- Org.nr.
- 929 006 240
- Adresse
- Prestehavna 9, 1680 Skjærhalden
- Hovedeier
- Gamgod AS, 100 %
Driftsresultat385 76057,0 % margin
EBITDA539 059før av- og nedskrivninger
Årsresultat301 25244,5 % margin
Egenkapital7 990 91271,9 % av eiendelene
UNDER KOLLEN 1 AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 006 240
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.09.2026
- Stiftet
- 17.03.2022
- Registrert
- 30.03.2022
- Adresse
- Prestehavna 9, 1680 Skjærhalden
- Kommune
- Hvaler
- Aksjekapital
- 7 701 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- UNDER KOLLEN 1 AS929 186 613 · HVALER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg og utleie av fast eiendom, samt investering i verdipapirer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 676 920 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 676 920 | 661 365 | 315 675 | 0 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 153 299 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 137 861 | - | - | 7 |
| Sum driftskostnader | 291 160 | 295 956 | 305 802 | 7 |
| Driftsresultat | 385 760 | 365 409 | 9 873 | −7 |
| Annen renteinntekt | 460 | - | - | 17 |
| Sum finansinntekter | 460 | 1 263 | 1 898 | 17 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 0 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 48 785 | 0 |
| Netto finans | 460 | 1 263 | −46 887 | 17 |
| Resultat før skatt | 386 220 | 366 672 | −37 014 | 10 |
| Skattekostnad | 84 969 | - | - | - |
| Årsresultat | 301 252 | 295 371 | −37 014 | 10 |
| Ordinært utbytte | 0 | - | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | 11 340 | - | - | - |
| Udekket tap | 0 | - | - | 0 |
| Annen egenkapital | 289 912 | - | - | 10 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 10 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 10 247 000 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 10 247 000 | - | - | 0 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | 946 000 |
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 946 000 |
| Sum anleggsmidler | 10 247 000 | 10 440 114 | 10 488 398 | 946 000 |
| Kundefordringer | - | - | - | 0 |
| Andre kortsiktige fordringer | 51 903 | - | - | - |
| Sum fordringer | 51 903 | - | - | 0 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 811 921 | - | - | 24 440 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 811 921 | - | - | 24 440 |
| Sum omløpsmidler | 863 824 | 584 297 | 397 497 | 24 440 |
| Sum eiendeler | 11 110 825 | 11 024 411 | 10 885 895 | 970 440 |
| Aksjekapital | 10 701 000 | - | - | 30 000 |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | −3 000 000 | - | - | 0 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 7 695 430 | 10 695 430 | 10 695 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 295 482 | - | - | 10 |
| Udekket tap | - | - | - | 0 |
| Sum opptjent egenkapital | 295 482 | 5 570 | −37 004 | 10 |
| Sum egenkapital | 7 990 912 | 10 701 000 | 10 658 426 | 24 440 |
| Utsatt skatt | 21 745 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 21 745 | - | - | 0 |
| Langsiktig konserngjeld | 3 000 000 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 000 000 | - | - | 946 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 15 507 | 0 | 946 000 |
| Leverandørgjeld | 98 | - | - | 0 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 0 |
| Betalbar skatt | 75 533 | - | - | - |
| Utbytte | 0 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 22 538 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 98 169 | 307 904 | 227 469 | 0 |
| Sum gjeld | 3 119 913 | 323 411 | 227 469 | 946 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 110 825 | - | - | 970 440 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 8,80▲ | 1,90 | 1,75 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,39▲ | 0,03 | 0,02 | 38,71 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,5 %▲ | 3,3 % | 0,2 % | 0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 57,0 %▲ | 55,3 % | 3,1 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 44,5 %▼ | 44,7 % | −11,7 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 71,9 %▼ | 97,1 % | 97,9 % | 2,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
UNDER KOLLEN 1 AS57,0 %
0,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
FIRDA EIENDOM AS0,8 % 463,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Steinan Holding AS7,2 % 365,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HELGERUDKVARTALET BOLIG AS43,9 % 545,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
UNDER KOLLEN 1 AS57,0 % 0,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Einar Børresen | 1976 |
| Styrets leder | Einar Børresen | 1976 |
| Styremedlem | Lisa Aisato Njie Solberg | 1981 |
| Regnskapsfører | GERHARD & SØNN AS913 107 209 | - |