- Org.nr.
- 913 847 024
- Adresse
- Dalsbrukvegen 253, 5584 Bjoa
Driftsresultat100 7755,3 % margin
Årsresultat118 2326,3 % margin
Egenkapital−84 282−69,1 % av eiendelene
Ansatte8i Aa‑registeret
TUNGE HUNDESENTER AS er et aksjeselskap innen tjenester tilknyttet husdyrhold, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 913 847 024
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 27.05.2014
- Registrert
- 03.07.2014
- Adresse
- Dalsbrukvegen 253, 5584 Bjoa
- Kommune
- Vindafjord
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- TUNGE HUNDESENTER AS977 984 688 · VINDAFJORD7 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av hundepensjonat og ytelse av tjenester vedrørende hundehold.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | - | 1 642 133 | 1 294 677 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 1 070 |
| Sum driftsinntekter | 1 886 453 | 1 963 106 | 1 922 170 | 1 642 703 | 1 295 747 |
| Varekostnad | - | - | - | 235 091 | 181 247 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 461 658 | 321 494 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 40 906 | 13 936 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 653 813 | 584 202 |
| Sum driftskostnader | 1 785 678 | 2 045 874 | 2 031 039 | 1 391 468 | 1 100 878 |
| Driftsresultat | 100 775 | −82 768 | −108 869 | 251 235 | 194 868 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 648 | −70 |
| Sum finansinntekter | 18 370 | 15 826 | 8 769 | 648 | −70 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 17 780 | 24 845 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | −113 |
| Sum finanskostnader | 913 | 5 217 | 12 816 | 17 780 | 24 733 |
| Netto finans | 17 457 | 10 609 | −4 047 | −17 132 | −24 803 |
| Resultat før skatt | 118 232 | −72 158 | −112 915 | 234 103 | 170 066 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 37 414 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 51 519 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 182 584 | 132 652 |
| Årsresultat | 118 232 | −72 158 | −143 588 | 182 584 | 132 652 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | 182 584 | 132 652 |
| Totalresultat | - | - | - | 182 584 | 132 652 |
| Udekket tap | - | - | - | 182 584 | 132 652 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 182 584 | 132 652 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 30 673 | 24 903 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 30 673 | 24 903 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | - | 43 469 | 84 375 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 43 469 | 84 375 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | 37 167 | 34 167 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 37 167 | 34 167 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 27 524 | 111 309 | 143 445 |
| Sum varer | - | - | - | 99 644 | 16 701 |
| Kundefordringer | - | - | - | 39 450 | 32 041 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 34 377 | 64 055 |
| Sum fordringer | - | - | - | 73 828 | 96 097 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 65 273 | 42 536 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 65 273 | 42 536 |
| Sum omløpsmidler | 121 994 | 145 878 | 147 723 | 238 745 | 155 334 |
| Sum eiendeler | 121 994 | 145 878 | 175 247 | 350 053 | 298 779 |
| Aksjekapital | - | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Overkurs | - | - | - | 6 222 | 6 222 |
| Sum innskutt egenkapital | 36 222 | 36 222 | 36 222 | 36 222 | 36 222 |
| Udekket tap | - | - | - | 22 990 | 205 574 |
| Sum opptjent egenkapital | −120 504 | −238 737 | −166 578 | −22 990 | −205 574 |
| Sum egenkapital | −84 282 | −202 515 | −130 356 | 13 232 | −169 352 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 146 457 | 230 941 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 146 457 | 230 941 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 64 268 | 146 457 | 230 941 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 36 082 | 129 563 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 57 289 | 33 273 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | 55 843 | 35 042 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 41 152 | 39 311 |
| Sum kortsiktig gjeld | 206 276 | 348 393 | 241 335 | 190 365 | 237 190 |
| Sum gjeld | 206 276 | 348 393 | 305 603 | 336 822 | 468 131 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 350 054 | 298 779 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,59▲ | 0,42 | 0,61 | 1,25 | 0,65 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −2,45▼ | −1,72 | −2,34 | 25,46 | −2,76 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 89,0 %▲ | −41,7 % | −38,1 % | 77,6 % | 65,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,3 %▲ | −4,2 % | −5,7 % | 15,3 % | 15,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,3 %▲ | −3,7 % | −7,5 % | 11,1 % | 10,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −69,1 %▲ | −138,8 % | −74,4 % | 3,8 % | −56,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 235 807
- Resultat per ansatt, kroner
- 12 597
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
TUNGE HUNDESENTER AS5,3 %
1,9 mill. 8 ansatte 2025
0 %246
Ryfylke Landbrukstenester SA0,5 % 109,7 mill.2 405 ansatte 2025
Animalia AS2,4 % 198,4 mill.88 ansatte 2025
GENO SA2,7 % 495,1 mill.196 ansatte 2025
TUNGE HUNDESENTER AS5,3 % 1,9 mill.8 ansatte 2025
0 %246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 01.620.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Torhild Hanssen | 1966 |
| Regnskapsfører | LAASTAD PLUSS & MINUS AS919 172 029 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Torhild Hanssen100,0 %f. 1966 · Bjoa · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 948 429 209 · 156 009 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.