- Org.nr.
- 914 139 694
- Telefon
- 954 87 252
- Adresse
- Nore og Uvdal Næringspark, 3632 Uvdal
- Hovedeier
- Miljøringen SA, 100 %
Driftsresultat−40 253ikke oppgitt
Årsresultat−40 253ikke oppgitt
Egenkapital160 24280,9 % av eiendelene
U-Uvdal AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 139 694
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 01.10.2014
- Registrert
- 09.01.2015
- Adresse
- Nore og Uvdal Næringspark, 3632 Uvdal
- Telefon
- 954 87 252
- Kommune
- Nore Og Uvdal
- Næring
- 68.110 Kjøp og salg av egen fast eiendomKjøp og salg av egen fast eiendom i Nore Og Uvdal (10)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Salg- og markedsføringsvirksomhet og det som står i naturlig forbindelse med dette, samt deltakelse i andre selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 4 000 | - | 30 000 | 0 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 11 644 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler (0) | - | - | - | 2 911 | - |
| Annen driftskostnad | 40 253 | 32 305 | 25 090 | 17 896 | 39 676 |
| Sum driftskostnader | 40 253 | 32 305 | 25 090 | 20 807 | 51 320 |
| Driftsresultat | −40 253 | −28 304 | −25 090 | 9 193 | −51 320 |
| Resultat før skatt | - | - | −25 090 | 9 193 | −51 563 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −25 090 | 9 193 | −51 563 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | - | - | 0 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 243 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | - | - | 243 |
| Netto finans | 0 | 0 | - | - | −243 |
| Resultat før skattekostnad | −40 253 | −28 304 | - | - | - |
| Årsresultat | −40 253 | −28 304 | −25 090 | 9 193 | −51 563 |
| Udekket tap | −40 253 | −28 304 | - | - | −39 623 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | −11 940 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | −51 563 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | 4 000 | - | - | - |
| Salgsinntekt | - | - | - | 30 000 | 0 |
| Utvikling | 100 000 | 100 000 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | - | 2 911 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | - | - | 0 | - |
| Andre fordringer | - | - | 107 440 | 126 134 | 126 134 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | 0 | 2 911 |
| Andre langsiktige fordringer | 70 314 | 110 567 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 70 314 | 110 567 | 107 440 | 126 134 | 126 134 |
| Sum anleggsmidler | 170 314 | 210 567 | 207 440 | 226 134 | 229 045 |
| Kundefordringer | 26 266 | 26 266 | 26 266 | 26 266 | 26 266 |
| Sum fordringer | 26 266 | 26 266 | 26 266 | 26 266 | 26 146 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 609 | 1 609 | 1 609 | 1 609 | 2 611 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 609 | 1 609 | 1 609 | 1 609 | 2 611 |
| Sum omløpsmidler | 27 874 | 27 874 | 27 875 | 27 875 | 28 757 |
| Sum eiendeler | 198 188 | 238 441 | 235 315 | 254 009 | 257 802 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker og lignende rettigheter | - | - | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | - | - | - |
| Overkurs | 184 320 | 184 320 | 184 320 | 184 320 | 184 320 |
| Sum innskutt egenkapital | 284 320 | 284 320 | 284 320 | 284 320 | 284 320 |
| Udekket tap | 124 078 | 83 825 | 55 521 | 30 431 | 39 624 |
| Sum opptjent egenkapital | −124 078 | −83 825 | −55 521 | −30 431 | −39 624 |
| Sum egenkapital | 160 242 | 200 495 | 228 799 | 253 889 | 244 696 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 6 395 | 6 395 | 6 395 | - | 13 105 |
| Annen kortsiktig gjeld | 31 551 | 31 551 | 120 | 120 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 37 946 | 37 946 | 6 515 | 120 | 13 105 |
| Sum gjeld | 37 946 | 37 946 | 6 515 | 120 | 13 105 |
| Sum egenkapital og gjeld | 198 188 | 238 441 | 235 314 | 254 009 | 257 801 |
| Selskapskapital | - | - | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,73 | 0,73 | 4,28 | 232,29 | 2,19 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,24▲ | 0,19 | 0,03 | 0,00 | 0,05 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −18,4 %▼ | −11,9 % | −10,3 % | 3,6 % | −19,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | −707,6 % | - | 30,6 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | −707,6 % | - | 30,6 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 80,9 %▼ | 84,1 % | 97,2 % | 100,0 % | 94,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Urda Ljøterud Høglund | 1978 |
| Styremedlem | Geir Erik Prestegården | 1961 |
| Styremedlem | Lars Vidar Henriksen | 1973 |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Miljøringen SA100,0 %Uvdal · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Miljøringen SA
- U-Uvdal AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.