- Org.nr.
- 932 478 404
- Adresse
- Riisevegen 110, 6783 Stryn
- Bransje
- Maler- og glassarbeid
Driftsresultat−105 014−9,2 % margin
EBITDA−92 348før av- og nedskrivninger
Årsresultat−105 091−9,2 % margin
Egenkapital113 52122,2 % av eiendelene
TUZAR & SØN AS er et aksjeselskap innen maler- og glassarbeid, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 932 478 404
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 23.09.2026
- Stiftet
- 03.09.2023
- Registrert
- 17.11.2023
- Adresse
- Riisevegen 110, 6783 Stryn
- Kommune
- Stryn
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 6
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- TUZAR & SØN AS932 492 784 · STRYN8 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selge varer og tjenester innen malerarbeid - og annet som naturlig sammenfaller med dette - samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 143 083 | 521 008 | 100 000 |
| Sum driftsinntekter | 1 143 083 | 521 008 | 100 000 |
| Varekostnad | 104 587 | 56 082 | 6 053 |
| Lønnskostnad Il, | 706 110 | 26 406 | 1 344 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 12 666 | 59 600 | - |
| Annen driftskostnad | 424 735 | 191 557 | 18 721 |
| Sum driftskostnader | 1 248 097 | 333 645 | 26 118 |
| Driftsresultat | −105 014 | 187 363 | 73 882 |
| Annen renteinntekt | 72 | 246 | 12 |
| Sum finansinntekter | 72 | 246 | 12 |
| Annen rentekostnad | 1 439 | 370 | - |
| Annen finanskostnad | 65 | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 504 | 370 | 0 |
| Netto finans | −1 432 | −124 | 12 |
| Resultat før skatt | −106 446 | 187 239 | 73 894 |
| Skattekostnad | −1 355 | 51 919 | 15 031 |
| Årsresultat | −105 091 | 135 319 | 58 863 |
| Annen egenkapital | −105 091 | 135 319 | 58 863 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 58 863 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 154 934 | 39 600 | 55 200 |
| Sum varige driftsmidler | 154 934 | 39 600 | 55 200 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 154 934 | 39 600 | 55 200 |
| Kundefordringer | 0 | 272 138 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 154 720 | 0 | 1 286 |
| Sum fordringer | 154 720 | 272 138 | 1 286 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 201 436 | 17 876 | 120 078 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 201 436 | 17 876 | 120 078 |
| Sum omløpsmidler | 356 156 | 290 014 | 121 363 |
| Sum eiendeler | 511 090 | 329 614 | 176 563 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 89 091 | 194 182 | 58 863 |
| Sum opptjent egenkapital | 89 091 | 194 182 | 58 863 |
| Sum egenkapital | 113 521 | 218 612 | 83 293 |
| Utsatt skatt | 0 | 1 355 | 2 429 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 1 355 | 2 429 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 2 429 |
| Leverandørgjeld | 29 247 | 8 011 | 57 208 |
| Betalbar skatt | 0 | 52 993 | 12 602 |
| Skyldige offentlige avgifter | 146 993 | 32 109 | 21 032 |
| Annen kortsiktig gjeld | 221 329 | 16 533 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 397 569 | 109 647 | 90 842 |
| Sum gjeld | 397 569 | 111 002 | 93 270 |
| Sum egenkapital og gjeld | 511 090 | 329 614 | 176 563 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,90▼ | 2,64 | 1,34 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,50▲ | 0,51 | 1,12 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −25,0 %▼ | 74,1 % | 41,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −9,2 %▼ | 36,0 % | 73,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −9,2 %▼ | 26,0 % | 58,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 22,2 %▼ | 66,3 % | 47,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 190 514
- Resultat per ansatt, kroner
- −17 502
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
TUZAR & SØN AS−9,2 %
1,1 mill. 6 ansatte 2025
−10 %−50510
TUZAR & SØN AS−9,2 % 1,1 mill.6 ansatte 2025
MALERCOMPAGNIET OSLO AS2,9 % 166,7 mill.65 ansatte 2025
Malerfirma Monsen AS8,7 % 162,1 mill.80 ansatte 2025
MALERMESTER BUER DRAMMEN AS9,9 % 168,7 mill.73 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jozef Tuzar | 1978 |
| Regnskapsfører | TOPNOR REGNSKAP AS930 094 757 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JOZEF TUZAR100,0 %f. 1978 · Stryn · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.