- Org.nr.
- 912 430 898
- Telefon
- 917 00 986
- Adresse
- c/o Cuma Event AS, Ormsundveien 39, 0198 Oslo
Driftsresultat−1 279 089ikke oppgitt
Årsresultat−1 279 068ikke oppgitt
Egenkapital399 919132,8 % av eiendelene
TY SPORTS AS er et aksjeselskap innen industri-, produkt- og motedesignvirksomhet, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 912 430 898
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.07.2013
- Registrert
- 23.09.2013
- Adresse
- c/o Cuma Event AS, Ormsundveien 39, 0198 Oslo
- Telefon
- 917 00 986
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 74.110 Industri-, produkt- og motedesignvirksomhetIndustri-, produkt- og motedesignvirksomhet i Oslo (1 360)
- Aksjekapital
- 2 292 517
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.tysports.no
Vedtektsfestet formål
Utvikling og slag av tekniske sportsbekledning og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette. Drive med virksomhet innenfor agentvirksomhet, rådgivning for idrettsutøvere og konsulentbistand innen sport og idrett, samt investeringer I andre verdipapirer, finansinstrumenter og selskaper og virksomhet som forøvrig faller under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 89 737 |
| Varekostnad | 1 202 191 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 76 898 | - | - | 12 486 | 12 422 |
| Sum driftskostnader | 1 279 089 | 690 491 | 6 953 | 12 486 | 102 159 |
| Driftsresultat | −1 279 089 | −690 491 | −6 953 | −12 486 | −102 159 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 1 | - |
| Annen renteinntekt | 21 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 21 | 13 | - | 1 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | - | - | - |
| Netto finans | 21 | 13 | 0 | 1 | - |
| Resultat før skatt | - | −690 478 | −6 953 | −12 485 | −102 159 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −12 485 | −102 159 |
| Resultat før skattekostnad | −1 279 068 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −1 279 068 | −690 478 | −6 953 | −12 485 | −102 159 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −102 159 |
| Udekket tap | −1 279 068 | - | - | −12 485 | −102 159 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −12 485 | −102 159 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 288 459 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 288 459 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 288 459 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 1 368 |
| Sum fordringer | 0 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 12 713 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 12 713 | - | - | 1 612 | 1 368 |
| Sum omløpsmidler | 12 713 | 14 330 | 1 612 | 1 612 | 1 368 |
| Sum eiendeler | 301 172 | 14 330 | 1 612 | 1 612 | 1 368 |
| Aksjekapital | 2 292 517 | - | - | 1 604 762 | - |
| Overkurs | 3 260 793 | - | - | 1 448 548 | 1 448 548 |
| Sum innskutt egenkapital | 5 553 310 | 3 053 310 | 3 053 310 | 3 053 310 | 3 053 310 |
| Annen egenkapital | - | - | - | −4 033 708 | - |
| Udekket tap | 5 153 391 | - | - | - | 4 021 226 |
| Sum opptjent egenkapital | −5 153 391 | −3 874 323 | −3 330 922 | −4 033 708 | −4 021 226 |
| Sum egenkapital | 399 919 | −821 013 | −277 612 | −980 398 | −967 916 |
| Konvertible lån | - | - | - | 553 209 | 453 676 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 553 209 | 453 676 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 836 541 | 106 541 | 553 209 | 453 676 |
| Leverandørgjeld | −98 747 | - | - | 258 306 | 247 580 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 170 495 | 268 028 |
| Sum kortsiktig gjeld | −98 747 | −1 199 | 172 683 | 428 801 | 515 608 |
| Sum gjeld | −98 747 | 835 342 | 279 224 | 982 010 | 969 284 |
| Sum egenkapital og gjeld | 301 172 | - | - | 1 612 | 1 368 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 1 604 762 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | −0,13▲ | −11,95 | 0,01 | 0,00 | 0,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −0,25▲ | −1,02 | −1,01 | −1,00 | −1,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −810,8 %▲ | −8 662,4 % | −431,3 % | −837,9 % | −7 467,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 132,8 %▲ | −5 729,3 % | −17 221,6 % | −60 818,7 % | −70 754,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Preben Riska | 1993 |
| Styremedlem | Lars Havn Gilleberg | 1974 |
| Regnskapsfører | FRAM ØKONOMI OSLO AS931 740 296 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ELAC HOLDING AS40,0 %Oslo · 917 144 A-aksjer
- A.M. HOLDING AS30,0 %Lysaker · 687 755 A-aksjer
- PERU HOLDING AS30,0 %Molde · 687 618 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.