- Org.nr.
- 920 317 057
- Adresse
- Åslaupet 7, 3370 Vikersund
- Bransje
- Grunnarbeid
Driftsresultat1 034 9937,3 % margin
EBITDA1 279 603før av- og nedskrivninger
Årsresultat548 0343,9 % margin
Egenkapital3 647 09549,1 % av eiendelene
Unimets AS er et aksjeselskap innen grunnarbeid, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 317 057
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 02.01.2018
- Registrert
- 25.01.2018
- Adresse
- Åslaupet 7, 3370 Vikersund
- Postadresse
- c/o Conans Regnskap AS, Industriveien 38A
- Kommune
- Modum
- Næring
- 43.120 GrunnarbeidGrunnarbeid i Modum (86)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Unimets AS920 335 411 · MODUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Maskinentreprenørvirksomhet, byggeaktivitet og salg av eiendom, og alt hva herunder står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 14 134 517 | 15 673 555 | 9 046 059 | 9 457 393 | 12 705 328 |
| Annen driftsinntekt | 30 800 | −497 593 | 344 866 | 809 953 | −745 250 |
| Sum driftsinntekter | 14 165 317 | 15 175 962 | 9 390 925 | 10 267 346 | 11 960 078 |
| Varekostnad | 4 265 897 | 3 416 824 | 1 900 197 | 2 247 251 | 2 769 618 |
| Lønnskostnader | 3 254 859 | 4 548 332 | 2 739 878 | 3 310 304 | 4 822 383 |
| Avskrivning | 244 610 | 77 838 | 37 450 | 32 950 | 23 450 |
| Annen driftskostnad | 5 364 958 | 5 644 451 | 3 871 451 | 4 172 163 | 6 391 546 |
| Sum driftskostnader | 13 130 324 | 13 687 445 | 8 548 976 | 9 762 667 | 14 006 997 |
| Driftsresultat | 1 034 993 | 1 488 517 | 841 948 | 504 679 | −2 046 919 |
| Annen renteinntekt | 1 087 | 1 258 | 128 | - | 264 |
| Sum finansinntekter | 1 087 | 1 258 | 128 | - | 264 |
| Annen rentekostnad | 71 193 | 32 315 | 43 016 | 30 143 | 25 756 |
| Annen finanskostnad | 260 561 | 159 644 | 302 737 | 117 579 | 148 878 |
| Sum finanskostnader | 331 755 | 191 959 | 345 754 | 147 722 | 174 634 |
| Netto finans | −330 668 | −190 701 | −345 626 | −147 722 | −174 370 |
| Resultat før skatt | - | - | 496 323 | 356 956 | −2 221 289 |
| Skattekostnad på ordinært resultat l, | - | - | - | - | −231 240 |
| Resultat før skattekostnad | 704 326 | 1 297 816 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat l, | 156 292 | 285 519 | 159 630 | −254 631 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 336 693 | 611 587 | −1 990 049 |
| Årsresultat | 548 034 | 1 012 297 | 336 693 | 611 587 | −1 990 049 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 548 034 | 1 012 297 | 336 693 | 611 587 | −1 990 049 |
| Totalresultat | 548 034 | 1 012 297 | 336 693 | 611 587 | −1 990 049 |
| Udekket tap | - | - | - | - | −255 302 |
| Avsatt til annen egenkapital | 548 034 | 1 012 297 | 336 693 | 611 587 | −1 734 747 |
| Sum overføringer og disponeringer | 548 034 | 1 012 297 | 336 693 | 611 587 | −1 990 049 |
| Driftsløsøre, inventar | 865 452 | 826 432 | 100 900 | 108 350 | 141 300 |
| Sum varige driftsmidler | 865 452 | 826 432 | 100 900 | 108 350 | 141 300 |
| Sum anleggsmidler | 865 452 | 826 432 | 115 640 | 108 350 | 141 300 |
| Sum varer | 1 030 541 | 892 169 | 574 737 | 509 651 | 429 798 |
| Kundefordringer | 2 965 048 | 2 322 562 | 2 481 592 | 1 781 938 | 984 191 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 674 952 | 2 721 149 | 1 822 986 | 2 031 294 | 1 337 737 |
| Sum fordringer | 4 639 999 | 5 043 711 | 4 304 578 | 3 813 232 | 2 321 928 |
| Bankinnskudd | 890 489 | 2 026 066 | 582 569 | 1 156 122 | 677 297 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 890 489 | 2 026 066 | 582 569 | 1 156 122 | 677 297 |
| Sum omløpsmidler | 6 561 029 | 7 961 945 | 5 461 884 | 5 479 005 | 3 429 022 |
| Sum eiendeler | 7 426 481 | 8 788 377 | 5 577 524 | 5 587 355 | 3 570 322 |
| Utsatt skattefordel l, | - | - | 14 740 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 14 740 | - | - |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Overkurs | 1 293 786 | 1 293 786 | 1 293 786 | 1 293 786 | 809 277 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 393 786 | 1 393 786 | 1 393 786 | 1 393 786 | 909 277 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 255 302 |
| Annen egenkapital | 2 253 309 | 1 705 275 | 692 978 | 356 285 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 2 253 309 | 1 705 275 | 692 978 | 356 285 | −255 302 |
| Sum egenkapital | 3 647 095 | 3 099 061 | 2 086 764 | 1 750 071 | 653 975 |
| Utsatt skatt | 32 469 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 26 778 | 32 469 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 26 778 | 32 469 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 2 465 604 | 2 965 889 | 642 994 | 1 788 489 | 2 091 532 |
| Skattegjeld | - | - | 81 743 | - | - |
| Skattegjeld l, | 161 983 | 273 762 | - | - | −99 013 |
| Skyldig offentlige avgifter | 684 100 | 1 651 171 | 599 687 | 418 605 | 336 644 |
| Annen kortsiktig gjeld | 440 921 | 766 026 | 2 166 336 | 1 630 191 | 587 185 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 752 608 | 5 656 847 | 3 490 760 | 3 837 284 | 2 916 347 |
| Sum gjeld | 3 779 386 | 5 689 316 | 3 490 760 | 3 837 284 | 2 916 347 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 426 481 | 8 788 377 | 5 577 524 | 5 587 355 | 3 570 322 |
Nøkkeltall 2020 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,75▲ | 1,41 | 1,56 | 1,43 | 1,18 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,04▼ | 1,84 | 1,67 | 2,19 | 4,46 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 12,8 %▼ | 20,7 % | 15,1 % | 11,0 % | −57,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 7,3 %▼ | 9,8 % | 9,0 % | 4,9 % | −17,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,9 %▼ | 6,7 % | 3,6 % | 6,0 % | −16,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 49,1 %▲ | 35,3 % | 37,4 % | 31,3 % | 18,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Unimets AS7,3 %
14,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2024
0 %2468
AF HÆHRE & CONTUR ANS2,9 % 2 347,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
VASSBAKK & STOL AS6,4 % 3 162,2 mill.812 ansatte 2025
Unimets AS7,3 % 14,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2024
ANLEGG ØST ENTREPRENØR AS7,7 % 2 004,4 mill.391 ansatte 2025
0 %2468
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Per Christian Tveiten | 1972 |
| Styrets leder | Per Christian Tveiten | 1972 |
| Revisor | MOA REVISJON AS991 456 147 | - |
| Regnskapsfører | DEKON REGNSKAP AS990 535 019 | - |