- Org.nr.
- 998 571 502
- Adresse
- Salarøyvegen 397, 9103 Kvaløya
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat−16 760ikke oppgitt
Årsresultat−16 745ikke oppgitt
Egenkapital107 69023,2 % av eiendelene
Ullrich Holding AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 998 571 502
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.09.2026
- Stiftet
- 04.06.2012
- Registrert
- 02.07.2012
- Adresse
- Salarøyvegen 397, 9103 Kvaløya
- Kommune
- Tromsø
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i eiendommer og husbygging for videresalg.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Annen driftskostnad | 16 760 | - | - | 15 209 | 8 424 |
| Sum driftskostnader | 16 760 | 19 205 | 18 219 | 15 209 | 8 424 |
| Driftsresultat | −16 760 | −19 205 | −18 219 | −15 209 | −8 424 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | - | - | 283 776 |
| Annen renteinntekt | 15 | - | - | 335 | 19 771 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 31 805 |
| Annen finansinntekt (0) | - | - | - | 84 051 | - |
| Sum finansinntekter | 15 | 10 962 | 80 | 84 386 | 335 352 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 329 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 222 | 329 | - |
| Netto finans | 15 | 10 962 | −142 | 84 057 | 335 352 |
| Resultat før skatt | - | −8 243 | −18 361 | - | 326 929 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 326 929 |
| Resultat før skattekostnad | −16 745 | - | - | 68 849 | - |
| Årsresultat | −16 745 | −8 243 | −18 361 | 68 849 | 326 929 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 326 929 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 183 226 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 106 514 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 37 189 |
| Annen egenkapital | −16 745 | - | - | 68 849 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 68 849 | 326 929 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investering i annet foretak i samme konsern | - | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Investering i datterselskap | 260 000 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 260 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Sum anleggsmidler | 260 000 | 260 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Konsernfordringer | - | - | - | - | 114 293 |
| Sum fordringer | 0 | - | - | 0 | 114 293 |
| Andre finansielle instrumenter | 189 937 | - | - | 45 000 | 218 723 |
| Sum investeringer | 189 937 | - | - | 45 000 | 218 723 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 2 949 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 14 294 | - | - | 203 867 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 14 294 | - | - | 203 867 | 2 949 |
| Sum omløpsmidler | 204 231 | 206 604 | 149 252 | 248 867 | 335 965 |
| Sum eiendeler | 464 231 | 466 604 | 179 252 | 278 867 | 365 965 |
| Aksjekapital l, | 30 000 | - | - | - | - |
| Overkurs | 15 000 | - | - | 15 000 | 15 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 45 000 | 45 000 | 45 000 | 45 000 | 45 000 |
| Annen egenkapital | 62 690 | - | - | 106 038 | 37 189 |
| Sum opptjent egenkapital | 62 690 | 79 434 | 87 677 | 106 038 | 37 189 |
| Sum egenkapital | 107 690 | 124 434 | 132 677 | 151 038 | 82 189 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 356 541 | - | - | 127 829 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 356 541 | - | - | 127 829 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 342 170 | 46 575 | 127 829 | 0 |
| Utbytte | - | - | - | - | 183 226 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 100 550 |
| Sum kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 283 776 |
| Sum gjeld | 356 541 | 342 170 | 46 575 | 127 829 | 283 776 |
| Sum egenkapital og gjeld | 464 231 | - | - | 278 867 | 365 965 |
| Aksjekapital | - | - | - | 30 000 | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 1,18 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,31▲ | 2,75 | 0,35 | 0,85 | 3,45 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −3,6 %▼ | −2,6 % | −7,9 % | 21,5 % | 89,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 23,2 %▼ | 26,7 % | 74,0 % | 54,2 % | 22,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Stefan Ullrich | 1976 |
| Varamedlem | Jan Kleine | 1979 |
| Revisor | ALFA REVISJON AS974 344 432 | - |
| Regnskapsfører | VSK REGNSKAP AS944 225 722 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Stefan Ullrich100,0 %f. 1976 · Kvaløya · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SU BYGG AS100,0 %998 752 280 · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.