- Org.nr.
- 918 279 814
- Adresse
- Nedre Movei 66, 1456 Nesoddtangen
Driftsresultat−141 976ikke oppgitt
Årsresultat−82 788ikke oppgitt
Egenkapital8 623 648100,0 % av eiendelene
TUVE HOLDING AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 279 814
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.09.2026
- Stiftet
- 02.12.2016
- Registrert
- 20.12.2016
- Adresse
- Nedre Movei 66, 1456 Nesoddtangen
- Postadresse
- C/O Lars Petter Flåtten, Nedre Movei 66
- Kommune
- Nesodden
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- TUVE HOLDING AS918 354 255 · NESODDEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering i eiendom og selskaper, samt konsulentvirksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 141 976 | - | - | 100 079 | 18 517 |
| Sum driftskostnader | 141 976 | 99 579 | 90 980 | 100 079 | 18 517 |
| Driftsresultat | −141 976 | −99 579 | −90 980 | −79 | −18 517 |
| Annen renteinntekt | 59 188 | - | - | 1 | - |
| Sum finansinntekter | 59 188 | 77 576 | 8 316 049 | 1 | 250 000 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 20 930 | - |
| Sum finanskostnader | - | - | - | 20 930 | - |
| Netto finans | 59 188 | 77 577 | 8 316 048 | −20 929 | 250 000 |
| Resultat før skatt | - | −22 002 | 8 225 068 | −21 008 | 231 483 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −21 008 | - |
| Resultat før skattekostnad | −82 788 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −82 788 | −22 002 | 8 225 068 | −21 008 | 235 203 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −82 788 | - | - | −21 008 | - |
| Totalresultat | −82 788 | - | - | −21 008 | - |
| Overført fra annen egenkapital | −82 788 | - | - | −21 008 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −82 788 | - | - | −21 008 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 100 000 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | 100 000 | 0 |
| Skattekostnad | - | - | - | - | −3 720 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 1 800 000 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 800 000 | - | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 552 002 | - | - | 552 004 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 3 417 593 | - | - | 700 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 969 595 | - | - | 1 252 004 | - |
| Sum anleggsmidler | 5 769 595 | 5 219 595 | 2 769 595 | 1 252 004 | 1 152 004 |
| Kundefordringer | - | - | - | 100 000 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 258 209 | - | - | 150 548 | - |
| Sum fordringer | 1 258 209 | - | - | 250 548 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 598 490 | - | - | 3 047 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 598 490 | - | - | 3 047 | - |
| Sum omløpsmidler | 2 856 699 | 3 490 456 | 5 961 989 | 253 595 | 253 816 |
| Sum eiendeler | 8 626 293 | 8 710 050 | 8 731 584 | 1 505 599 | 1 405 819 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Overkurs | −5 570 | - | - | −5 570 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 8 599 218 | - | - | 478 940 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 8 599 218 | 8 682 006 | 8 704 008 | 478 940 | 499 948 |
| Sum egenkapital | 8 623 648 | 8 706 436 | 8 728 438 | 503 370 | 524 378 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | 840 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 840 000 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 840 000 | 840 000 |
| Leverandørgjeld | 1 109 | - | - | 29 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 536 | - | - | 162 200 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 645 | 3 614 | 3 145 | 162 229 | 41 442 |
| Sum gjeld | 2 645 | 3 614 | 3 145 | 1 002 229 | 881 442 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 626 293 | - | - | 1 505 599 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1 080,04▲ | 965,82 | 1 895,70 | 1,56 | 6,12 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 1,99 | 1,68 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,0 %▼ | −0,3 % | 160,7 % | −0,0 % | 16,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | −0,1 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | −21,0 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % | 33,4 % | 37,3 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Lars Petter Flåtten | 1971 |
| Regnskapsfører | BAUTA REGNSKAP AS991 181 954 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- LARS PETTER FLÅTTEN100,0 %f. 1971 · Nesoddtangen · 1 000 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- HK & BK Industrier AS50,0 %917 825 610 · 50 000 ordinære aksjer
- Sandvik Kaldnes AS50,0 %988 784 672 · 550 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.