- Org.nr.
- 979 637 470
- Adresse
- Damveien 15, 1440 Drøbak
- Bransje
- Forebyggende helsearbeid
Driftsresultat112 74329,2 % margin
EBITDA123 200før av- og nedskrivninger
Årsresultat181 23247,0 % margin
Egenkapital5 272 77593,8 % av eiendelene
ULLE HOLDING AS er et aksjeselskap innen forebyggende helsearbeid, stiftet 1998.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 979 637 470
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 09.01.1998
- Registrert
- 05.03.1998
- Adresse
- Damveien 15, 1440 Drøbak
- Kommune
- Frogn
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- ULLE HOLDING AS991 064 028 · FROGN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Virksomhet innen helsesektoren og alt som står i forbindelse med dette, herunder odontologiske tjenester, deltakelse i andre selskaper, samt kjøp og salg av verdipapirer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 379 568 | 472 493 | 936 830 | 1 113 037 | 1 362 239 |
| Annen driftsinntekt | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 31 672 | - |
| Sum driftsinntekter | 385 568 | 478 493 | 942 830 | 1 144 709 | 1 362 239 |
| Varekostnad | 9 869 | 49 949 | 40 670 | 42 069 | 36 784 |
| Lønnskostnad | 55 100 | 50 425 | 45 625 | 59 288 | 64 734 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 10 457 | 18 539 | 20 372 | 95 434 | 154 312 |
| Annen driftskostnad | 197 399 | 179 765 | 247 662 | 213 140 | 313 049 |
| Sum driftskostnader | 272 825 | 298 678 | 354 329 | 409 931 | 568 879 |
| Driftsresultat | 112 743 | 179 815 | 588 501 | 734 778 | 793 360 |
| Annen renteinntekt | 72 380 | 160 486 | 103 892 | 36 877 | 31 636 |
| Annen finansinntekt | 86 663 | 463 | - | - | - |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | - | 1 478 | - | 6 969 | - |
| Sum finansinntekter | 159 042 | 162 427 | 103 892 | 43 846 | 31 636 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | 12 307 | - | 173 252 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 182 | 463 | - | 283 | 29 |
| Annen rentekostnad | 748 | 1 983 | 1 | 8 356 | 10 094 |
| Annen finanskostnad | 48 196 | - | 117 549 | 585 | 3 607 |
| Sum finanskostnader | 49 126 | 2 446 | 129 858 | 9 224 | 186 982 |
| Netto finans | 109 917 | 159 981 | −25 966 | 34 622 | −155 346 |
| Resultat før skatt | - | - | 562 535 | 769 400 | 638 014 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 178 839 |
| Resultat før skattekostnad | 222 660 | 339 796 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 41 428 | 74 764 | 152 281 | 167 798 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 410 254 | 601 602 | 459 175 |
| Årsresultat | 181 232 | 265 032 | 410 254 | 601 602 | 459 175 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 181 232 | 265 032 | 410 254 | 601 602 | 459 175 |
| Totalresultat | 181 232 | 265 032 | 410 254 | 601 602 | 459 175 |
| Ordinært utbytte | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 100 000 |
| Tilleggsutbytte | - | - | 300 000 | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −189 746 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −118 768 | −34 969 | - | 301 602 | 359 175 |
| Sum overføringer og disponeringer | 181 232 | 265 031 | 410 254 | 601 602 | 459 175 |
| Utsatt skattefordel | 9 560 | 13 770 | 10 846 | 10 333 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 9 560 | 13 770 | 10 846 | 10 333 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 1 685 137 | 1 717 892 | 1 698 664 | 1 707 680 | 1 716 695 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 22 298 | - | 8 036 | 19 392 | 707 596 |
| Sum varige driftsmidler | 1 707 435 | 1 717 892 | 1 706 700 | 1 727 072 | 2 192 834 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 41 807 | 41 807 | 40 329 | 52 636 | 45 667 |
