- Org.nr.
- 920 217 842
- Adresse
- Breivikvegen 23A, 4120 Tau
Driftsresultat112 18146,7 % margin
EBITDA191 621før av- og nedskrivninger
Årsresultat37 76415,7 % margin
Egenkapital697 75221,6 % av eiendelene
Tungland Holding AS er et aksjeselskap innen reparasjon og vedlikehold av maskiner, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 217 842
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.12.2017
- Registrert
- 10.01.2018
- Adresse
- Breivikvegen 23A, 4120 Tau
- Kommune
- Strand
- Næring
- 33.120 Reparasjon og vedlikehold av maskinerReparasjon og vedlikehold av maskiner i Strand (24)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Tungland Holding AS934 695 461 · STRAND
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investeringsselskap.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 240 000 | - | - | 32 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 240 000 | 240 000 | 240 000 | 32 000 | 0 |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | 0 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 79 440 | - | - | 16 840 | - |
| Annen driftskostnad | 48 379 | - | - | 14 808 | 6 603 |
| Sum driftskostnader | 127 819 | 124 344 | 126 513 | 31 648 | 6 603 |
| Driftsresultat | 112 181 | 115 656 | 113 487 | 352 | −6 603 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 23 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 101 500 | - | - | 110 500 | - |
| Annen renteinntekt (0) | - | - | - | 2 | - |
| Annen finansinntekt (0) | - | - | - | 502 500 | - |
| Annen finansinntekt | 7 554 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 109 054 | 91 577 | 143 000 | 613 002 | 23 |
| Annen rentekostnad | 172 820 | - | - | 26 466 | - |
| Sum finanskostnader | 172 820 | 190 860 | 179 639 | 26 466 | - |
| Netto finans | −63 766 | −99 283 | −36 639 | 586 536 | 23 |
| Resultat før skatt | - | 16 373 | 76 848 | - | −6 580 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −6 580 |
| Resultat før skattekostnad | 48 415 | - | - | 586 889 | - |
| Skattekostnad | 10 651 | - | - | 15 450 | - |
| Årsresultat | 37 764 | 12 771 | 59 941 | 571 439 | −6 580 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −6 580 |
| Udekket tap | - | - | - | 14 163 | −6 580 |
| Annen egenkapital | 37 764 | - | - | 557 276 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 571 439 | −6 580 |
| Utsatt skattefordel | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 969 100 | - | - | 2 951 400 | - |
| Skip, rigger, fly og lignende | - | - | - | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 2 969 100 | - | - | 2 951 400 | - |
| Investering i datterselskap | 141 000 | - | - | 141 000 | 141 000 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | - | 15 000 |
| Investering i annet foretak i samme konsern | - | - | - | 0 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 141 000 | - | - | 141 000 | 156 000 |
| Sum anleggsmidler | 3 110 100 | 3 048 300 | 3 069 600 | 3 092 400 | 156 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 16 325 |
| Andre kortsiktige fordringer | 694 | - | - | 48 361 | - |
| Konsernfordringer | 101 500 | - | - | 110 500 | - |
| Sum fordringer | 102 194 | - | - | 158 861 | - |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | - | - | - | 0 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 23 243 | - | - | 5 966 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 23 243 | - | - | 5 966 | 16 325 |
| Sum omløpsmidler | 125 437 | 285 665 | 389 369 | 164 827 | 16 325 |
| Sum eiendeler | 3 235 537 | 3 333 965 | 3 458 969 | 3 257 227 | 172 325 |
| Utvikling | - | - | - | 0 | - |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | - | - | - | 0 | - |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 14 163 |
| Annen egenkapital | 667 752 | - | - | 557 276 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 667 752 | 629 988 | 617 217 | 557 276 | −14 163 |
| Sum egenkapital | 697 752 | 659 988 | 647 217 | 587 276 | 15 837 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 141 000 |
| Utsatt skatt | 46 526 | - | - | 15 450 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 46 526 | - | - | 15 450 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 415 000 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 415 000 | - | - | 0 | 141 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 2 590 957 | 2 727 355 | 15 450 | 141 000 |
| Leverandørgjeld | 4 143 | - | - | 191 132 | 5 488 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 2 317 949 | 10 000 |
| Betalbar skatt | 82 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 72 034 | - | - | 145 420 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 76 259 | 83 020 | 84 397 | 2 654 501 | 15 488 |
| Sum gjeld | 2 537 785 | 2 673 977 | 2 811 752 | 2 669 951 | 156 488 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 235 537 | - | - | 3 257 227 | 172 325 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,64▼ | 3,44 | 4,61 | 0,06 | 1,05 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,64▼ | 4,05 | 4,34 | 4,55 | 9,88 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,7 %▲ | 6,1 % | 7,6 % | 35,8 % | −3,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 46,7 %▼ | 48,2 % | 47,3 % | 1,1 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 15,7 %▲ | 5,3 % | 25,0 % | 1 785,7 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 21,6 %▲ | 19,8 % | 18,7 % | 18,0 % | 9,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Tungland Holding AS46,7 %
0,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
Toyota Material Handling Norway AS3,6 % 1 794,4 mill.343 ansatte 2026
Bilfinger Norway AS6,4 % 2 122,0 mill.1 241 ansatte 2025
Wärtsilä Norway AS10,8 % 3 606,8 mill.544 ansatte 2025
Tungland Holding AS46,7 % 0,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 33.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Marius Tungland | 1992 |
| Revisor | REVISJON RYFYLKE AS983 549 896 | - |
| Regnskapsfører | HLS REGNSKAP AS929 500 873 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Marius Tungland100,0 %f. 1992 · Tau · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Tungland AS100,0 %918 441 646 · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.