- Org.nr.
- 915 084 052
- Telefon
- 988 39 779
- Adresse
- v/Lyudmyla Nilsen, Frøyerveien 41, 4328 Sandnes
Driftsresultat−14 958−3,1 % margin
Årsresultat−14 954−3,1 % margin
Egenkapital197 07974,4 % av eiendelene
Ukrainsk Forening i Rogaland er en forening/lag/innretning innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 915 084 052
- Organisasjonsform
- Forening/lag/innretning
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 15.02.2015
- Registrert
- 09.03.2015
- Adresse
- v/Lyudmyla Nilsen, Frøyerveien 41, 4328 Sandnes
- Telefon
- 988 39 779
- Postadresse
- Frøyerveien 41
- Kommune
- Sandnes
- Næring
- 94.992 Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellersAktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers i Sandnes (849)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Ukrainsk Forening i Rogaland932 629 348 · SANDNES
Kilde: Enhetsregisteret.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Medlemskontingent | 23 500 | 27 600 | 36 750 | 21 200 | 4 000 |
| Tilskudd | 213 922 | 350 217 | 466 313 | - | - |
| Annen driftsinntekt | 245 466 | 408 826 | 263 173 | 736 224 | - |
| Sum driftsinntekter | 482 888 | 786 643 | 766 236 | 757 424 | 4 000 |
| Varekostnad | - | - | 248 691 | 69 857 | - |
| Honorarer mm | - | - | 157 849 | - | - |
| Honorarer | 173 575 | 122 400 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 324 271 | 619 720 | 271 584 | 634 441 | 2 846 |
| Sum driftskostnader | 497 846 | 742 120 | 678 123 | 704 298 | 2 846 |
| Driftsresultat | −14 958 | 44 523 | 88 113 | 53 126 | 1 154 |
| Annen renteinntekt | 4 | 12 | 3 | - | - |
| Sum finansinntekter | 4 | 12 | 3 | - | - |
| Annen finanskostnad | - | - | 6 | - | 92 |
| Sum finanskostnader | - | - | 6 | - | 92 |
| Netto finans | 4 | 12 | −3 | - | −92 |
| Resultat før skatt | - | - | 88 110 | 53 126 | 1 063 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 88 110 | 53 126 | 1 063 |
| Resultat før skattekostnad | −14 954 | 44 535 | - | - | - |
| Årsresultat | −14 954 | 44 535 | 88 110 | 53 126 | 1 063 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −14 954 | 44 535 | 88 110 | 53 126 | - |
| Totalresultat | −14 954 | 44 535 | 88 110 | 53 126 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 44 535 | 88 110 | 53 126 | - |
| Overført fra annen egenkapital | −14 954 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −14 954 | 44 535 | 88 110 | 53 126 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 038 | - | 10 776 | - | - |
| Sum fordringer | 1 038 | - | 10 776 | 400 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 263 703 | 409 440 | 419 466 | 99 297 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 263 703 | 409 440 | 419 466 | 99 297 | 37 095 |
| Sum omløpsmidler | 264 741 | 409 440 | 430 241 | 99 697 | 37 095 |
| Sum eiendeler | 264 741 | 409 440 | 430 241 | 99 697 | 37 095 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 37 095 |
| Kundefordringer | - | - | - | 400 | - |
| Annen egenkapital | 197 079 | 212 033 | 177 581 | 89 471 | 36 345 |
| Sum opptjent egenkapital | 197 079 | 212 033 | 177 581 | 89 471 | 36 345 |
| Sum egenkapital | 197 079 | 212 033 | 177 581 | 89 471 | 36 345 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 4 038 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 63 624 | 197 407 | 252 660 | 10 226 | 750 |
| Sum kortsiktig gjeld | 67 662 | 197 407 | 252 660 | 10 226 | 750 |
| Sum gjeld | 67 662 | 197 407 | 252 660 | 10 226 | 750 |
| Sum egenkapital og gjeld | 264 741 | 409 440 | 430 241 | 99 697 | 37 095 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,91▲ | 2,07 | 1,70 | 9,75 | 49,46 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,34▼ | 0,93 | 1,42 | 0,11 | 0,02 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −4,4 %▼ | 10,6 % | 33,3 % | 77,7 % | 3,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −3,1 %▼ | 5,7 % | 11,5 % | 7,0 % | 28,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −3,1 %▼ | 5,7 % | 11,5 % | 7,0 % | 26,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 74,4 %▲ | 51,8 % | 41,3 % | 89,7 % | 98,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Ukrainsk Forening i Rogaland−3,1 %
0,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %0204060
Ukrainsk Forening i Rogaland−3,1 % 0,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Amanah Relief12,3 % 3 887,9 mill.1 til 4 ansatte 2025
STUDENTSAMSKIPNADEN SIO13,6 % 1 353,0 mill.714 ansatte 2025
Handelens Miljøfond54,8 % 972,8 mill.17 ansatte 2025
−20 %0204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 94.992.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Taras Polishchuk | 1998 |
| Styremedlem | Lyudmyla Nilsen | 1963 |
| Styremedlem | Olena Hebler | 1981 |
| Styremedlem | Lena Pavla Mariero | 1966 |
| Styremedlem | Olena Mordas | 2000 |
| Styremedlem | Maksym Shcherbyna | 2002 |
| Revisor | FORUS REVISJON AS986 352 945 | - |