| Andre langsiktige fordringer | 1 235 404 | 1 235 324 | 1 286 982 | 1 235 732 | 1 279 209 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 277 211 | 1 277 130 | 1 327 310 | 1 288 368 | 1 324 876 |
| Sum anleggsmidler | 2 994 206 | 3 008 792 | 3 044 856 | 3 025 773 | 3 517 710 |
| Kundefordringer | 50 039 | 48 014 | 47 892 | 108 926 | 71 920 |
| Andre kortsiktige fordringer | 7 018 | 19 927 | 17 158 | 21 158 | 18 933 |
| Sum fordringer | 57 057 | 67 941 | 65 050 | 130 084 | 90 853 |
| Markedsbaserte aksjer | 2 327 522 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 2 327 522 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 244 408 | 2 719 141 | 2 806 575 | 2 939 449 | 2 534 325 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 244 408 | 2 719 141 | 2 806 575 | 2 939 449 | 2 534 325 |
| Sum omløpsmidler | 2 628 987 | 2 787 082 | 2 871 625 | 3 069 532 | 2 625 178 |
| Sum eiendeler | 5 623 194 | 5 795 874 | 5 916 481 | 6 095 305 | 6 142 888 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 5 172 775 | 5 291 543 | 5 326 512 | 5 516 258 | 5 414 656 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 172 775 | 5 291 543 | 5 326 512 | 5 516 258 | 5 414 656 |
| Sum egenkapital | 5 272 775 | 5 391 543 | 5 426 512 | 5 616 258 | 5 514 656 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 2 174 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 2 174 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 295 344 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 295 344 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 297 518 |
| Leverandørgjeld | 12 300 | 25 220 | 1 266 | −1 700 | 4 145 |
| Betalbar skatt | 37 218 | 77 688 | 152 794 | 180 305 | 199 783 |
| Skyldig offentlige avgifter | 350 | 1 422 | 910 | 442 | −714 |
| Utbytte | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 100 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 550 | - | 34 999 | - | 27 500 |
| Sum kortsiktig gjeld | 350 418 | 404 330 | 489 969 | 479 047 | 330 714 |
| Sum gjeld | 350 418 | 404 330 | 489 969 | 479 047 | 628 232 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 623 194 | 5 795 874 | 5 916 481 | 6 095 305 | 6 142 888 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 7,50▲ | 6,89 | 5,86 | 6,41 | 7,94 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,07▼ | 0,07 | 0,09 | 0,09 | 0,11 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,8 %▼ | 5,8 % | 11,5 % | 12,7 % | 13,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 29,2 %▼ | 37,6 % | 62,4 % | 64,2 % | 58,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 47,0 %▼ | 55,4 % | 43,5 % | 52,6 % | 33,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 93,8 %▲ | 93,0 % | 91,7 % | 92,1 % | 89,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ULLE HOLDING AS29,2 %
0,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %02040
FALCK NORGE AS−11,9 % 588,1 mill.539 ansatte 2025
AVONOVA HELSE AS−3,8 % 556,9 mill.585 ansatte 2025
Avonova Solutions AS6,3 % 321,3 mill.110 ansatte 2025
ULLE HOLDING AS29,2 % 0,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %02040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.992.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Hans Ragnar Preus | 1952 |
| Styrets leder | Hans Ragnar Preus | 1952 |
| Styremedlem | Aud Schei | 1953 |
| Regnskapsfører | KOMPASS REGNSKAP AS921 860 544 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HANS RAGNAR PREUS67,0 %f. 1952 · Drøbak · 6 700 ordinære aksjer
- AUD SCHEI33,0 %f. 1953 · Bekkestua · 3 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- HEALTH UNIQUE GROUP AS14,2 %980 341 976 · 28 182 ordinære aksjer
- Rhinopharma AS10,9 %979 652 461 · 7 774 ordinære aksjer
- Webpharma SPT AS1,63 %981 578 880 · 387 400 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.