- Org.nr.
- 989 026 852
- Adresse
- Kvisten 6, 4331 Ålgård
- Hovedeier
- S. Ravndal Holding AS, 100 %
Driftsresultat373 30652,6 % margin
EBITDA468 301før av- og nedskrivninger
Årsresultat321 48145,3 % margin
Egenkapital915 30049,4 % av eiendelene
Udlahuset AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med skotøy og lærvarer, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 026 852
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.11.2005
- Registrert
- 19.12.2005
- Adresse
- Kvisten 6, 4331 Ålgård
- Kommune
- Gjesdal
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Udlahuset AS999 471 005 · GJESDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg og utleie av fast eiendom, samt alt som hører naturlig til dette,
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 709 892 | - | - | 740 560 | 710 289 |
| Sum driftsinntekter | 709 892 | 750 521 | 741 496 | 716 488 | 729 161 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 95 206 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 94 995 | - | - | 95 206 | - |
| Annen driftskostnad | 241 591 | - | - | 381 153 | 219 269 |
| Sum driftskostnader | 336 586 | 355 196 | 629 646 | 476 359 | 314 475 |
| Driftsresultat | 373 306 | 395 324 | 111 851 | 240 129 | 414 685 |
| Annen renteinntekt | 40 484 | - | - | 11 163 | 5 047 |
| Sum finansinntekter | 40 484 | 29 531 | 39 476 | 11 163 | 5 047 |
| Annen rentekostnad | 1 275 | - | - | 115 | - |
| Sum finanskostnader | 1 275 | 0 | 0 | 115 | - |
| Netto finans | 39 209 | 29 531 | 39 476 | 11 048 | 5 047 |
| Resultat før skatt | - | 424 855 | 151 327 | - | 419 732 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 92 341 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 327 391 |
| Resultat før skattekostnad | 412 515 | - | - | 251 178 | - |
| Skattekostnad | 91 034 | - | - | 55 272 | - |
| Årsresultat | 321 481 | 331 493 | 118 113 | 195 906 | 327 391 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 327 391 |
| Ordinært utbytte | 700 000 | - | - | - | 600 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −272 609 |
| Tilleggsutbytte | 0 | - | - | 0 | - |
| Annen egenkapital | −378 519 | - | - | 195 906 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 195 906 | 327 391 |
| Salgsinntekt | - | - | - | −24 072 | 18 872 |
| Utsatt skattefordel | 148 860 | - | - | 110 397 | 98 359 |
| Sum immaterielle eiendeler | 148 860 | - | - | 110 397 | 98 359 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 234 584 | - | - | 519 991 | 615 197 |
| Sum varige driftsmidler | 234 584 | - | - | 519 991 | 615 197 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 383 444 | 464 795 | 546 810 | 630 388 | 713 556 |
| Kundefordringer | 4 131 | - | - | 123 317 | 10 000 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 38 251 |
| Andre kortsiktige fordringer | 18 651 | - | - | 0 | - |
| Sum fordringer | 22 782 | - | - | 123 317 | 48 251 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 1 943 307 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 447 940 | - | - | 1 551 948 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 447 940 | - | - | 1 551 948 | 1 943 307 |
| Sum omløpsmidler | 1 470 722 | 1 069 469 | 590 405 | 1 675 266 | 1 991 558 |
| Sum eiendeler | 1 854 166 | 1 534 264 | 1 137 215 | 2 305 654 | 2 705 114 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 815 300 | - | - | 1 744 213 | 1 548 307 |
| Sum opptjent egenkapital | 815 300 | 1 193 819 | 862 326 | 1 744 213 | 1 548 307 |
| Sum egenkapital | 915 300 | 1 293 819 | 962 326 | 1 844 213 | 1 648 307 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 4 751 | - | - | 8 945 | - |
| Betalbar skatt | 104 678 | - | - | 67 310 | 100 330 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 132 980 |
| Skyldige offentlige avgifter | 122 245 | - | - | 80 805 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 284 369 | 202 055 |
| Utbytte | 700 000 | - | - | - | 600 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 7 192 | - | - | 20 011 | 21 442 |
| Sum kortsiktig gjeld | 938 866 | 240 445 | 174 890 | 461 441 | 1 056 807 |
| Sum gjeld | 938 866 | 240 445 | 174 890 | 461 441 | 1 056 807 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 854 166 | - | - | 2 305 654 | 2 705 114 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,57▼ | 4,45 | 3,38 | 3,63 | 1,88 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,03▲ | 0,19 | 0,18 | 0,25 | 0,64 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 24,4 %▼ | 31,8 % | 8,8 % | 10,0 % | 15,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 52,6 %▼ | 52,7 % | 15,1 % | 33,5 % | 56,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 45,3 %▲ | 44,2 % | 15,9 % | 27,3 % | 44,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 49,4 %▼ | 84,3 % | 84,6 % | 80,0 % | 60,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Udlahuset AS52,6 %
0,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
J A Magnussen Engros AS9,0 % 1 038,6 mill.777 ansatte 2025
HERMÈS NORWAY AS20,6 % 331,7 mill.17 ansatte 2025
LOUIS VUITTON NORGE AS25,3 % 330,3 mill.25 ansatte 2025
Udlahuset AS52,6 % 0,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.720.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kine Ravndal Mugås | 1980 |
| Styrets leder | Kine Ravndal Mugås | 1980 |
| Styremedlem | Gry Ravndal Ildgruben | 1982 |
| Styremedlem | Sissel Eiane Ravndal | 1957 |
| Regnskapsfører | LIMA REGNSKAP AS918 953 515 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- S. Ravndal Holding AS100,0 %Ålgård · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- S. Ravndal Holding AS
- S Ravndal AS100,0 %
- Udlahuset AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.