- Org.nr.
- 925 063 916
- Adresse
- c/o Waister AS, Åslyveien 15, 3170 Sem
- Hovedeier
- Drymix Holding AS, 100 %
Driftsresultat−23 058ikke oppgitt
Årsresultat−24 976ikke oppgitt
Egenkapital−17 898−244,6 % av eiendelene
UPCY AS er et aksjeselskap innen annen teknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 063 916
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.09.2026
- Stiftet
- 29.04.2020
- Registrert
- 13.05.2020
- Adresse
- c/o Waister AS, Åslyveien 15, 3170 Sem
- Kommune
- Tønsberg
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- UPCY AS925 088 579 · TØNSBERG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg og verdiøkende prosesser for sirkulærøkonomiske produkter og dertil tilhørende virksomhet, samt delta i andre virksomheter som er forenlig med selskapets forretningsdrift.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 23 058 | - | - | 19 686 | 173 351 |
| Sum driftskostnader | 23 058 | 21 117 | 21 257 | 19 686 | 173 351 |
| Driftsresultat | −23 058 | −817 | −6 207 | −19 686 | 14 274 |
| Annen renteinntekt | 2 | - | - | 3 | - |
| Sum finansinntekter | 2 | 4 | 7 | 3 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 2 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 1 920 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 920 | 443 | - | 2 | - |
| Netto finans | −1 918 | −439 | 7 | 1 | - |
| Resultat før skatt | - | −1 256 | −6 200 | −19 685 | 14 274 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 1 190 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −19 685 | 13 084 |
| Resultat før skattekostnad | −24 976 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −24 976 | −1 256 | −6 200 | −19 685 | 13 084 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −24 976 | - | - | −19 685 | 13 084 |
| Totalresultat | −24 976 | - | - | −19 685 | 13 084 |
| Udekket tap | −24 976 | - | - | −15 466 | 3 295 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | −4 219 | 4 219 |
| Overført til annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | 5 570 |
| Sum overføringer og disponeringer | −24 976 | - | - | −19 685 | 13 084 |
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 187 625 |
| Sum driftsinntekter | - | 20 300 | 15 050 | - | 187 625 |
| Andre kortsiktige fordringer | 567 | - | - | 347 | - |
| Sum fordringer | 567 | - | - | - | 315 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 6 750 | - | - | 14 187 | 35 094 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 6 750 | - | - | 14 187 | 35 094 |
| Sum omløpsmidler | 7 317 | 7 078 | 10 104 | 14 534 | 35 409 |
| Sum eiendeler | 7 317 | 7 078 | 10 104 | 14 534 | 35 409 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 4 219 |
| Udekket tap | 47 898 | - | - | 15 466 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −47 898 | −22 922 | −21 666 | −15 466 | 4 219 |
| Sum egenkapital | −17 898 | 7 078 | 8 334 | 14 534 | 34 219 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 1 190 |
| Kortsiktig konserngjeld | 24 920 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 25 214 | - | 1 770 | - | 1 190 |
| Sum gjeld | 25 214 | 0 | 1 770 | 0 | 1 190 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 317 | - | - | 14 534 | 35 409 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,29 | - | 5,71 | - | 29,76 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,41▼ | 0,00 | 0,21 | 0,00 | 0,03 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −320,3 %▼ | −9,5 % | −50,3 % | −78,8 % | 40,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | −4,0 % | −41,2 % | - | 7,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | −6,2 % | −41,2 % | - | 7,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −244,6 %▼ | 100,0 % | 82,5 % | 100,0 % | 96,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Hallstein Baarset | 1970 |
| Styrets leder | Hallstein Baarset | 1970 |
| Regnskapsfører | ADMENTO AS989 176 013 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Drymix Holding AS100,0 %Sandefjord · 300 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Drymix Holding AS
- UPCY AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.