- Org.nr.
- 989 263 323
- Adresse
- Undrumsdalveien 251, 3176 Undrumsdal
- Hovedeier
- Undrumshøy Holding AS, 100 %
Driftsresultat604 84858,8 % margin
EBITDA746 882før av- og nedskrivninger
Årsresultat456 51144,4 % margin
Egenkapital1 383 59944,5 % av eiendelene
Undrumshøy Eiendom AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 263 323
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 30.11.2005
- Registrert
- 23.03.2006
- Adresse
- Undrumsdalveien 251, 3176 Undrumsdal
- Kommune
- Tønsberg
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Tønsberg (1 028)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Undrumshøy Eiendom AS889 751 622 · TØNSBERG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie og drive fast eiendom samt utleie av maskiner og utstyr
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 1 028 538 | 1 269 578 | 1 254 840 | 1 056 840 | 800 040 |
| Sum driftsinntekter | 1 028 538 | 1 269 578 | 1 254 840 | 1 056 840 | 800 040 |
| Avskrivning | 142 034 | 237 704 | 203 857 | 186 060 | 173 090 |
| Annen driftskostnad | 281 656 | 269 430 | 246 970 | 124 096 | 176 412 |
| Sum driftskostnader | 423 690 | 507 134 | 450 827 | 310 156 | 349 502 |
| Driftsresultat | 604 848 | 762 444 | 804 013 | 746 684 | 450 538 |
| Annen finansinntekt | 272 | 596 | 549 | 260 | - |
| Sum finansinntekter | 272 | 596 | 549 | 260 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 11 989 | 23 148 | 22 119 | 30 930 | 42 713 |
| Annen finanskostnad | 7 860 | 5 984 | 789 | - | 67 |
| Sum finanskostnader | 19 849 | 29 132 | 22 908 | 30 930 | 42 780 |
| Netto finans | −19 577 | −28 536 | −22 359 | −30 670 | −42 780 |
| Resultat før skatt | 585 271 | 733 908 | 781 654 | 716 014 | 407 758 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | 128 760 | 161 712 | 176 381 | 157 467 | 89 706 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | 456 511 | 572 196 | 605 273 | 558 547 | 318 052 |
| Årsresultat | 456 511 | 572 196 | 605 273 | 558 547 | 318 052 |
| Tilleggsutbytte | - | 500 000 | - | - | - |
| Konsernbidrag | 474 587 | 644 961 | 189 540 | - | - |
| Overføringer annen egenkapital | −18 076 | −572 765 | 415 733 | 558 547 | 318 052 |
| Sum overføringer og disponeringer | 456 511 | 572 196 | 605 273 | 558 547 | 318 052 |
| Utsatt skattefordel | 79 127 | 74 029 | 53 829 | 39 854 | 28 554 |
| Sum immaterielle eiendeler | 79 127 | 74 029 | 53 829 | 39 854 | 28 554 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | 3 208 135 | 3 305 000 | 3 435 000 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom 2, 6, 6, | 2 940 867 | 3 074 501 | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | 10 500 | 236 100 | 142 000 | 213 490 | 127 550 |
| Sum varige driftsmidler | 2 951 367 | 3 310 601 | 3 350 135 | 3 518 490 | 3 562 550 |
| Sum anleggsmidler | 3 030 494 | 3 384 630 | 3 403 964 | 3 558 344 | 3 591 104 |
| Kundefordringer | 35 775 | - | - | - | - |
| Andre fordringer | 15 157 | 28 515 | - | - | - |
| Sum fordringer | 50 932 | 28 515 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 30 746 | 6 947 | 1 028 | 10 937 | 189 221 |
| Sum omløpsmidler | 81 678 | 35 462 | 1 028 | 10 937 | 189 221 |
| Sum eiendeler | 3 112 172 | 3 420 092 | 3 404 992 | 3 569 281 | 3 780 325 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 1 283 599 | 1 301 675 | 1 874 440 | 2 108 708 | 2 450 161 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 283 599 | 1 301 675 | 1 874 440 | 2 108 708 | 2 450 161 |
| Sum egenkapital | 1 383 599 | 1 401 675 | 1 974 440 | 2 208 708 | 2 550 161 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 6 | 257 925 | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | 600 000 | 979 588 | 1 125 000 | 1 078 277 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | 857 925 | 979 588 | 1 125 000 | 1 078 277 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 857 925 | 979 588 | 1 125 000 | 1 078 277 |
| Leverandørgjeld | 15 640 | 39 165 | 12 597 | 3 412 | 3 238 |
| Betalbar skatt | - | - | 136 896 | 168 767 | 103 099 |
| Skyldige offentlige avgifter | 23 106 | 38 503 | 43 470 | 48 395 | 30 550 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 689 827 | 1 082 824 | 258 001 | 14 999 | 15 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 728 573 | 1 160 492 | 450 964 | 235 573 | 151 887 |
| Sum gjeld | 1 728 573 | 2 018 417 | 1 430 552 | 1 360 573 | 1 230 164 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 112 172 | 3 420 092 | 3 404 992 | 3 569 281 | 3 780 325 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,05▲ | 0,03 | 0,00 | 0,05 | 1,25 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,25▼ | 1,44 | 0,72 | 0,62 | 0,48 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 18,5 %▼ | 22,4 % | 23,1 % | 20,3 % | 11,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 58,8 %▼ | 60,1 % | 64,1 % | 70,7 % | 56,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 44,4 %▼ | 45,1 % | 48,2 % | 52,9 % | 39,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 44,5 %▲ | 41,0 % | 58,0 % | 61,9 % | 67,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Undrumshøy Eiendom AS58,8 %
1,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Undrumshøy Eiendom AS58,8 % 1,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jens Christian Mikkelsen | 1976 |
| Revisor | REVISJONSFIRMAET HOTVEDT & CO AS988 041 378 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Undrumshøy Holding AS100,0 %Undrumsdal · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Undrumshøy Holding AS
- Germitech AS100,0 %
- Varmeøkonomi AS100,0 %
- Ardente Brands AS100,0 %
- Undrumshøy Eiendom AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.