- Org.nr.
- 921 360 843
- Adresse
- c/o Ursus Holding AS, Kjøpmannsgata 37, 7011 Trondheim
Driftsresultat−62 500ikke oppgitt
Årsresultat−503 466ikke oppgitt
Egenkapital−2 171 513−23,1 % av eiendelene
Ullådalsstugan AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 360 843
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 16.09.2026
- Stiftet
- 06.08.2018
- Registrert
- 07.09.2018
- Adresse
- c/o Ursus Holding AS, Kjøpmannsgata 37, 7011 Trondheim
- Postadresse
- c/o ØC Holding AS, Kongens gate 16
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Trondheim (542)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Kjøp, eie, forvaltning, utvikling, utleie og salg av fast eiendom, herunder å drive virksomhet som naturlig faller sammen med dette, samt kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagende.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | - | - | 68 123 | - | - |
| Annen renteinntekt | - | - | 5 | 221 599 | - |
| Sum finansinntekter | 70 206 | 75 312 | 68 128 | 221 599 | 151 700 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | - | 280 347 | 74 508 |
| Annen rentekostnad | - | - | 553 558 | 275 578 | 234 996 |
| Sum finanskostnader | 653 176 | 642 703 | 553 558 | 555 925 | 309 504 |
| Netto finans | −582 970 | −567 391 | −485 430 | −334 326 | −157 804 |
| Resultat før skatt | −645 470 | −567 391 | −485 430 | −337 052 | −161 104 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | −124 826 | - | - | −35 443 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | −106 794 | −74 152 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −378 636 | −262 900 | −125 661 |
| Årsresultat | −503 466 | −442 565 | −378 636 | −262 900 | −125 661 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | −378 636 | −262 900 | −125 661 |
| Totalresultat | - | - | −378 636 | −262 900 | −125 661 |
| Udekket tap | - | - | −378 636 | −262 900 | −125 661 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −378 636 | −262 900 | −125 661 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 2 726 | 3 300 |
| Sum driftskostnader | 62 500 | - | - | 2 726 | 3 300 |
| Driftsresultat | −62 500 | - | - | −2 726 | −3 300 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | - | - | 151 700 |
| Sum driftsinntekter | 0 | - | - | - | - |
| Utsatt skattefordel | - | - | 354 110 | 247 316 | 173 164 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 354 110 | 247 316 | 173 164 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | 5 183 860 | 5 183 860 | 5 183 860 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | - | - | 3 420 612 | 3 352 489 | 8 130 890 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 8 604 472 | 8 536 349 | 13 314 750 |
| Sum anleggsmidler | 9 370 039 | 9 158 531 | 8 958 582 | 8 783 665 | 13 487 914 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 15 410 | 15 405 | 293 709 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 15 410 | 15 405 | 293 709 |
| Sum omløpsmidler | 16 301 | 15 598 | 15 410 | 15 405 | 293 709 |
| Sum eiendeler | 9 386 340 | 9 174 129 | 8 973 992 | 8 799 070 | 13 781 623 |
| Aksjekapital | - | - | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Udekket tap | - | - | 1 249 912 | 871 276 | 608 376 |
| Sum opptjent egenkapital | −2 195 943 | −1 692 478 | −1 249 912 | −871 276 | −608 376 |
| Sum egenkapital | −2 171 513 | −1 668 048 | −1 225 482 | −846 846 | −583 946 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 10 000 000 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 10 199 474 | 9 645 916 | 4 365 569 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 10 199 474 | 9 645 916 | 14 365 569 |
| Sum langsiktig gjeld | 11 495 353 | 10 842 177 | 10 199 474 | 9 645 916 | 14 365 569 |
| Sum gjeld | 11 557 853 | 10 842 177 | 10 199 474 | 9 645 916 | 14 365 569 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 8 973 992 | 8 799 070 | 13 781 623 |
| Sum kortsiktig gjeld | 62 500 | - | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,26 | - | - | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −5,32▲ | −6,50 | −8,32 | −11,39 | −24,60 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,1 % | - | - | 1,9 % | 1,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −23,1 %▼ | −18,2 % | −13,7 % | −9,6 % | −4,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jørgen Løe | 1987 |
| Styremedlem | Solveig Christensen | 1993 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KAMC HOLDING AS50,0 %Trondheim · 15 ordinære aksjer
- URSUS INVEST AS50,0 %Trondheim · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.