld | −5 971 | −7 127 | 9 314 | 1 479 | - |
| Betalbar skatt | - | 29 771 | 13 682 | 144 579 | 47 892 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 250 365 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | 65 891 | 25 891 | 471 914 | - |
| Utbytte | - | - | - | 100 000 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 150 000 | - | 320 000 | 320 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 9 223 | 16 068 | 9 223 | - | 511 505 |
| Sum kortsiktig gjeld | 153 253 | 104 603 | 378 110 | 1 037 972 | 809 762 |
| Sum gjeld | 473 253 | 427 990 | 386 855 | 1 038 154 | 809 762 |
| Sum egenkapital og gjeld | 827 996 | 1 848 005 | 1 273 843 | 1 807 635 | 1 149 976 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,87▼ | 6,10 | 1,16 | 0,93 | 0,77 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,33▲ | 0,30 | 0,44 | 1,35 | 2,38 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −4,7 %▼ | 47,6 % | 5,1 % | 46,7 % | 25,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −1 169,9 %▼ | 37,6 % | 45,6 % | 31,6 % | 19,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −15 992,7 %▼ | 169,4 % | 77,3 % | 24,3 % | 20,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 42,8 %▼ | 76,8 % | 69,6 % | 42,6 % | 29,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tord Båtevik Teigstad | 1991 |
| Styrets leder | Tord Båtevik Teigstad | 1991 |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TORD BÅTEVIK TEIGSTAD100,0 %f. 1991 · Florvåg · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Teigstad AS100,0 %928 562 700 · 1 000 000 ordinære aksjer
- FIXOX AS50,0 %935 095 344 · 15 000 ordinære aksjer
- IGNIS BIO ENERGY AS26,7 %828 414 682 · 80 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.