- Org.nr.
- 929 500 458
- Adresse
- Amtmand Bloms gate 2, 3015 Drammen
- Hovedeier
- UNDERGROUND GOLF HOLDING AS, 100 %
- Bransje
- Drift av idrettsanlegg
Driftsresultat−590 748−9,4 % margin
EBITDA35 852før av- og nedskrivninger
Årsresultat−704 040−11,2 % margin
Egenkapital303 7064,8 % av eiendelene
UNDERGROUND GOLF DRAMMEN AS er et aksjeselskap innen drift av idrettsanlegg, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 500 458
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 15.06.2022
- Registrert
- 16.07.2022
- Adresse
- Amtmand Bloms gate 2, 3015 Drammen
- Postadresse
- c/o Underground Golf Holding AS, Industrigata 36
- Kommune
- Drammen
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 13
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- UNDERGROUND GOLF DRAMMEN AS929 793 838 · DRAMMEN13 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av innendørs minigolf, samt servering.
Tidligere navn
- UNDERGROUND GOLF DRIFT AS16.07.2022 til 16.03.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 300 694 | 7 701 317 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 6 300 694 | 7 701 317 | 1 748 195 | 0 |
| Varekostnad | 1 511 749 | 2 027 040 | 547 312 | 0 |
| Lønnskostnad | 2 108 268 | 1 755 328 | 541 029 | 0 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 626 600 | 493 958 | 1 232 754 | - |
| Annen driftskostnad | 2 644 824 | 3 223 102 | 1 309 782 | 5 572 |
| Sum driftskostnader | 6 891 441 | 7 499 428 | 3 630 877 | 5 572 |
| Driftsresultat | −590 748 | 201 889 | −1 882 682 | −5 572 |
| Annen renteinntekt | 77 | 5 662 | - | - |
| Sum finansinntekter | 77 | 5 662 | 7 152 | 0 |
| Annen rentekostnad | 5 | 282 | - | - |
| Annen finanskostnad | 23 700 | 22 921 | - | - |
| Sum finanskostnader | 23 705 | 23 203 | 135 | 0 |
| Netto finans | −23 628 | −17 541 | 7 017 | 0 |
| Resultat før skatt | −614 376 | 184 348 | −1 875 666 | −5 572 |
| Skattekostnad på resultat | 89 664 | 48 019 | - | - |
| Årsresultat | −704 040 | 136 329 | −1 875 666 | −5 572 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −704 040 | 136 329 | - | - |
| Totalresultat | −704 040 | 136 329 | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | - | −204 843 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 341 172 | - | - |
| Ordinært utbytte | 400 000 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −1 104 040 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −704 040 | 136 329 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 3 913 230 | 4 539 830 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 3 913 230 | 4 539 830 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 3 913 230 | 4 539 830 | 4 931 018 | 0 |
| Sum varer | 268 403 | 316 352 | - | - |
| Kundefordringer | 37 400 | 81 821 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 140 526 | 200 000 | - | - |
| Konsernfordringer | 137 204 | 204 843 | - | - |
| Sum fordringer | 1 315 130 | 486 664 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 803 798 | 741 867 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 803 798 | 741 867 | - | - |
| Sum omløpsmidler | 2 387 330 | 1 544 883 | 4 082 258 | 24 429 |
| Sum eiendeler | 6 300 560 | 6 084 713 | 9 013 276 | 24 429 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 273 706 | 355 807 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 273 706 | 355 807 | 14 635 | −5 572 |
| Sum egenkapital | 303 706 | 385 807 | 44 635 | 24 429 |
| Utsatt skatt | 137 683 | 48 019 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 137 683 | 48 019 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 137 683 | 48 019 | 0 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 27 424 | - | - |
| Leverandørgjeld | 244 801 | 412 079 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 198 933 | 28 919 | - | - |
| Utbytte | 400 000 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 4 495 157 | 4 800 000 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 520 280 | 382 465 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 859 171 | - | 8 968 641 | 0 |
| Sum gjeld | 5 996 854 | 5 698 906 | 8 968 641 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 300 560 | 6 084 713 | - | - |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,41▲ | 0,27 | 0,46 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 19,75▲ | 14,77 | 200,93 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −9,5 %▼ | 2,7 % | −41,5 % | −22,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −9,4 %▼ | 2,6 % | −107,7 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −11,2 %▼ | 1,8 % | −107,3 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 4,8 %▼ | 6,3 % | 0,5 % | 100,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 484 669
- Resultat per ansatt, kroner
- −45 442
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
UNDERGROUND GOLF DRAMMEN AS−9,4 %
6,3 mill. 13 ansatte 2025
−50 %050100
UNDERGROUND GOLF DRAMMEN AS−9,4 % 6,3 mill.13 ansatte 2025
SKISTAR NORGE AS17,8 % 1 591,0 mill.434 ansatte 2025
Hafjell AS22,8 % 202,8 mill.56 ansatte 2025
GNEIST ARENA AS99,8 % 212,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 93.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Kristian Messel Endresen | 1974 |
| Styremedlem | Peter Andreas Weichl | 1975 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- UNDERGROUND GOLF HOLDING AS100,0 %Oslo · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- CONVECTOR GROUP AS
- UNDERGROUND GOLF HOLDING AS71,7 %
- UNDERGROUND GOLF MAJORSTUA AS100,0 %
- UNDERGROUND GOLF STAVANGER AS100,0 %
- UNDERGROUND GOLF DRAMMEN AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.