- Org.nr.
- 991 938 559
- Adresse
- Monavegen 3, 6386 Måndalen
- Hovedeier
- WE HOTEL AS, 100 %
Driftsresultat17 617 03077,5 % margin
EBITDA21 100 330før av- og nedskrivninger
Årsresultat6 536 83628,7 % margin
Egenkapital37 491 81418,4 % av eiendelene
TWO SEASONS HOTEL AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 991 938 559
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 25.09.2026
- Stiftet
- 10.10.2007
- Registrert
- 22.11.2007
- Adresse
- Monavegen 3, 6386 Måndalen
- Kommune
- Rauma
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Rauma (136)
- Aksjekapital
- 26 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- TWO SEASONS HOTEL AS991 987 797 · RAUMA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling, investering og salg samt drift av fast eiendom.
Tidligere navn
- SB Eiendom 5 AS22.11.2007 til 05.03.2008
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekter | 22 745 331 | 22 763 327 | - | 20 042 441 | 25 144 806 |
| Sum driftsinntekter | 22 745 331 | 22 763 327 | 21 058 635 | 20 042 441 | 25 144 806 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 3 483 300 | 3 483 300 | - | 3 483 300 | 3 483 300 |
| Annen driftskostnad | 1 645 000 | 1 605 958 | - | 1 361 199 | 1 569 353 |
| Sum driftskostnader | 5 128 300 | 5 089 258 | 4 809 555 | 4 844 499 | 5 052 653 |
| Driftsresultat | 17 617 030 | 17 674 069 | 16 249 079 | 15 197 942 | 20 092 153 |
| Annen renteinntekt | 241 142 | 207 394 | - | 103 854 | - |
| Sum finansinntekter | 241 142 | 207 394 | 422 107 | 103 854 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 9 472 656 | 8 876 072 | - | 2 201 725 | 2 503 927 |
| Annen rentekostnad | 4 958 | 4 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 9 477 614 | 8 876 076 | 2 274 473 | 2 201 725 | 2 503 927 |
| Netto finans | −9 236 472 | −8 668 682 | −1 852 366 | −2 097 871 | −2 503 927 |
| Resultat før skatt | - | - | 14 396 713 | 13 100 071 | 17 588 226 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 3 869 410 |
| Resultat før skattekostnad | 8 380 559 | 9 005 388 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 1 843 723 | 1 981 185 | - | 2 886 290 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 10 213 781 | 13 718 816 |
| Årsresultat | 6 536 836 | 7 024 203 | 11 229 437 | 10 213 781 | 13 718 816 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 6 536 836 | 7 024 203 | - | 10 213 781 | 13 718 816 |
| Totalresultat | 6 536 836 | 7 024 203 | - | 10 213 781 | 13 718 816 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 12 109 261 |
| Tilleggsutbytte | - | 130 000 000 | - | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | 5 963 176 | 6 225 777 | - | 8 919 678 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −129 201 575 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 573 660 | - | - | 1 294 103 | 1 609 555 |
| Sum overføringer og disponeringer | 6 536 836 | 7 024 203 | - | 10 213 781 | 13 718 816 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 202 576 760 | 206 060 060 | - | 213 026 660 | 216 509 960 |
| Sum varige driftsmidler | 202 576 760 | 206 060 060 | - | 213 026 660 | 216 509 960 |
| Sum anleggsmidler | 202 576 760 | 206 060 060 | 209 543 360 | 213 026 660 | 216 509 960 |
| Kundefordringer 735 O71 | - | 3 227 034 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 45 833 | 67 953 | - | 47 917 | 75 360 |
| Sum fordringer | 780 904 | 3 294 987 | - | 47 917 | 75 360 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 778 117 | 831 236 | - | 6 126 768 | 10 739 347 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 778 117 | 831 236 | - | 6 126 768 | 10 739 347 |
| Sum omløpsmidler | 1 559 021 | 4 126 222 | 11 373 680 | 6 174 685 | 10 814 707 |
| Sum eiendeler | 204 135 781 | 210 186 282 | 220 917 039 | 219 201 344 | 227 324 666 |
| Aksjekapital | 26 000 000 | 26 000 000 | - | 26 000 000 | 26 000 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 26 000 000 | 26 000 000 | 26 000 000 | 26 000 000 | 26 000 000 |
| Annen egenkapital | 11 491 814 | 10 918 154 | - | 139 075 557 | 137 781 454 |
| Sum opptjent egenkapital | 11 491 814 | 10 918 154 | 140 119 729 | 139 075 557 | 137 781 454 |
| Sum egenkapital | 37 491 814 | 36 918 154 | 166 119 729 | 165 075 557 | 163 781 454 |
| Utsatt skatt | 13 126 277 | 12 964 475 | - | 12 444 769 | 12 074 286 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 13 126 277 | - | - | 12 444 769 | 12 074 286 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 145 820 100 | 151 500 000 | - | 30 245 533 | 35 944 232 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 145 820 100 | 151 500 000 | - | 30 245 533 | 35 944 232 |
| Sum langsiktig gjeld | 158 946 377 | 164 464 475 | 41 739 278 | 42 690 302 | 48 018 518 |
| Annen kortsiktig gjeld | 7 697 590 | 8 803 653 | - | 11 435 485 | 15 524 694 |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 697 590 | 8 803 653 | 13 058 033 | 11 435 485 | 15 524 694 |
| Sum gjeld | 166 643 967 | 173 268 128 | 54 797 311 | 54 125 787 | 63 543 212 |
| Sum egenkapital og gjeld | 204 135 781 | 210 186 282 | - | 219 201 344 | 227 324 666 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,20▼ | 0,47 | 0,87 | 0,54 | 0,70 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,44▼ | 4,69 | 0,33 | 0,33 | 0,39 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,6 %▲ | 8,3 % | 7,6 % | 6,9 % | 8,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 77,5 %▼ | 77,6 % | 77,2 % | 75,8 % | 79,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 28,7 %▼ | 30,9 % | 53,3 % | 51,0 % | 54,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 18,4 %▲ | 17,6 % | 75,2 % | 75,3 % | 72,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
TWO SEASONS HOTEL AS77,5 %
22,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
TWO SEASONS HOTEL AS77,5 % 22,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Nils Eirik Wenaas | 1974 |
| Styrets leder | Nils Eirik Wenaas | 1974 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- WE HOTEL AS100,0 %Måndalen · 250 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- WENAAS EFTF AS
- WE HOTEL AS100,0 %
- Strandgaten Brygge AS100,0 %
- TWO SEASONS HOTEL AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.